Gå til innhold
Hundesonen.no

Adobe Photoshop CS2


Guest Vicky

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg endelig fått meg denne. Noen som kan si meg hva som er forskjellene fra 7.0? (det var den jeg hadde sist). Hva er bra og hva er dårlig?

Skrevet

En funksjon jeg elsker å bruke på bilder ligger under image-adjustments-shadow og highlight - da kan du fjerne skygge på et bilde som er litt for mørkt eller gjøre det mørkere hvis det er for lyst.

Skrevet

PS blir bare bedre og bedre. Utviklingen skjer raskt. Men spørs hva du jobber med. Mange av funksjonene er de samme i eldre versoner som i CS, men det har kommet endel filter, effekter og muligheter som er bra hvis man jobber med bilder. Men å komme med noe konkret blir litt vanskelig, for det er vanskelig å forklare noe på sparket. Jeg har dessuten ikke erfaringer med PS eldre enn CS.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...