Gå til innhold
Hundesonen.no

Eggklekking (Minutt for minutt)


Alzenas
 Share

Recommended Posts

Jeg har! Hadde rugemaskinen stående på kjøkkenbordet og klarte IKKE å la den være. :icon_redface:

Må legge ut bilder når de er ferdig fluffa, da! :wub: Hva slags er det?

Åå, det er fryktelig vanskelig å la være å nevle med egga nå. Mini er snaaart ute :)

Tar litt lenger tid med de 3 andre som er på tur.

Vi er litt usikre på far og morskapet. Far er enten en Rhode Island Red, eller en Austral Orpington. Når det gjelder mor har vi ikke peiling. 15 potensielle mødre, 5 forskjellige raser :lol:

Dette var egentlig bare et lite ekspriment siden vi ikke visste hvor lenge eggene hadde ligget før vi la dem i rugemaskinen. Har heller aldri prøvd rugemaskinen siden vi kjøpte den.

Så sto sambo på kjøkkenet (vi har dem også der :ahappy: ) og syns han hørte noe piping, og joda. :D

Skal legge ut bilde når mini (og minier) er ute :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så du vet ikke sikkert at det er liv i alle sammen, altså? Måtte kjøpe egglyser jeg, for jeg klarte ikke å la være å vite. :innocent:

Fire stk på vei ut er jo en flott start, vanskelig å holde fingrene unna, kan jeg tenke meg. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Woohohoo! Bob har ankommet :lol: :lol:

Ser ut som en liten struts :wub:

post-11717-0-47136700-1371580167_thumb.j

post-11717-0-22399000-1371580178_thumb.j

post-11717-0-04004900-1371581492_thumb.j

Nå er det bare resten igjen!

Er ikke bra å hjelpe dem å klekke, det er best at de får det til selv. Mange opplever at kyllingene er svake, eller dør om de "hjelper" til, selv om man er forsiktig :)

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sikkert dumt spørsmål, men savner de ikke en mamma? Skal de ikke pipe og stavre etter mammaen sin en stund?

Hehe, de piper litt ja. Men dette er helt standard når man bruker rugemaskin. Da er de inni rugemaskinen et par dager til de får kommet seg til hektene, etter det flytter man dem over til en plass de har mer å boltre seg på, men hvor det fortsatt er varmt :)

Prøvd å legge til bilder i hele dag, men får bare beskjed om at fila er for stor - Enda den ikke er det.

Har gjort dem knøttsmå bare for å se, og jeg prøvd å laste opp nøyaktig samme bildene som i går, og det funker heller ikke?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...