Gå til innhold
Hundesonen.no

Masse bilder fra hytteturen i nyttårshelgen! =)


Marianne

Recommended Posts

Skrevet

Vi pakket sakene og dro til fjells for å slippe unna de værste rakettene og her er et lite utdrag fra turen! :)

Her har vi kjøkkenskriverne Wilma (Stor Puddel mix) Kikki (Sort/hvit Sheltie) og Tequila'n min! :mrgreen:

Hytteturnyttrshelgen2005001.jpg

Wilma i løypa på lørdag

Hytteturnyttrshelgen2005011.jpg

Kikki i løypa

Hytteturnyttrshelgen2005012.jpg

Og meg i løypa! Dette er en SKJELDEN begivenhet som måtte foreviges! :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005013.jpg

Litt natur og Tequila er linselus helt nederst

Hytteturnyttrshelgen2005016.jpg

Snømonsteret mitt! :mrgreen:

Hytteturnyttrshelgen2005018.jpg

Så var det ettellerannet innunder den busken som måtte spanes! 8)

Hytteturnyttrshelgen2005021.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005022.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005023.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005024.jpg

Tilbake i løypa

Hytteturnyttrshelgen2005027.jpg

Syns denne porten var litt arlig! :D

Hytteturnyttrshelgen2005029.jpg

Tequila og jeg var ute å lekte litt i snøen etter skituren og jeg prøvde iherdig å lage noen snøengler men det er ikke akkurat lett med en Tequila i nærheten som skulle "hjelpe" meg.. Her er resultatet....... #-o :roll:

Hytteturnyttrshelgen2005030.jpg

Det morsomste med snø er å bore hodet langt under og lage snøhuler syns Tequila :P

Hytteturnyttrshelgen2005031.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005032.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005033.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005034.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005035.jpg

Her prøver hun å lage en hule innunder meg.. Det gikk ikke så bra... :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005036.jpg

Finne på noe annet isteden..

Hytteturnyttrshelgen2005038.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005039.jpg

Så har jeg lekt meg som fotograf av en busk m masse snø på! :oops:

Hytteturnyttrshelgen2005043.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005044.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005045.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005056.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005057.jpg

Her går faktisk Tequila i snøen..! Jeg har liten hund assa.....! :P

Hytteturnyttrshelgen2005062.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005063.jpg

Den avskylige snøhunden Tequila

Hytteturnyttrshelgen2005064.jpg

Tre slitene jenter etter turen

Tequila på fanget mitt :iloveu:

Hytteturnyttrshelgen2005015.jpg

Kikki på gulvet

Hytteturnyttrshelgen2005047.jpg

Og Wilma i stolen

Hytteturnyttrshelgen2005051.jpg

Så var klokken tolv og dette var måten Tequila feiret seg inn i det nye året på :P

Hytteturnyttrshelgen2005077.jpg

Mens vi feiret med stjerneskudd! :mrgreen:

Hytteturnyttrshelgen2005074.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005073.jpg

Det var noen raketter der oppe også, men ikke så masse og det var utrolig digg!!! Tequila som pleier å være hysterisk var for opptatt med å leke! :P:P

Så var det første nyttårsdag og ut på en ny skitur! :P

Hytteturnyttrshelgen2005078.jpg

Litt natur

Hytteturnyttrshelgen2005082.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005084.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005086.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005087.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005089.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005091.jpg

Her ser dere hytta! :P

Hytteturnyttrshelgen2005092.jpg

Mere snømonster :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005093.jpg

Rimfrosthuldra, du får konkurranse! :wink::D

Hytteturnyttrshelgen2005095.jpg

også litt mere natur, utsikt fra hytta..

Hytteturnyttrshelgen2005098.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005099.jpg

Så pakket vi sammen og dro nedover til Oslo igjen og jeg måtte leke meg litt i bilden også, men lang lukketid! :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005101.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005102.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005103.jpg

Masse bilder fra en knall helg! Tequila var helt utslitt og det var først i går kveld hun var intressert i å gå en lang tur...! :wink:

Skrevet
Så herlig! Fine hundene :wink: Så nesten ut som en mini bc den sheltien :)

Hehe ja, første gangen jeg så henne som 8 uker gammel valp så sa jeg til eiern: Men skulle ikke du ha en Sheltie da? Dette er jo en Border! :oops:

Skrevet

Fine bilder :( så ut som en megaflott tur :(

Hvordan går det egentlig med pelsen til Tequila og all den snøen? ser for meg masse klumper. :(

Skrevet

Hytteturnyttrshelgen2005077.jpg

Hi hi Tequila måker snø inn i det nye året!!! =D> :(

Kjempe flotte bilder, er det mulig og låne et par til bilderedigering/grafikk??

(bannere osv)...

Skrevet

Tusen takk dere! :mrgreen:

Vet ikke hva Tequila er blanding av.. Hun er fra Gran Canaria så tipper hun er blanding av blanding av blanding! :wink: Eneste som er sikkert er at det er terrier i henne..

Og ja, pelsen til Tequila + snøen = et lite *******... :( Selvom jeg klipper og smører m potesalve for harde livet så klumper det seg overalt... :( Helt håpløst...

Renate: Var det naturbildene du ville ha? Bare forsyn deg av de du! :( Hyggelig at du liker de! :mrgreen:

Skrevet
Din wannabeRimfrostHuldra!   :(  

:(:( Regnet med en kommentar fra deg ja...! :wink:

Egner meg bedre som heks en som hulder tror jeg....! :wink:

Skrevet

Renate: Var det naturbildene du ville ha? Bare forsyn deg av de du! :( Hyggelig at du liker de! :mrgreen:

Ja var naturbildene, noen av dem var så utrolig flotte :(

Skrevet

Jeg kommer ikke over hvor kul Tequila ser ut :(:(

Jeg har alsri sett noe lignende..Moder jord hadde en festlig dag når hun lagde den lille mixen :wink: Rett og slett vakker er hun med den platinablonde manken. Snuppe assa 8)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...