Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå som vi har snakket om hvor mye vi bruker på utstilling i året kan vi kanskje dele tips til hvordan man kan spare inn noen kroner også? ;)

Noen av mine tips:

* Benytt deg av tilbud på hotell, f.eks coop hotellkupp (2pers i dobbeltrom 2 netter inkl frokost til 1598,- denne bruker vi blant annet i Bergen og bor på Grieg suitellet, ergo store rom igså :) ) eller hotwire (noe vanskeligere om du reiser med hund, naturligvis)

* Del katalog med noen - om du absolutt vil skrive i den, kjøp med noen som har andre raser og riv ut en side eller to til dem. Eventuelt kjøp annenhver gang)

* Reis flere sammen om mulig - ganske åpenbart?

* Ta med deg mat på utstillingen

* Meld på til ordinær frist

  • Like 2
Skrevet

Jeg er ikke SÅ bereist ennå, men har en "ekkel" følelse av at det blir en del med den lekre junioren min i høst/vinter.

*Bo hos venner eller familie om mulig

*Matpakke istedenfor å kjøpe mat i kiosken

*Minipris på toget (t/r Bergen ble veldig mye billigere med minipris enn å kjøre selv i alle fall!)

Skrevet

Og ikke minst: meld på før første fristen går ut!

Synes det er utrolig mange som melder på med utvidet frist selv om de har bestemt seg for å stille hunden lenge før første fristen går ut.

Dette er jo såååå bortkasta penger!

Skrevet

Velg rimelig overnatting - campinghytte før hotell, men helst bo hos venner eller familie om det er en mulighet. Koselig er det også :)

Selv om det er mye å handle endel steder, ikke kjøp noe du ikke på forhånd har bestemt deg for å sjekke ut. Man finner som regel bedre tilbud på nett.

Skrevet

Mye bra som er sagt allerede. Jeg kjøper aldri noe i kiosken, har alltid mat med meg.

Er det noe jeg behøver av hundeting venter jeg med det til jeg er i Sverige eller lengre bort..

Det er begrenset hvor mange CK rosetter en behøver, har du alt mer enn 5 liggende i en eske hjemme, spar de pengene :)

Er du veldig tidlig ute på utstillingen er det ofte parkeringsvaktene ikke er på plass enda også ;)

  • Like 2
Skrevet

Jeg er ikke SÅ bereist ennå, men har en "ekkel" følelse av at det blir en del med den lekre junioren min i høst/vinter.

*Bo hos venner eller familie om mulig

*Matpakke istedenfor å kjøpe mat i kiosken

*Minipris på toget (t/r Bergen ble veldig mye billigere med minipris enn å kjøre selv i alle fall!)

Dessverre for sånne som meg må man betale barnebillett for hunden :(

Men definitivt mye å spare på din egen billett!! :)

Skrevet

Sjekk dommerlista.

Jeg aner ikke hvor mange ganger jeg leser her og hører ellers at folk blir OVERRASKET når PM kommer over hvem som skal dømme, og det viser seg at dommer har dømt ned den hunden før eller ikke liker den typen, og det derfor er bortkastede penger å dra.

Sjekk dommerlista, gjør litt research på dommeren FØR påmelding (etter påmelding er det jo ett fett hva dommer liker - pengene er allerede brukt), og finn ut om dette er noe du vil være med på.

(Og jeg tenker ikke på situasjoner med dommerbytte, men folk som ikke leser utstillingsannonsen skikkelig/i det hele tatt).

  • Like 1
Skrevet

Dessverre for sånne som meg må man betale barnebillett for hunden :(

Men definitivt mye å spare på din egen billett! :)

Da er mitt neste tips å kjøpe hund under 40 cm! :D

  • Like 2
Skrevet

Vi følger alltid VELDIG godt med på diverse tilbud hotellkjedene tilbyr. :)

Som feks nå til sommeren, så skal vi ligge på hotell i 1uke, i Asker.

Hele den morroa, 2 hotellrom, 2 voksne og 2barn, pluss da 4hunder. Og det kostet oss 2800kr for BEGGE rommene med frokost :D

Så hotell, trenger ikke være dyrt, om man bare er himla flink til og følge med på tilbud, og melde seg inn i fordelsklubbene til hotellene. :D Vips så hadde vi også gratis weekend på Thon. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...