Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går møttes en liten gjeng for ringtrening og lek. Hundene var min malamutevalp, Limo sin buhundvalp og dachs, Maria sin papillon og Puddellover sin puddel (som egentlig ikke er hennes, men valp etter hennes tispe (stemmer ikke det?)). Det ble selvfølgelig litt bilder av de herlige sonenhundene.
Beklager dårlig kvalitet på bildene.. Sliter med objektivet for tiden.

14052013003_zpse440dbef.jpg

14052013012_zpsa1b489d0.jpg

14052013022_zps79cbf846.jpg

14052013024_zps0dc78727.jpg

14052013034_zpsfe375c19.jpg

14052013047_zps624c037b.jpg

14052013051_zps28938475.jpg

14052013052_zpsba4e43a1.jpg

14052013060_zps26209a0a.jpg

14052013064_zpsf6ad6bb0.jpg

14052013073_zps262bbfca.jpg

*dele opp*

  • Like 3
Skrevet

Ååh. Fineste knøttegjengen :wub: Minien min koser seg med den gjengen der altså! Det samme gjør eieren.

Kan jeg få stjele bildene av Leja, kanskje? Oppdretteren vil se! :P sett gjerne vannmerke eller noe på dem, ellers så skriver jeg bare fotografnavn på de!

Ane: Jo, det er båndtvang i Ås. Men det dreit vi i, faktisk. Enkelt og greit.

  • Like 3
Skrevet

Ååh. Fineste knøttegjengen :wub: Minien min koser seg med den gjengen der altså! Det samme gjør eieren.

Kan jeg få stjele bildene av Leja, kanskje? Oppdretteren vil se! :P sett gjerne vannmerke eller noe på dem, ellers så skriver jeg bare fotografnavn på de!

Ane: Jo, det er båndtvang i Ås. Men det dreit vi i, faktisk. Enkelt og greit.

Bare å ta :) Jeg driter litt i vannmerke jeg Maria, så det dropper vi ;)

  • Like 1
Skrevet

Bare å ta :) Jeg driter litt i vannmerke jeg Maria, så det dropper vi ;)

Tuuusen takk :D

Må forresten si jeg er imponert over at alle disse lot seg fange på kamera! De er både små og kjappe, spesielt Kaos. :D

Skrevet

Så koselige bilder :) Både Lily og Duva storkoser seg med resten av gjengen :) Lily synes Kaos er så kjekk :wub:

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...