Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fin dag!

8 ish.. Slumret mobilen. Trøøøtt og senga er jo som vanlig alt for god!

kl8_zpsc08b7d3d.jpg

9ish... Frokost! Honning og banos på samme brødskive.. Aldri smakt før.. Helt ok!

kl9_zpsbf3fcdcc.jpg

10ish.. Teipe alle karmer og kanter samt rydde og vaske vegger. Alt er stappa sammen på midten av rommet...

kl10_zps0c0fda77.jpg

11ish.. Alt er klart til første strøk! Gulv dekket med avis.. Mana har stått ute i flere timer og bare kost seg! Til og med kost med noen barn. Fine dyret mitt. Så flink hun har blitt! To herliger gutter som var så forsiktige med henne og satte seg ned på huk slik at hun fikk kost.. :wub:

kl11_zpsc38e8bd9.jpg

12ish... Akkurat lagd kakao til turen men glemte og ta bilde før jeg tømte kakaoen over på termos.. Dette så jo lit digg ut..

kl12_zpscbef22c1.jpg

13ish.. Godt på vei inn i skogen. Bort fra ALT FOR FOLKSOMME grusveier... Får nesten klaustrofobi :P

kl13_zps45e3f2a5.jpg

14ish.. Oppe på Haukåsen. Kakaoen ble god!

kl14_zpse60953fc.jpg

15ish.. På vei ned igjen.. IKKE på grusveien, men koselige små stier inne i skogen.. Nina snek seg med på EFITen. Hun er forresten supert turfølge!

kl15_zpsefc8a4c4.jpg

16ish.. Ute av skogen og inn i borettslag.. Snart hjemme igjen.

kl16_zpsb9fcbf14.jpg

17ish.. I mangel på stuebord ble middagen servert på kontoret. Og en episode med Game of Thrones ble sett

kl17_zpsbc265752.jpg

18ish.. Jeg tar meg av penselstrøk og samboer tar rullen.. Møysommelig arbeid!

kl18_zpsbb54ebb0.jpg

19ish.. Begynner å bli ferdig med strøk nr.1. Det blir såååå mye bedre enn det var! :D

kl19_zps65a5b234.jpg

20ish.. Enda mer vegg.. Og maling.. Ferdig for idag! Det blir så sexy med hvite lister!

kl20_zps7c730cf6.jpg

21ish.. Jeg redigerer bilder fra turen og blogger litt

kl21_zps11837d56.jpg

22ish.. Samboer flytter TVen inn på soverommet - Hurra! :D Ligge i senga og se TV er luksus.. SKulle hatt en TV der ja.. :whistle: SÅ da blir det Game of Thrones maraton

kl22_zpsddc6225c.jpg

23ish.. Vi ser fortsatt GoT.. Fy fader det er mange drittsekker i den serien.. Får lyst til å klappe til en del av dem ja....!

kl23_zps70f2a62d.jpg

Sååå var det natta! :)

  • Like 8
Skrevet

Du går jo turer i mitt gamle område! :D Jeg bodde rett ved.

Jeg har gått masse turer rundt omkring der, og spist lunsj på bla samme plass som du gjør her. Men nå er det lenge siden, jeg må ta meg en dagstur der igjen. Og selvfølgelig utenfor trafikkerte grusveier :P

Og koselig reisefølge du har :ahappy:

Rommet ser bra ut, det er litt pes når det står på, men godt å få det ferdig. Ihvertfall når det er store rom eller flere.

Og drikksekker i Game of Thrones kryr det av...

Skrevet
Fin dag, og ja, Nina er supert turfølge! :)

Helt klart! :)

Du går jo turer i mitt gamle område! :D Jeg bodde rett ved.

Jeg har gått masse turer rundt omkring der, og spist lunsj på bla samme plass som du gjør her. Men nå er det lenge siden, jeg må ta meg en dagstur der igjen. Og selvfølgelig utenfor trafikkerte grusveier :P

Og koselig reisefølge du har :ahappy:

Rommet ser bra ut, det er litt pes når det står på, men godt å få det ferdig. Ihvertfall når det er store rom eller flere.

Og drikksekker i Game of Thrones kryr det av...

Hehe ja dere bodde vel i nærheten her før? Ellers gleeeeder jeg meg til å bli ferdig med malinga.. Men jeg gleder meg litt til å male lister da.. Av en eller annen grunn... :lol:

Haukåsen jo :heart: Det er så utrolig mange fine små stier i Østmarka, merker jeg savner det gamle turområdet mitt litt!

Jaa! :D Jeg ELSKER østmarka.. Virkelig.. Så fint og så stort og så mange øde steder uten folk. For de fleste på tur går jo på grusveiene, så inne i skogen er man nesten alene..

Skrevet

Jaa! :D Jeg ELSKER østmarka.. Virkelig.. Så fint og så stort og så mange øde steder uten folk. For de fleste på tur går jo på grusveiene, så inne i skogen er man nesten alene..

Jeg vet! Jeg og Mona streifet alltid rundt på småstiene og storkoste oss. Og hver gang vi måtte krysse en grusvei ble jeg så overrasket over alle folkene som orket å gå i kø der :P

  • Like 1
Skrevet

HErregud, nå fikk jeg lyst til å se game of thrones. Har ukas episode jeg enda ikke har sett og jeg døøør! Men jeg MÅ se den med mannen min siden det er vår greie, så får vente til han blir frisk igjen.

Så ut til at dere hadde en skikkelig fin tur :) ! Nå må Nina skaffe seg hund altså :aww: Og, kommer dere frem til veggene med alt det som står midt på rommet :lol: ? Så ut som litt stuff :lol:

Skrevet
HErregud, nå fikk jeg lyst til å se game of thrones. Har ukas episode jeg enda ikke har sett og jeg døøør! Men jeg MÅ se den med mannen min siden det er vår greie, så får vente til han blir frisk igjen.

Så ut til at dere hadde en skikkelig fin tur :) ! Nå må Nina skaffe seg hund altså :aww: Og, kommer dere frem til veggene med alt det som står midt på rommet :lol: ? Så ut som litt stuff :lol:

Haha ja det går helt fint å nå veggene :P Liiitt trangt her og der, men pyttsann! Det gikk :D Og ja.. Nina må skaffe seg hund snart!

Skjønner ikke at du klarer å spise Banos.... :P Det er jo helt :x:x

Ellers fine bilder :D

Hahah! Jeg har aldri smakt banos før og det var et helt greit pålegg... Men jeg smurte et tyyynt tynt lag på :P

Skrevet
Haha ja det går helt fint å nå veggene :P Liiitt trangt her og der, men pyttsann! Det gikk :D Og ja.. Nina må skaffe seg hund snart!

Hahah! Jeg har aldri smakt banos før og det var et helt greit pålegg... Men jeg smurte et tyyynt tynt lag på :P

Ahh, kanskje der problemet mitt ligger.... :P Jeg bare smører tjukt på..og med Banos ble det nok litt for mye.... :P

Skrevet

Tusen takk for en kjempefin tur! Jeg er rimelig desperat etter hund, så jeg må bare satse på at huseier enten sier ja, eller finne ett nytt sted å bo...!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...