Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Kåre Lise
Skrevet

Nope, men har tenkt på det og skal da vel være veldig greit det.. Enkelt utstyrt hytter.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Får kanskje maile dem ang bur/ ikke bur. Noen av Dnt burene får jeg ikke brettet mine inn i.

De har garantert ikke noe std på dette og du må nok høre med de for hver enkelt hytte om det finne noe i det hele tatt..

Det er vel heller ingen krav til bur om det var det du tenkte på?

minus.gifSpørsmål: Allergi: Har Statskog hytter for allergikere?
Nei. Årsaken til dette er på grunn av problemer med kontroll.

Me like.. :D

Skrevet

Hørtes bra ut. På noen av (mulig alle) Dnt hyttene det er lov med hund må hundene inn i noen bittesmå bur. får sjekke når de henter ned sau rundt omkring også.

Skrevet

Får kanskje maile dem ang bur/ ikke bur. Noen av Dnt burene får jeg ikke brettet mine inn i.

Der det står bur, som jeg ikke får de inn i, lar jeg de ligge på gulvet ved siden av buret. Her fra sikringsbua til Storekrakkoia (det stod et lite bur til venstre for peisen):

1044862_172144209625891_2013618407_n.jpg

Skrevet

Finnes mange varianter,har bla vært innom hytte der det eneste som ble tilbudt hund var et lite bur ute i noe gapahuk liknende tilbygg. Får maile og høre.

Guest lijenta
Skrevet

Der jeg har vært har det ikke vært bur i det hele tatt. Så det mest problematiske var i grunnen sauen som vi våknet med inntil hytteveggen

Skrevet

Finnes mange varianter,har bla vært innom hytte der det eneste som ble tilbudt hund var et lite bur ute i noe gapahuk liknende tilbygg. Får maile og høre.

Ja, hadde med meg telt forrige tur, sov ute med hundene en natt, hvor hundene ellers hadde måtte ligge for seg selv i vedskjulet.

Jeg foretrekker å kunne være sammen med hundene og at hundene kan få varme seg nær en peis/ovn. Natten hvor vi sov i telt hadde det regnet mye på dagene, hundene var våte og hadde ligget i gangen til hytten mens vi lagde litt mat. Ikke optimalt på noen måte. Kalde, slitne hunder og lite søvn. Særlig Calle var treg og sur dagen derpå under turen til neste hytte, men tok seg inn igjen da han da fikk sove inne ved peisen.

Skrevet

I de Statskoghyttene jeg har vært i har det stått at hundene ikke fikk være i møblene. Bortsett fra det har det ikke vært noen regler i forhold til hund. :)

  • Like 1
Skrevet

Trodde det var hele vitsen med båndtvang som strakk seg til 15.okt feks,at det fremdeles var beitedyr ute? Hermes: Telt hadde vært greit med de to krøllete,men jeg vet jo en som reiser avgårde med hele teltet om han værer hare utenfor i løpet av natta. Vet ikke om jeg orker være med på "open field telt coursing" :lol::lol:

  • Like 3
Skrevet

Trodde det var hele vitsen med båndtvang som strakk seg til 15.okt feks,at det fremdeles var beitedyr ute? Hermes: Telt hadde vært greit med de to krøllete,men jeg vet jo en som reiser avgårde med hele teltet om han værer hare utenfor i løpet av natta. Vet ikke om jeg orker være med på "open field telt coursing" :lol::lol:

Det hender at bøndene ikke alltid får inn alle/finner alle innen den utvidede båndtvangen.

Skrevet

I Troms og Finnmark er statskogs/FeFo's hytter åpne for folk med hunder. Det er ikke lov med hund i møblene, men ellers er det helt greit :-) I Troms er det omtrendt ingen DNT hytter som det er lov å ha med hund på.. Vi går stortsett med telt. Finnmark, og spesielt Øst-Finnmark er derimot et lite mekka av åpne koier, gammer og hytter :-)

  • Like 2
  • 3 months later...
Skrevet

Var topp.Holmevass hytta,Sirdal i 4 dager Lettstelt,røff hytte og ifølge hytteboka var det stort sett jegere med hund som bruker den. Badevann rett nedenfor,båt og ikke en kjeft på mils avstand. Walter flyttet rett inn :) Dagstur til DNT hyttene Grautheller og Taumevann. Var veldig greit med hund (selv 3X langhår :)1377018_725099247503614_951422372_n.jpg

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...