Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dette er vel det høyeste antallet lundehunder noen gang på Nkk utstilling 57 lundehunder (vi har spesialen før med 75 hunder) ,39 sheltier og 13 aussier

Vi skal

Om du får ordnet transport så kan jeg sikkert stille henne om det hjelper

Skrevet

Er alltid finvær på NKK Trheim :aww:

*Bank i bordet*

Ikke i fjor da var det sol først på dagen og litt før gruppene begynte regna/tordna det faktisk :P

Er kjempevær her oppe idag ihvertfall :D Meldt ok vær på Lørdag og fint på Søndag :)

Det høres bra ut så da satser vi på det :D

Guest Jonna
Skrevet

Er alltid finvær på NKK Trheim :aww:

*Bank i bordet*

Har bilde av meg i fullt regntøy i gruppen i fjor jeg. Det STYRT regner :P

Skrevet

Lørdag eller søndag? :)

På søndag, oppmøte kl 9 :).

Har bilde av meg i fullt regntøy i gruppen i fjor jeg. Det STYRT regner :P

Jeg minnes det der gitt. Vi var siste rase i ringen, og i det bedømmelsen startet begynte regnet også... Skikkelig artig liksom :lol:

Skrevet

Apropo regn og drittvær i trheim i fjor. :P

Min søster og jeg merket det nærmet seg regn og søkte ly, vi var knusktørre, mens alle andre mopsfolk så ut som druknede rotter :lol:

Skrevet

Er alltid finvær på NKK Trheim :aww:

*Bank i bordet*

Okei da, skal moderere meg litt - alltid finvær den dagen gruppe 2 stiller :lol:

Da har ikke vi stilt samme årene, nei. For jeg har vært der i høljregn. Men jeg har også vært der og blitt så solbrent at huden på skuldrene boblet seg og ble fylt av gugg. En mellomting av det hadde vært fint.

Jeg husker en gang på begynnelsen av 1990-tallet, så sto vi opp drit-tidlig (kjenner jeg oss selv rett, la vi oss vel egentlig aldri), badet hunden og kjørte fra indre Østfold til Trøndelagen for å få det siste CACIB'et til det internasjonale championatet. På et tidspunkt begynte vi å gå tom for bensin, men fant ingen åpne bensinstasjoner, for sånt åpnet jo ikke før ni sikkert, men det gikk til slutt bra, selv om vi fryktet å kjøre bilen tom eller komme for sent på utstillingen. Det regnet hele utstillingsdagen, det var kaldt og surt, Minnie ble 3 BTK og var ikke i nærheten av noe CACIB, og vi dro hjem med en gang for å kjøre en 70 mil til.

(Og et par måneder senere tok hun det avgjørende CACIB'et et eller annet sted i Oslo, jeg tror ikke det var på Bjerke, da. Øvrevoll, kanskje? Jeg husker ikke alle detaljer fra forrige årtusen.)

Jeg håper årets NKK Trondheim-helg blir hyggeligere enn ovennevnte minne.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har vært på, enten som tilskuer eller utstiller, NKK Trheim nå de siste 6 årene, og har aldri hatt behov for regntøy. Som regel har det også vært grisevarmt, med unntak av et blaff med skyer i fjor :P

Skrevet

Jeg så nettopp at de har øyelyser der. Tar de kort på øyelysingen, og hva koster det?

Det regner jeg med at de gjør, koster vel ca 900,-

De tok ikke kort på øyelysingen i Drammen, så det kan vel kanskje være greit å stoppe på en bensinstasjon e.l. og ta ut kontanter bare for sikkerhets skyld.

Skrevet

Hvorfor øyelyser folk på slike arangemanger egentlig? Det er jo billigere til vet? Trodde øyelysning lå på 6-700 kr? Vertfall det jeg har betalt de gangene jeg har øyelyst.

Skrevet

Hvorfor øyelyser folk på slike arangemanger egentlig? Det er jo billigere til vet? Trodde øyelysning lå på 6-700 kr? Vertfall det jeg har betalt de gangene jeg har øyelyst.

Øyelysing koster 8-900 uansett. Grunnen til at mange øyelyser på NKK er at de reiser dit for å stille og tar det i samme slengen fordi de ikke har autorisert øyelyser i nærheten der de bor.

  • Like 1
Skrevet

Jeg starter kl 10 på søndag, så får jeg om jeg rekker meg bort til briardringen og sikle litt også da! :)

omg lenge siden vi har hørt fra deg! Hellooooooo! :sorcerer:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...