Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg skal muligens, viss jeg kommer inn og takker ja, studere i Ålesund til høsten. Jeg får ikke vite om jeg kommer inn før 20 juli (!). Da har jeg knapt en mnd på å finne et sted å bo.. Det er også litt problematisk at jeg ønsker å leie et sted hvor jeg kan ha valp..

Kommer selvfølgelig ikke til å skaffe meg valp viss jeg ikke finner et sted å bo, men vil så veldig gjerne at dette skal funke..

Er det noen her som har fått leie med valp? I så fall; hvordan gikk dere frem?

Skrevet

Jeg har akkurat hatt en annonse ute (og har det forsåvidt enda), og opplevde overhodet ikke at det var noe problem å få leie et sted med hund, og jeg har to. Grunnen til at det har tatt tid for meg, er at de som har tatt kontakt enten skal ha for mye i leie, stedet ligger enda lengre unna jobb enn der jeg bor nå (som er hovedgrunnen til at jeg vil flytte) eller de har rett og slett ikke lest annonsen min, og vil gjerne dele leilighet eller leie til meg enda huset er fullt av småunger og de leier ut en sokkel (mens jeg vil bo aleine og ikke leie av småbarnsfamilier pga støy).

Det er nok ikke noe problem for deg å få deg et sted å bo i Ålesund sjøl med bare 1 mnd på å leite, men om du sier at du ønsker å ha mulighet til å ha valp kan det nok fort bli verre. Studenter er gjerne "ille nok" å leie ut til fra før. Hva om du bare finner et sted nå i starten med tre måneders gjensidig oppsigelsestid, og så kan du leite litt videre for å finne et sted det er lov med valp, alternativt få så god tone med huseier at det er lettere å spørre etterpå?

Lykke til uansett. :)

  • Like 1
Skrevet

Det var ikke så dumt da :) Kan jo alltids prøve å finne et midlertidig sted og flytte siden om jeg får muligheten! Eller som du sier; prøve å komme på en god tone med utleier :P Uansett er det nok lurt å la være å nevne "planlegger valp" i annonsen.. Da kan jeg risikere å ende opp uten bolig til studiestart..

  • Like 1
Skrevet

Ettersom du ikke har hund enda så har du jo også muligheten til å leie noe og så lete videre når du kommer til byen. Antageligvis mye enklere, og du kan kanskje få kontakter gjennom hundeklubben osv.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...