Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

artikkel

Veterinæren er siktet for å ha tatt betalt for å avlive og kremere hunder - men isteden kvittet seg med dyrene i skogen og levert urner med annet innhold tilbake til eierne.

Saken kom frem etter at tre hundelik ble funnet på Sollihøgda.

Guest Gråtass
Skrevet

Hele saken er veldig tragisk og uheldig, det gjør at veterinærstanden nå får et kjempeproblem med tillit hos dyreeiere.

Skrevet

Er vel ikke så mange år siden det ble funnet masse menneskelik i hagen til et krematorium? Ovnen hadde ikke virket på noen år så likene ble dumpet i hagen? Fæle greier.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Skrevet

Er vel ikke så mange år siden det ble funnet masse menneskelik i hagen til et krematorium? Ovnen hadde ikke virket på noen år så likene ble dumpet i hagen? Fæle greier.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

What??? Ikke her i Norge vel? Fint å finne oldemora si bak et uthus liksom...

Skrevet

Fysj ja.. Meget utrivelig.. Altså, om fryseren streiker og råtningsprosessen var godt igang så prøver man ihvertfall ikke å skjule hele greia med å dumpe dem i skogen. Det må da ha gått an å ringt noen for å få kremert de med en gang?

Skrevet

Nå må han vel snart ha brukt opp tabbekvota på dyrekadaver vel...

Håper jeg aldri aldri finner ut noe sånt om mine kremerte dyr. :cry:

Skrevet

What??? Ikke her i Norge vel? Fint å finne oldemora si bak et uthus liksom...

Nei tror ikke det har skjedd i Norge (som man vet om iallefall) men USA.

USA 2002: http://www.dagbladet.no/nyheter/2002/02/18/313885.html

Kina 2007: http://www.stavangeravisen.com/art.asp?id=38549

Tenkte det var en sak for ikke så lenge siden også (mener det også var USA) men klarte ikke finne den. Helt forferdelig å sende sine kjære til kremering og så få vite at de ligger stablet i en dunge i hagen (eller pakket i sekker som i Kina fordi bensinprisen er så høy).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...