Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det første bildet mitt dette døgnet tok jeg klokka ett, da jeg gikk av toget på Ås etter å ha hatt en kjempetrivelig kveld i Oslo. :ahappy:

8916384434_12a95bc23d_z.jpg

Så ringte vekkeklokka da klokka hadde passert sju, og Geo syns dette var i tidligste laget.

8915771843_72c588bc87_z.jpg

Klokka åtte smurte jeg matpakke med det som for tiden er påleggsfavoritten (på linje med prim med jordbærsyltetøy): philadelphia, pesto og salami. Nam nam. :)

8915773111_7f5bd5611f_z.jpg

Klokka ni satt vi på bussen til Ski. Geo følger nøye med på omgivelsene vi kjører forbi (åkre og skog, stort sett).

8915774633_e6f1941d9c_z.jpg

Etter at jeg og tre andre hadde lett en halvtimes tid etter de andre, fant vi dem til slutt gjemt bortest i en krok. I dag har Geo og jeg vært "kursdeltager" på trinn I-eksamen, og lært hvordan vi skal lære inn innkalling. :P Gjør meg ingenting å stille opp på slike ting, det er bare fint å hjelpe til, og Geo har fått masse fin miljø- og ro-trening i dag. :)

Biler på rekke og rad på dette bildet, forresten. De andre ble helt sjokkerte da jeg sa at jeg ikke har bil og hadde tatt bussen dit. Går det an å ha med hund på bussen, liksom? Jeg skulle selvfølgelig ønske at jeg hadde råd til å ha bil selv, det hadde vært skrekkelig praktisk i blant. Men det finnes jammen meg folk som lar det gå litt i lengste laget og hadde hatt godt av å prøve kollektivtransport, sykkel og føtter en gang i blant. :P

8915775845_49b273d18f_z.jpg

Klokka elleve satt vi og ventet på at det skulle bli vår tur.

8915777053_547d93bfe3_z.jpg

Litt før tolv var vi ferdige, og siden jeg hadde såpass god tid til bussen gikk, ruslet jeg ned til neste bussholdeplass og ventet der. På bildet sitter Geo og titter på rønna til Sandra og Marianne. :)

8916469938_a702e5f2c2_z.jpg

Klokka ett var vi hjemme igjen, og Geo måtte feire med å rulle seg litt i gresset.

8916411372_106fd606a0_z.jpg

I to-tiden spiste jeg resten av matpakka og loket rundt på nettet, hørte på Karpe Diem og vurderte om jeg skulle være effektiv i dag, men fant ut at det er jo lørdag og lov til å ta det med ro.

8915798487_800e95b104_z.jpg

Klokka tre hadde jeg laget handleliste, men bestemte meg for å vente med å sykle til butikken til regnet hadde gitt seg litt.

8915799633_289b4d7295_z.jpg

Klokka fire stod jeg i kassa på Rema. Der var jeg ikke alene. Jeg glemte forresten handlelista mi hjemme, så jeg kjøpte verken oppvaskkost eller bønner.

8916415874_9ea1e6ed38_z.jpg

I fem-tiden begynte jeg å lage mat. :)

8916417626_fb4c7b2a7f_z.jpg

Klokka seks: Ut for å strekke litt på beina.

8916418834_50787417a3_z.jpg

I sju-tiden: Mishandlet kelpie ønsker seg ny eier.

8915805443_82e2712f0d_z.jpg

Klokka åtte var det endelig tid for å spise! Chili con carne, øl og Six Feet Under. :ahappy:

8916421498_4114b2aaf8_z.jpg

Lørdagskos!

8916422948_2ea989d70e_z.jpg

Og nå har klokka passert ti og vel så det, og Geo har sagt god natt. Det gjør jeg også snart. I morgen skal vi til NKK Drammen. :)

8916424132_5d601f71f9_z.jpg
  • Like 8
Skrevet

Å, det ser så koselig ut på Ås. Bare eksamen er ferdig så ber jeg meg selv på middag/tur!

Skrevet

Alltid fine bilder :) Syns spesielt maten alltid ser så digg ut når du tar bilder.

Men du, hva tok du bilde med på butikken? For om deg var kamera du tok alle de andre bildene med, så var jo bilde av handlelisten innpå der vel?

  • Like 1
Skrevet

Men du, hva tok du bilde med på butikken? For om deg var kamera du tok alle de andre bildene med, så var jo bilde av handlelisten innpå der vel?

Tok bilde med ifffååånen hele dagen. Tenkte selvfølgelig ikke så langt :P Men det var ikke hele lista som kom med på bildet da. Men uansett. Hvis jeg hadde tenkt så langt, hadde jeg i det minste husket bønner og oppvaskkost. :aww:

  • Like 1
Skrevet

Tok bilde med ifffååånen hele dagen. Tenkte selvfølgelig ikke så langt :P Men det var ikke hele lista som kom med på bildet da. Men uansett. Hvis jeg hadde tenkt så langt, hadde jeg i det minste husket bønner og oppvaskkost. :aww:

:lol: :lol:

Skrevet

Tok bilde med ifffååånen hele dagen. Tenkte selvfølgelig ikke så langt :P Men det var ikke hele lista som kom med på bildet da. Men uansett. Hvis jeg hadde tenkt så langt, hadde jeg i det minste husket bønner og oppvaskkost. :aww:

Hahah :lol: Det er slike ting jeg ofte tenker på. Bilder kan brukes til så mangt. Jeg tar ofte bilder av ting jeg skal huske eller bruker kamera som klokke ved å ta bilde av noe og se når bildet ble tatt :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...