Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Men mye av det er de samme ekvipasjene er det ikke? Også ser det gammelt ut da så forhåpentligvis har de blitt bedre siden da :P

Mange sekvenser er samme ekvipasje ja..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Skrevet

:lol: Kjenner meg veldig igjen. Talli hadde mye show som yngre :P

Jeg har også en potensiell showhund.. Jeg ler ikke like godt når det er min egen hund :lol:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg har ledd godt, men jeg har sympati med førerne også - jeg vet godt hvordan det er å ha en hund på treningsbanen og en hund på konkurransebanen. Nerver og drit gjør noe med hunden, altså.

X'en ble en publikumsfavoritt på et klasse 1-stevne.

Vi skulle ha stå under marsj, og gå forbi hinderet, hvor de overflødige plankene lå ved siden av hinderet. Dommer spør om vi er klar, og litt åndeløs og anspent svarer jeg et friskt, høyt, kort og skjærende "ja!"

Det trodde X'en av en eller annen grunn betydde apport, så hun spratt fram, grep tak i en av hinderplankene, og løp seg en god runde inni ringen, og deretter tok hun jaggu en æresrunde rundt hele plassen også.

Og jeg kan love dere at DET har vi aldri trent på hjemme...

  • Like 5
Guest Gråtass
Skrevet

Noen må øve seg på kasteteknikker også :lol:Noen av de fvf så ut som noe som hørte hjemme på rallylydighetsbanen eller kreativlydighet osv :lol:

Lett å si det, jeg sto en hel sommer å trente på å kaste apporten over mønet jeg, gikk så det suste hjemme. Kom på prøve, kasta apportbukken 7-sju (!) ganger i mønet før den kom seg så vidt over. Dommerens kommentar var "du har i hvert fall en tålmodig hund :D "

Skrevet

Herregud så herlig! Jeg får litt sånn latter men også litt rørt-tårer jeg, for hunder er så utrolig kule. De gjør så mange teite ting for oss, og noen av de WTF-trynene til de bikkjene er så bekrivende for hvordan det må føles liksom. "WTF, kravle over et dritbratt møne for å hente en forbaska trekloss og så kravle tilbake?? Dude, WTF are you on??" Men så gjør de det alikevel, for så kule er de, sant? :heart:

Og nerdeyay for at det var en amerikansk bulldog der! Og kjempelol over hvor ufattelig teite briader ser ut når de er kuperte. Med to malplasserte Grorud-palmer stikkende ut fra skolten. Snakk om WTF! :lol:

Takkf or at du delte, Margrete. Var artig ja. :)

  • Like 4
Skrevet

Og nerdeyay for at det var en amerikansk bulldog der! Og kjempelol over hvor ufattelig teite briader ser ut når de er kuperte. Med to malplasserte Grorud-palmer stikkende ut fra skolten. Snakk om WTF! :lol:

Døøøhhhhh, ikke disse briarder 'a :|:lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...