Gå til innhold
Hundesonen.no

Div. hundeutstyr selges rimelig/gis bort


Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Har litt utstyr som bare slenger, så tenkte å gi bort/selge billig dersom noen er interissert.

Gappay ball med snor - Gis bort

Halsbånd med "diamanter" ca 50cm - Gis bort

Gummikarde - Gis bort

To klikkere og solbriller(passer til mindre hunder enn setter) - Gis bort

image_zps5c26664b.jpg

Øverst: Helt vanlig bånd, ca 133cm - Gis bort

Midten: Utstillingsbånd, blir sikkert helt hvit etter vask - Gis bort

Nederst: Kjettingstrup, ca 42cm - Gis bort

image_zpsad6c5a2a.jpg

Øverst: Potebånd, ca 160cm - Gis bort

Midten: Flettet bånd, 120cm - Gis bort

Nederst: Retriverbånd med helstrup, ca 160cm - Gis bort

image_zpsff5d018e.jpg

Rok Straps strikkbånd ca 150cm - 100,-

image_zpse42b5c82.jpg

Ezydog strikkbånd med "vannskihåndtak", ca 60cm + ekstra bånd på 50cm - 100,-

image_zps94d050fc.jpg

One of us is a bitch, ca 115cm - 50,-

image_zpsdf2559e4.jpg

Billigrefleks, aldri brukt. For stor for setter - Gis bort

image_zpsaf769443.jpg

Refleksdekken med for inni, 50 cm og kun prøvd - Gis bort

image_zps4613016f.jpg

Dummy, 230g - Gis bort

image_zps0b274870.jpg

I tillegg har jeg tre seler: hurtta(102 tror jeg), Y-sele i ca setteretørrelse og en vanlig sele fra Yokon med refleks i størrelse 4. De er godt brukt, og skal egentlig kastes, men tenkte å nevne det uansett.

Bor i Trøndelag, men skal sørover neste helg dersom noen vil ha noe. Kjøper betaler frakt dersom jeg skal sende noe i posten. Prisen på det som selges er diskutabel.

Guest Christine
Skrevet

Det fôrede refleksdekkenet, passet det noen av dine settere? Mine bruker 55-60.

Hvilken farge er det på Hurtta yselen? Har du bilde av den? :)

Det var for kort til mine to, så tror det vil passe fint til hunder som er hakket mindre enn setter.

Skrev kanskje litt uklart, men Y-selen er vel fra Rendalen hundeutstyr. Tror jeg :lol: Hurttaselen er en helt vanlig brystsele. De tre selene er slitte, men kan kanskje se bedre ut etter en vask. Hurttaselen er blå, og har et feste som er litt løst(uten betydning). Den er alt for stor for V, og var hakket for stor for M. Det er seler jeg egentlig skal kaste, men hvis noen skulle få bruk for dem hadde det vært flott :)

Guest Christine
Skrevet

Kunne gjerne tenkt med tauet med ballen, karden og det flettede båndet :)

Sender du meg adressen din på PM skal jeg få sendt det på mandag :)

Skrevet

Kunne tenkt meg klikkere, dummy, solbriller og utviklingsbånd

Skal du på nkk i morgen?

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk 4 Beta

Skrevet

Flere ting som passer helt topp her: Jeg ramser opp alle, så kan du gjerne gi en lyd om de som er ledig fortsatt:

Gappay ball med snor

Gummikarde

One of us is a bitch (veldig, veldig lyst på!!!)

Sort bånd 133 cm

Retrieverbånd m helstrup 160 cm

Strikkbånd i grønn

Billigrefleksen

:)

Skrevet

Hvis du fortsatt har det kunne jeg gjerne tenke meg dette; :)

- To klikkere

- Refleksdekken med for inni

Guest Christine
Skrevet

Kunne tenkt meg klikkere, dummy, solbriller og utviklingsbånd Skal du på nkk i morgen?Sent from my GT-P7500 using Tapatalk 4 Beta

Sendte deg PM i går,men ser ikke ut som om du har lest den. Det er ditt om du vil ha det. Kan sende det i posten :)

Jeg vil gjerne ha "One of us is a bitch"-båndet om det ikke er solgt enda :aww:

Send meg adressen din på PM :)

Flere ting som passer helt topp her: Jeg ramser opp alle, så kan du gjerne gi en lyd om de som er ledig fortsatt:

Gappay ball med snor

Gummikarde

One of us is a bitch (veldig, veldig lyst på!!)

Sort bånd 133 cm

Retrieverbånd m helstrup 160 cm

Strikkbånd i grønn

Billigrefleksen

:)

Av det du ramser opp er det de 4 siste som ikke er gitt bort/solgt. Strikkbånder er forresten lyseblå/turkis. Fin farge.(Du tenker på det Rok?)

Er du interissert i de 4 tingene kan du sende PM med adresse, så skal jeg få sendt det :)

Hvis du fortsatt har det kunne jeg gjerne tenke meg dette; :)

- To klikkere

- Refleksdekken med for inni

Det ser ut som klikkerne er lovt bort, men send adressen din på PM så skal jeg sende refleksdekkenet :)

bare dropp det du, var så mange andre som ville ha så de kan få det :)

Du var jo blandt de første, og jeg fant to klikkere til. Flettebåndet er lovt bort, men har igjen det med poter på+to klikkere dersom du vil ha :)

Edit: Oppdaterer posten og fjerner det som er borte når jeg har fått adresser og det er sendt.

Skrevet

Du var jo blandt de første, og jeg fant to klikkere til. Flettebåndet er lovt bort, men har igjen det med poter på+to klikkere dersom du vil ha :)

send meg pm så skal jeg sende deg porto osv :)

Skrevet

Av det du ramser opp er det de 4 siste som ikke er gitt bort/solgt. Strikkbånder er forresten lyseblå/turkis. Fin farge.(Du tenker på det Rok?)

Er du interissert i de 4 tingene kan du sende PM med adresse, så skal jeg få sendt det :)

Jeg vil gjerne ha retrieverbåndet og det strikkbåndet. Er strikkbåndet bredt nok til en stor hund forresten? Jeg leste det var flere størrelser på de. Hvis ja, så sender jeg deg adresse :) Da tar gjerne med refleksen også :D

Skrevet

Kunne tenkt meg klikkere, dummy, solbriller og utviklingsbånd

Skal du på nkk i morgen?

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk 4 Beta

:lol: Noen ganger kan det være greit å sjekke hva ordboka på talatutten kommer med av forslag. Jeg mener, utviklingsbånd.

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

:lol: Noen ganger kan det være greit å sjekke hva ordboka på talatutten kommer med av forslag. Jeg mener, utviklingsbånd.

Utviklingsbånd er underveis :lol:
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...