Gå til innhold
Hundesonen.no

Ulv jages, sett på jernbanespor


Recommended Posts

Skrevet

Hvorfor i all verden skal de ut å lete etter ulven? Høres da helt tåpelig ut. Om jeg skulle ringt inn å fortalt at jeg har sett ulv så kommer de og skal finne den? Fordi at? for å skyte den eller? :huh:

Stakkars Ulv!

Skrevet

Utrolig teit om de skal skyte den, det er jo ikke så mange ulv her i landet som de skal ha det til. Det er en god del ulv som bare forsvinner på grunn av ulovlig jakt. Dermed er det vel egentlig ikke noe kvote på de teknisk sett.

Skrevet

Den har svinsen rundt her "lokalt" langs bilveier, inne på tomter, jorder, veier o.l. i 4-5 dager nå (om ikke mer) og har blitt observert hverdag mer eller mindre. Første observasjonen med bilde var på E6 for søndag.

Finner tydeligvis ikke helt ut av hvor den skal gjøre av seg desverre :hmm:

Skrevet

Det er ikke ulv dette vet dere, de holder seg unna bebyggelse, asfalterte veier og folk de :aww:

Skrevet
Det er ikke ulv dette vet dere, de holder seg unna bebyggelse, asfalterte veier og folk de :aww:

Jammen, nå har den tatt til vett og er på vei inn i de dype skoger retning øst. Er visstnok observert 1 km borti her, og her begynner det å bli øde og ikke er det asfalt heller.. :D

Men er neimen ikke sikker på at den er tryggere i ødemarken her blandt krigerske ulvehatere enn langs E6 og toglinjer.. :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...