Gå til innhold
Hundesonen.no

Masse bilder fra hytteturen i nyttårshelgen! =)


Marianne

Recommended Posts

Skrevet

Vi pakket sakene og dro til fjells for å slippe unna de værste rakettene og her er et lite utdrag fra turen! :)

Her har vi kjøkkenskriverne Wilma (Stor Puddel mix) Kikki (Sort/hvit Sheltie) og Tequila'n min! :mrgreen:

Hytteturnyttrshelgen2005001.jpg

Wilma i løypa på lørdag

Hytteturnyttrshelgen2005011.jpg

Kikki i løypa

Hytteturnyttrshelgen2005012.jpg

Og meg i løypa! Dette er en SKJELDEN begivenhet som måtte foreviges! :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005013.jpg

Litt natur og Tequila er linselus helt nederst

Hytteturnyttrshelgen2005016.jpg

Snømonsteret mitt! :mrgreen:

Hytteturnyttrshelgen2005018.jpg

Så var det ettellerannet innunder den busken som måtte spanes! 8)

Hytteturnyttrshelgen2005021.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005022.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005023.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005024.jpg

Tilbake i løypa

Hytteturnyttrshelgen2005027.jpg

Syns denne porten var litt arlig! :D

Hytteturnyttrshelgen2005029.jpg

Tequila og jeg var ute å lekte litt i snøen etter skituren og jeg prøvde iherdig å lage noen snøengler men det er ikke akkurat lett med en Tequila i nærheten som skulle "hjelpe" meg.. Her er resultatet....... #-o :roll:

Hytteturnyttrshelgen2005030.jpg

Det morsomste med snø er å bore hodet langt under og lage snøhuler syns Tequila :P

Hytteturnyttrshelgen2005031.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005032.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005033.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005034.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005035.jpg

Her prøver hun å lage en hule innunder meg.. Det gikk ikke så bra... :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005036.jpg

Finne på noe annet isteden..

Hytteturnyttrshelgen2005038.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005039.jpg

Så har jeg lekt meg som fotograf av en busk m masse snø på! :oops:

Hytteturnyttrshelgen2005043.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005044.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005045.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005056.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005057.jpg

Her går faktisk Tequila i snøen..! Jeg har liten hund assa.....! :P

Hytteturnyttrshelgen2005062.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005063.jpg

Den avskylige snøhunden Tequila

Hytteturnyttrshelgen2005064.jpg

Tre slitene jenter etter turen

Tequila på fanget mitt :iloveu:

Hytteturnyttrshelgen2005015.jpg

Kikki på gulvet

Hytteturnyttrshelgen2005047.jpg

Og Wilma i stolen

Hytteturnyttrshelgen2005051.jpg

Så var klokken tolv og dette var måten Tequila feiret seg inn i det nye året på :P

Hytteturnyttrshelgen2005077.jpg

Mens vi feiret med stjerneskudd! :mrgreen:

Hytteturnyttrshelgen2005074.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005073.jpg

Det var noen raketter der oppe også, men ikke så masse og det var utrolig digg!!! Tequila som pleier å være hysterisk var for opptatt med å leke! :P:P

Så var det første nyttårsdag og ut på en ny skitur! :P

Hytteturnyttrshelgen2005078.jpg

Litt natur

Hytteturnyttrshelgen2005082.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005084.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005086.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005087.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005089.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005091.jpg

Her ser dere hytta! :P

Hytteturnyttrshelgen2005092.jpg

Mere snømonster :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005093.jpg

Rimfrosthuldra, du får konkurranse! :wink::D

Hytteturnyttrshelgen2005095.jpg

også litt mere natur, utsikt fra hytta..

Hytteturnyttrshelgen2005098.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005099.jpg

Så pakket vi sammen og dro nedover til Oslo igjen og jeg måtte leke meg litt i bilden også, men lang lukketid! :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005101.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005102.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005103.jpg

Masse bilder fra en knall helg! Tequila var helt utslitt og det var først i går kveld hun var intressert i å gå en lang tur...! :wink:

Skrevet
Så herlig! Fine hundene :wink: Så nesten ut som en mini bc den sheltien :)

Hehe ja, første gangen jeg så henne som 8 uker gammel valp så sa jeg til eiern: Men skulle ikke du ha en Sheltie da? Dette er jo en Border! :oops:

Skrevet

Fine bilder :( så ut som en megaflott tur :(

Hvordan går det egentlig med pelsen til Tequila og all den snøen? ser for meg masse klumper. :(

Skrevet

Hytteturnyttrshelgen2005077.jpg

Hi hi Tequila måker snø inn i det nye året!!! =D> :(

Kjempe flotte bilder, er det mulig og låne et par til bilderedigering/grafikk??

(bannere osv)...

Skrevet

Tusen takk dere! :mrgreen:

Vet ikke hva Tequila er blanding av.. Hun er fra Gran Canaria så tipper hun er blanding av blanding av blanding! :wink: Eneste som er sikkert er at det er terrier i henne..

Og ja, pelsen til Tequila + snøen = et lite *******... :( Selvom jeg klipper og smører m potesalve for harde livet så klumper det seg overalt... :( Helt håpløst...

Renate: Var det naturbildene du ville ha? Bare forsyn deg av de du! :( Hyggelig at du liker de! :mrgreen:

Skrevet
Din wannabeRimfrostHuldra!   :(  

:(:( Regnet med en kommentar fra deg ja...! :wink:

Egner meg bedre som heks en som hulder tror jeg....! :wink:

Skrevet

Renate: Var det naturbildene du ville ha? Bare forsyn deg av de du! :( Hyggelig at du liker de! :mrgreen:

Ja var naturbildene, noen av dem var så utrolig flotte :(

Skrevet

Jeg kommer ikke over hvor kul Tequila ser ut :(:(

Jeg har alsri sett noe lignende..Moder jord hadde en festlig dag når hun lagde den lille mixen :wink: Rett og slett vakker er hun med den platinablonde manken. Snuppe assa 8)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...