Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jepp.

Vi kjøpte det fordi svigerfar hadde og var fornøyd med den, han er nå på sin nr. 2.

Vi er ikke helt fornøyde, men det er nok en motorfeil som ikke er vanlig på zafiraen. Når det gjelder alt annet er vi fornøyde. Plassen er super, bilen er god å kjøre (har 2.2 bensinbil), og vi har lite problem uansett føre.

Den nyeste modellen har marginalt mindre plass baki, men fortsatt romslig. Det var bedre plass til hundeburene våre i Zafira enn Touran som mange velger som alternativet.

Skrevet

Jeg har bare vært med på en biltur fra Oslo-Bø, tur retur. Jeg digget den, og hadde superlyst på en slik bil selv. Vi fikk plass til mange hunder i den, i tillegg til god plass til passasjerer. Grei og kjøre var den også :) Men jeg har kun erfaring med den ene turen som sagt.

Skrevet

Vi har en, og skal selge nå for å heller kjøpe en "pizzabil". Håpløs på små skogsveier pga høyden (eller mangel på høyden under), i tillegg til MYE problemer både med katalysator-ting, aircondition og partikelfilter. Jeg er heller ikke fan av utforminga bak (den er litt "høyere" rett før bakdøra som gjør at jeg må bygge opp under hundeburet for at det ikke skal stå på skrått.), mye bortkasta plass på teit utforming (som er en dødssynd i min mening, når det gjelder bil. :P )

God å kjøre langt i, da, det skal den ha, men lite beinplass når man har den som to-seter. Desverre!

Edit: kanskje legge til at jeg har en husky og en bc, og bruker mesteparten av mit hundeliv langt til skogs. Jeg er avhengig av en bil som kan ta seg fram sånn ca overalt uten at jeg må dø på meg av angst for understellets del, og en bil med myyye bagasjeplass.

Skrevet

Vi har en, og skal selge nå for å heller kjøpe en "pizzabil". Håpløs på små skogsveier pga høyden (eller mangel på høyden under), i tillegg til MYE problemer både med katalysator-ting, aircondition og partikelfilter. Jeg er heller ikke fan av utforminga bak (den er litt "høyere" rett før bakdøra som gjør at jeg må bygge opp under hundeburet for at det ikke skal stå på skrått.), mye bortkasta plass på teit utforming (som er en dødssynd i min mening, når det gjelder bil. :P )

God å kjøre langt i, da, det skal den ha, men lite beinplass når man har den som to-seter. Desverre!

Edit: kanskje legge til at jeg har en husky og en bc, og bruker mesteparten av mit hundeliv langt til skogs. Jeg er avhengig av en bil som kan ta seg fram sånn ca overalt uten at jeg må dø på meg av angst for understellets del, og en bil med myyye bagasjeplass.

Hæ?

Mener du at det er en kant foran bakdøra på bilen? Det har ikke vi, eller svigerfar, hvilken modell har dere?

En "pizzabil" er ikke noe høyre under enn vår ihvertfall.

Jeg tror ikke det er noe verre drittbil enn alle andre. Men sjekk NAF, de har en del undersøkelser på driftssikkerhet hos biler (og det meste annet).

Skrevet

Om du skal ha bil på vegen og ikke på verksted, så holder man seg unna opel, ford og slike biler :aww:. Gå for japanere - da får du bil og ikke reparasjonsobjekt :D.

  • Like 1
Skrevet

Jeg vet ikke om det gjelder for Zaphira, men jeg hadde i mange år Opel Vectra og den var ganske dårlig på vinterføre. God bil å kjøre, men den slet på vinteren oppeks hyttebakken. En kompis hadde en nyere Opel og han slet også. Mens andre biler kom opp bakken uten problemer.

Skrevet

Hæ?

Mener du at det er en kant foran bakdøra på bilen? Det har ikke vi, eller svigerfar, hvilken modell har dere?

En "pizzabil" er ikke noe høyre under enn vår ihvertfall.

Jeg tror ikke det er noe verre drittbil enn alle andre. Men sjekk NAF, de har en del undersøkelser på driftssikkerhet hos biler (og det meste annet).

Det er ikke en kant, direkte, men deler av bagasjegulvet er litt høyere enn det som er lengere inn. Det er ikke mye, men nok til at det blir enda en dråpe i ett veldig fult beger. :)

Vi har vel..2009-modellen mener jeg, uten at jeg tør si det 110% sikkert. Og jeg har etterhvert kjørt div pizzabiler, det er ganske mange av dem som er høyere enn zafiraen, altså. :)

Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med både zafiraen og astraen vi hadde i England på vinterføre. I England hadde vi ikke vinterdekk en gang...

Men til det Siri sier, neste gang jeg skal ha bil så blir det Ford. Med mindre det har skjedd noe spesielt på markedet. Foreldrene mine har hatt litt forskjellig, men etter at de kjøpte Ford i -99 eller noe sånt så har det vært kun det.

Skrevet

Vel, det skal Zafiraen også ha - vi har aldri, noensinne slitt på vinterføre. Vi bor jo i bakkenes by (Tromsø), i en sving i en av de brattere bakkene på øya, og det var aldri i nærheten av ett problem uansett forhold.

Skrevet

Om du skal ha bil på vegen og ikke på verksted, så holder man seg unna opel, ford og slike biler :aww:. Gå for japanere - da får du bil og ikke reparasjonsobjekt :D.

Enig! :D Japanske biler bare går og går og går.... :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...