Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Regner med at det er flere som skal gå prøver i år, så jeg lager en tråd jeg :)

Første blodsporprøve for i år. Lexi var den heldige hunden denne gangen.

Etter litt røring på starten gikk det ganske så bra etterhvert. Og så kom vi til ferske elgspor... Og Lexi glemte litt hva hennes egentlige oppgave var i dag :lol: Etter litt røring valgte vi å bryte, så 0.premie i dag. Kritikken lyder: jobber mye på blod og andre ting :lol:

Ikke lenge til neste prøve er planen. Selv om det ikke gikk bra i dag vet jeg nå bedre hva vi må fokusere på framover, og hun overrasket meg også positivt på visse ting :)

  • Like 1
Skrevet

Har meldt på til fire prøver i år og håper vi får kommet med på de fleste. Har aldri gått prøve før og er rimelig fersk etter kun ett kurs nå i sommer og litt egnetrening. :)

  • Like 3
Skrevet
Jeg hadde jo egentlig tenkt at Iwi skulle bli pensjonert fra blodspor da ho har vært plaget med sår på labbene nå i vår, og har hatt ondt for å gå ute i terrenget. Hun har fått antibiotika kur og labbene har blitt veldig fine. Da Iwi fikk OK fra veterinær så måtte ho få prøve seg på blodspor i år også.
Ho har jo sett at jeg har startet å trene med Shinya og har da vist at ho også har veldig lyst til det. Etter 2 treningsspor så meldte jeg ho på til Tranøybotn og omeng JFF sin blodsporprøve 29 - 30 juni.
Var veldig spent på hvordan det kom til å gå med så lite treningsgrunnlag, men Iwi sviktet ikke:

Lørdag 29.06 9 startende hunder
Iwi 1. premie
Søndag 30.06 8 startende hunder
Iwi 1. premie m/HP og dagens beste hund

Så viste det seg at Iwi også ble helgens beste hund sammenlagt!!

Gamle mor (som blir 9 år 27 juli) viste at hun ikke vil bli pensjonist ennå så da blir det en sesong til med blodspor!!
  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...