Gå til innhold
Hundesonen.no

Glimt fra NKK Leangen lørdag 6.juli 2013


Recommended Posts

Skrevet

Etter at jeg var ferdig med det jeg skulle hjelpe til med i dag, gik jeg rundt med fotoappratet og knipsa litt. Mye fint å se. Og morsomt å få hilse på Norges eneste store strihårs-podengo, og en av tre i Norden. Eier hadde ventet på den i 3 år fortalte han. Import fra Portugal.

9220146711_1f736e1f8d.jpg

9220147217_585c03c9e4.jpg

9220148655_21a9bbf7b7.jpg

9220146181_3ec5c34840.jpg

9222921958_5c0b113726.jpg

9222920850_baac5270f8.jpg

9220141647_2b653e1cd4.jpg

9220140653_5b9a32dd8d.jpg

9220139735_83ebdde4ac.jpg

9222915686_9968f8e13e.jpg

9220137639_0992297a71.jpg

9220138141_16b87bd70f.jpg

9222913050_5ed46f38d6.jpg

Og så til slutt - dagens vakreste deltaker - i mine øyne: Saras kullbror Valaskjalvs Hrymr :heart: :

9220131615_87a7b8b2b7.jpg

:wub::wub::wub:

Skrevet

Åååh! Den podengoen var fiiiiin ^^ har alltid vært betatt av strihårs-podengoene :)

Og den var ikke tilbakeholden eller reservert eller skeptisk. Den tok umiddelbart kontakt med meg, hoppa opp for å hilse på meg og slikka meg på hendene. Veldig livlig, sosial og søt. :)

Skrevet

9222913050_5ed46f38d6.jpg

Åh, da var du jo ved min ring i dag - jeg var ringsekretær for afghanerne. Denne hunden var fra Litauen. Eier kom med denne og kullsøstra, og dro hjem med en excellent og en good. Jeg håper de skulle noe mer mens de var her.

  • Like 2
Skrevet

Og den var ikke tilbakeholden eller reservert eller skeptisk. Den tok umiddelbart kontakt med meg, hoppa opp for å hilse på meg og slikka meg på hendene. Veldig livlig, sosial og søt. :)

Den bor med en skokk portiser, så den MÅ jo være frempå for å hevde seg i heimen! Hehe. Vet godt hvem som eier hunden :)

Fine bilder!

Skrevet

Oj der var det ett bananbilde av Garp og gitt. Haha. Morsomt. :) mange fine bilder ig hunder!

Skrevet

Oj der var det ett bananbilde av Garp og gitt. Haha. Morsomt. :) mange fine bilder ig hunder!

VAR DET JEG VISSTE! tenkte det da jeg så på bildene her i går :)

Skrevet

LinL: at det var Garp mente du?

Litt synd at han står og trekker sånn til siden, men artig å se at han blir tatt bilde av da. :)

Skrevet

LinL: at det var Garp mente du?

Litt synd at han står og trekker sånn til siden, men artig å se at han blir tatt bilde av da. :)

Ja :P Tenkte på det i går bare når jeg så bildene. Jeg har jo bare sett han en gang før, men man glemmer jo ikke en stor DP som er for liten til å være pinscher, men er helt pinscher i kroppen fordiom :P På dette bildet har han jo veldig Pinscher-preg synes jeg :D

Skrevet

LinL: han er veldig spesiell egentlig pga størrelsen og hengeørene synes jeg. Så skjønner absolutt hva du mener. Han er en kraftig kar.

Alle som ar sett han på bilder er overrasket over hvor liten han er i virkeligheten. Så ikke mye dvergpreg over han ihvertfall.

  • Like 1
Skrevet

Garp: Jeg liker jo det godt at de ikke har så mye dvergpreg. De DPene je liker best er de som man ikke ser små ut på bilder- avhengig av vinkel da såklart :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...