Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på jakt etter et mobilabonnement med fri bruk av data hele året. Den må også inneholde en del gratis sms og litt ringeminutter, men det er internetten jeg bruker aller mest.

Er det noen som har forslag til abonnement til meg? Jeg trenger ikke fri SMS, MMS og ringeminutter slik alle abonnementer tilbyr, men fri bruk av data! :P

Skrevet

Verdt å merke seg at fri bruk av data, ikke er fri bruk. De opererer med en grense på 5 eller 6 gb i mnd, så reduseres hastigheten din.

  • Like 1
Skrevet

Verdt å merke seg at fri bruk av data, ikke er fri bruk. De opererer med en grense på 5 eller 6 gb i mnd, så reduseres hastigheten din.

Det er helt sant. Ved 5gb så reduseres hastigheten. Og det er elendig!!! Jeg går alltid over, og forbanner meg like mye over at nettet henger hele tiden da.

Skrevet

Hos chess kan du bestille en tjeneste til ditt abonnement som heter chess supersurf. For 6gb data koster det 239kr mnd. i tillegg kommer abonnementet du har. chess opererer med ett til 99kr mnd, da har du 150 ringeinutter, sms og mms inkl. Ellers har du det til 199 som er fri bruk av alt utenom data. Chess har 6gb som grense før hastigheten reduseres.

Skrevet

Vil bare skyte inn her at CHESS SJAKK MATT, koster kun 199- pr mnd, inkl FRI BRUK av alt! ;)

Så d var nevnt at noen betalte 499,- men d er isåfall inkl.bindingstid og kjøp av tlf samtidig :)

Skrevet

Vil bare skyte inn her at CHESS SJAKK MATT, koster kun 199- pr mnd, inkl FRI BRUK av alt! ;)

Så d var nevnt at noen betalte 499,- men d er isåfall inkl.bindingstid og kjøp av tlf samtidig :)

sjakk matt til 199 er ikke fri bruk av datatrafikk. Du får 1000mb til disposisjon. Så må du betale etter det. Men det skal være mulig å kjøpe tilleggstjeneste med mer datatrafikk.

Skrevet

sjakk matt til 199 er ikke fri bruk av datatrafikk. Du får 1000mb til disposisjon. Så må du betale etter det. Men det skal være mulig å kjøpe tilleggstjeneste med mer datatrafikk.

1000bm er jo faktisk endel. Jeg har aldri klart å bruke opp mine selv om jeg kobler den på pc i blant også.

Chess og et par andre leverandører har altså 199 for fri bruk av alt bortsett fra datatrafikk der du har en grense på 1GB datatrafikk. Hvor mye datatrafikk bruker du?

Skrevet

Jeg bruker over 5gb i mnd.. Fant ut idag at det var veldig mye av en på jobben. Skjønner ikke hva jeg gjør. Jeg har på facebook og slikt 24/7, men de hadde hun også, og brukte bare 400mb i mnd.

Skrevet

Jeg bruker over 5gb i mnd.. Fant ut idag at det var veldig mye av en på jobben. Skjønner ikke hva jeg gjør. Jeg har på facebook og slikt 24/7, men de hadde hun også, og brukte bare 400mb i mnd.

Og du bruker kun nettverket på mobil? Du bruker ikke mobilen som trådløst nett feks?

Skrevet

1000bm er jo faktisk endel. Jeg har aldri klart å bruke opp mine selv om jeg kobler den på pc i blant også.

Chess og et par andre leverandører har altså 199 for fri bruk av alt bortsett fra datatrafikk der du har en grense på 1GB datatrafikk. Hvor mye datatrafikk bruker du?

Jeg bruker oppunder 1000mb i mnd, noen mnd har jeg vært over. Men da har jeg glemt å ha spotify på offline for eksempel. Men jeg kobler aldri tlf min til pcen. Har den da sånn at mail og alt kommer inn til enhver tid.

Skrevet

Chess Sjakk Matt! Fri bruk til kr 499 pr mnd. Billigere abo finner du ikke.

Du kan få det enda litt billigere:

Om du har sjakk matt til 199, og bestiller supersurf 6000mb i tillegg betaler du hele 438kr ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...