Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som kunne tenkt seg å passe en hund fra kvelden 17. til 21. juli? Det blir i så fall enten Opsis eller Klima, og jeg kan betale 500 kr. Klima er typisk dalmatinerunghund, men med litt rammer og regler er hun veldig ukomplisert og grei. Kan være alene hjemme (på begrenset område), går fint med det meste av andre hunder, kan vanlige hverdagskommandoer (om hun bare blir minnet på hva du sa, sånn her og der) og er superflink til å kose. Opsis er en voksen dame som er relativt lydig og lett å ha i hus, eneste er at hun kan bjeffe litt på andre hunder på tur og har litt ressursforsvar ovenfor andre hunder. Ellers er hun veldig glad i aktivitet, men hun klarer seg også fint med en del rolige dager.

313520_10150952916680430_241046997_n.jpg

DSC_0467.jpg

Bare å rope ut om noen føler seg kallet! :)

Skrevet

*ROPE* Kan du ikke kjøre dem opp til meg da??? :wub: Klimaen spesielt, men også Opsis er jo så søt! Jeg hadde ikke klart å velge :lol:

Litt langt å kjøre, men pyttsann! Klima får jo leke med verdens beste prikkedyr og en sort kelpiedjevel *fnis* Hun har viiirkelig lyst altså :innocent:

Skrevet

Hadde vi skulle kjørt direkte til Molde så skulle vi tatt henne med, vi kommer til Molde den 17. Shlush. :P Tror dessverre det blir for fullt i bilen og på hytta vi skal være i noen dager på veien.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...