Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Startet det som skulle være en rolig og koselig dag rundt 07.00, ved at Nessie travet rundt og mente det var på tide å stå opp.
99ce11eb-e7a7-4fed-821c-92e983579d86.jpg

I 08.00-tiden ble frokosten servert på platten - varmt og fint vær! :ahappy:
zn23w4.jpg

09.00 gikk jeg og alle bikkjedyra å la oss igjen, litt over tre timers nattesøvn holder ikke for meg. :P Men måtte så klart lese i The Perks of Being a Wallflower først!

20687a2e-82a4-4b1d-9aa6-b6e879b002cf.jpg


10.00 Stod vi opp (igjen).
999e1e2e-3cd6-4f9d-abd9-6a35c4d2964b.jpg

11.00 hadde jeg somlet meg til å lage litt frokost.
b09d21ca-aaca-4fa9-ab54-ec861dfb64b3.jpg

12.00 var det utstillingstrening i hagen! Har vært på to utstillinger for sosialiseringens skyld, men håper å få stilt henne i august. :D
0e9e09f2-db01-43cf-a4db-a1652a5a54e2.jpg

13.00-14.00 slappet vi av og nøt det fine været. Over 20 grader her oppe er jammen meg ikke hverdagskost!
e615d134-27e5-492d-88c3-1236a4101d60.jpg

15.00 (dog egentlig mer 15.20) dro vi på tur.
466d82cd-93e5-43df-a69a-206c4bcba2bf.jpg

16.00-ish var vi på toppen.

42c61318-e045-4798-9c4f-e7ad6077b1f2.jpg

17.00 var vi fortsatt på tur. Gikk bortover stien og plutselig er det noe lite som rører seg. Trodde det var en frosk, tidligere på turen hoppet nemlig en liten frosk ut i stia. Men dette var to rypekyllinger! De løp bortover stia og inn i lyngen, tror det må ha vært hvertfall tre-fire av dem. Mamma-rype var flink, jeg var sikkert bare 40 cm unna på det nærmeste. Og for en kamuflasje!
50d783a1-d60d-4821-bc3f-7e7eda6677b3.jpg

18.00-19.00 Nessie var pjusk, kastet opp og ville ikke spise maten sin. Oppdaget et sår på den ene foten hennes som hun nok hadde fått da hun løp inn i en stein på tur. :( Hun er litt klumsete og her ikke helt kontroll på de lange bena. Ringte veterinæren for å høre hva vi skulle gjøre, og det tok ikke lang tid før vi var på vei ned for å sy.
Glemte helt å ta bilde til som kunne illustrere det som skjedde rundt denne tiden, var for opptatt med å passe på Nessie. Hønemor :lol:

20.00 - Rundt denne tiden ble såret lappet sammen med to sting, og det gikk problemfritt for seg. :)
1fd9f158-5b0d-41ad-87bd-d199fe194f78.jpg

21.00 tok jeg meg is (som mange andre! :P) og passet på pasienten. Stakkars jenta var veldig kvalm og siklet som bare det.
c13f52b7-1973-4ffd-a8ae-97534790e3f1.jpg

Resten av kvelden gikk i grunn kun med til å passe på valpisen/lese eller være på pcen. Hun sov for det meste hele kvelden. :)

Planen var egentlig å gå tur på kveldstid og telte med henne for første gang, men de planene ble kjapt lagt på hylla.
I dag har hun det bare bra, bryr seg ikke om stingene i det hele tatt og oppfører seg helt som normalt. :ahappy:

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

For en fin dag dere har hatt! Og fantastisk vakker valp. :wub:

Red: Og god bedring videre! (Frekke meg)

Skrevet

Havanaislove, on 02 Jul 2013 - 2:30 PM, said:

For en fin dag dere har hatt! Og fantastisk vakker valp. :wub:

Red: Og god bedring videre! (Frekke meg)

Var en fin dag, ja! Litt uheldig med slutten, men det ordnet seg jo fint. :) Er jo i grunn enig i at hun er vakker da :wub:

Nessie takker!

MonicaT, on 02 Jul 2013 - 2:32 PM, said:

Fin dag :) Og flott bilde av rypa

Var veldig morsomt å bare gå på en rype sånn, ikke hver dag det skjer! :) Måtte foreviges, hehe.

Skrevet

Stilig med rypa!

Og god bedring til Nessie!

Det synes jeg og!

Hun takker, føler seg meget bedre! :)

Så fint turlandskap :heart:

God bedring til Nessie!

Jaa, det er mange nydelig turmuligheter her! :D

Nessie takker!

Skrevet

God bedring til Nessie! :) veldig søt og veldig herlig navn på hun :)

Takk og takk! :D Hun kler navnet veldig godt synes jeg - i tillegg er hun veldig glad i vann. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...