Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundebura ved Kristiansand Dyrepark.


bikkjene
 Share

Recommended Posts

Har de gjort noe forbedringer med hundebura de siste par årene ute ved Kristiansand dyrepark? Er det noen her som har brukt de hundebura i fjor eller i år og hvordan opplevde dere dette? Har de en vakt som passer på hundene? Har lest at folk har plaga de stakkars hundene i bura derfor lurer jeg på om de har ordna det bedre for hundene nå? Har lurt på dette lenge.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor skal du sette hunden der? Jan den ikke være hjemme?

Det er jo ikke alltid like lett når man er på ferie da. Og det er et bedre alternativ enn å sette igjen hunden i bilen, i det minste, med mindre man står i skyggen og har dører og vinduer oppe.

Da jeg var der sist for et par år siden var det uaktuelt å sette igjen Casper der, så ble til at han var i bilen med vinduer oppe, og vi gikk ofte ut og inn for å lufte ham.Var der ikke så lenge uansett.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor skal du sette hunden der? Jan den ikke være hjemme?

Litt upraktisk for oss når vi skal til Stavanger med hundene og besøke parken på vei hjem, og la dem være hjemme i fire dager. ;)

Nå blir nok ikke den turen noe av uansett, men det var ihvertfall planen å bruke burene der. Men jeg ville nok sett an både forholdene og hunden først uansett. Bilen er jo alltids et alternativ.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...