Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen flere som blir med å starte her? Odin og jeg skal omsider debutere offisielt, og trenger moralsk støtte! (og noen til å fange hvis han løper ut av ringen :P )

Det meste sitter greit på trening, men er veldig spent på helt nytt sted og utstilling og AG ved siden av... men den som ikke våger, osv.

Bli med?

  • Like 1
Skrevet

Jeg skal gå i Klasse 2:)

Klasse 1 ringen er helt på den andre siden av agility ringen :)

Edit: er ikke noe utstilling der.

  • Like 1
Skrevet
Jeg skal gå i Klasse 2:)

Klasse 1 ringen er helt på den andre siden av agility ringen :)

Edit: er ikke noe utstilling der.

Nei, stemmer, "bare" LP, AG og hopp. :P Har kjempelyst til å starte Odin i hoppklasse, men bør vel kanskje trene litt først. Konse på lp nå...

Skrevet

hmpf.. jeg er helt i den borteste ringen... (starter AG), men vi føler oss desverre ikke så gale ennå at vi stiller til start i LP :P Men håper å få hilst på noen likevel :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Kanskje det går an å danne et lite lag for hundesonen? De arrangerer jo lagkonkurranser for LP! Jeg skal stille lag for hundeklubben, men det kan jo være en idé for dere som ikke allerede har sett dere ut lagkamerater! Lag kan gå på tvers av klasser.

Skrevet
Kanskje det går an å danne et lite lag for hundesonen? De arrangerer jo lagkonkurranser for LP! Jeg skal stille lag for hundeklubben, men det kan jo være en idé for dere som ikke allerede har sett dere ut lagkamerater! Lag kan gå på tvers av klasser.

Hvor mange må vi være da? for jeg vet jo om janson, sham + en til. Jeg er gjerne med på lag altså!

Skrevet
Hvor mange må vi være da? for jeg vet jo om janson, sham + en til. Jeg er gjerne med på lag altså!
Jeg er mest sannsynlig allerede med et lag dessverre!:/
Skrevet
oki :)

men jeg har janson og meg og en til jeg :) så vi klarer oss :)

Simira skulle vel også starte? Og Grim?
Skrevet

Vi er nr 48. Litt nerver nå kjenner jeg, i å med at han har surra med dekken i det siste. Det er veldig ulikt han. Hadde håpa vi skulle komme oss gjennom med bare en null jeg. ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...