Gå til innhold
Hundesonen.no

Masse bilder fra hytteturen i nyttårshelgen! =)


Marianne

Recommended Posts

Skrevet

Vi pakket sakene og dro til fjells for å slippe unna de værste rakettene og her er et lite utdrag fra turen! :)

Her har vi kjøkkenskriverne Wilma (Stor Puddel mix) Kikki (Sort/hvit Sheltie) og Tequila'n min! :mrgreen:

Hytteturnyttrshelgen2005001.jpg

Wilma i løypa på lørdag

Hytteturnyttrshelgen2005011.jpg

Kikki i løypa

Hytteturnyttrshelgen2005012.jpg

Og meg i løypa! Dette er en SKJELDEN begivenhet som måtte foreviges! :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005013.jpg

Litt natur og Tequila er linselus helt nederst

Hytteturnyttrshelgen2005016.jpg

Snømonsteret mitt! :mrgreen:

Hytteturnyttrshelgen2005018.jpg

Så var det ettellerannet innunder den busken som måtte spanes! 8)

Hytteturnyttrshelgen2005021.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005022.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005023.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005024.jpg

Tilbake i løypa

Hytteturnyttrshelgen2005027.jpg

Syns denne porten var litt arlig! :D

Hytteturnyttrshelgen2005029.jpg

Tequila og jeg var ute å lekte litt i snøen etter skituren og jeg prøvde iherdig å lage noen snøengler men det er ikke akkurat lett med en Tequila i nærheten som skulle "hjelpe" meg.. Her er resultatet....... #-o :roll:

Hytteturnyttrshelgen2005030.jpg

Det morsomste med snø er å bore hodet langt under og lage snøhuler syns Tequila :P

Hytteturnyttrshelgen2005031.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005032.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005033.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005034.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005035.jpg

Her prøver hun å lage en hule innunder meg.. Det gikk ikke så bra... :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005036.jpg

Finne på noe annet isteden..

Hytteturnyttrshelgen2005038.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005039.jpg

Så har jeg lekt meg som fotograf av en busk m masse snø på! :oops:

Hytteturnyttrshelgen2005043.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005044.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005045.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005056.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005057.jpg

Her går faktisk Tequila i snøen..! Jeg har liten hund assa.....! :P

Hytteturnyttrshelgen2005062.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005063.jpg

Den avskylige snøhunden Tequila

Hytteturnyttrshelgen2005064.jpg

Tre slitene jenter etter turen

Tequila på fanget mitt :iloveu:

Hytteturnyttrshelgen2005015.jpg

Kikki på gulvet

Hytteturnyttrshelgen2005047.jpg

Og Wilma i stolen

Hytteturnyttrshelgen2005051.jpg

Så var klokken tolv og dette var måten Tequila feiret seg inn i det nye året på :P

Hytteturnyttrshelgen2005077.jpg

Mens vi feiret med stjerneskudd! :mrgreen:

Hytteturnyttrshelgen2005074.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005073.jpg

Det var noen raketter der oppe også, men ikke så masse og det var utrolig digg!!! Tequila som pleier å være hysterisk var for opptatt med å leke! :P:P

Så var det første nyttårsdag og ut på en ny skitur! :P

Hytteturnyttrshelgen2005078.jpg

Litt natur

Hytteturnyttrshelgen2005082.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005084.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005086.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005087.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005089.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005091.jpg

Her ser dere hytta! :P

Hytteturnyttrshelgen2005092.jpg

Mere snømonster :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005093.jpg

Rimfrosthuldra, du får konkurranse! :wink::D

Hytteturnyttrshelgen2005095.jpg

også litt mere natur, utsikt fra hytta..

Hytteturnyttrshelgen2005098.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005099.jpg

Så pakket vi sammen og dro nedover til Oslo igjen og jeg måtte leke meg litt i bilden også, men lang lukketid! :wink:

Hytteturnyttrshelgen2005101.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005102.jpg

Hytteturnyttrshelgen2005103.jpg

Masse bilder fra en knall helg! Tequila var helt utslitt og det var først i går kveld hun var intressert i å gå en lang tur...! :wink:

Skrevet
Så herlig! Fine hundene :wink: Så nesten ut som en mini bc den sheltien :)

Hehe ja, første gangen jeg så henne som 8 uker gammel valp så sa jeg til eiern: Men skulle ikke du ha en Sheltie da? Dette er jo en Border! :oops:

Skrevet

Fine bilder :( så ut som en megaflott tur :(

Hvordan går det egentlig med pelsen til Tequila og all den snøen? ser for meg masse klumper. :(

Skrevet

Hytteturnyttrshelgen2005077.jpg

Hi hi Tequila måker snø inn i det nye året!!! =D> :(

Kjempe flotte bilder, er det mulig og låne et par til bilderedigering/grafikk??

(bannere osv)...

Skrevet

Tusen takk dere! :mrgreen:

Vet ikke hva Tequila er blanding av.. Hun er fra Gran Canaria så tipper hun er blanding av blanding av blanding! :wink: Eneste som er sikkert er at det er terrier i henne..

Og ja, pelsen til Tequila + snøen = et lite *******... :( Selvom jeg klipper og smører m potesalve for harde livet så klumper det seg overalt... :( Helt håpløst...

Renate: Var det naturbildene du ville ha? Bare forsyn deg av de du! :( Hyggelig at du liker de! :mrgreen:

Skrevet
Din wannabeRimfrostHuldra!   :(  

:(:( Regnet med en kommentar fra deg ja...! :wink:

Egner meg bedre som heks en som hulder tror jeg....! :wink:

Skrevet

Renate: Var det naturbildene du ville ha? Bare forsyn deg av de du! :( Hyggelig at du liker de! :mrgreen:

Ja var naturbildene, noen av dem var så utrolig flotte :(

Skrevet

Jeg kommer ikke over hvor kul Tequila ser ut :(:(

Jeg har alsri sett noe lignende..Moder jord hadde en festlig dag når hun lagde den lille mixen :wink: Rett og slett vakker er hun med den platinablonde manken. Snuppe assa 8)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...