Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Regner med at noen her inne lager foret eller knasket til sin(e) firbente selv? Eller i har prøvd fra tid til annen? (Og forhåpentligvis og sannsynligvis passer på næringsinnholdet ;))

Hva er deres beste oppskrifter/blandinger? :)

Har ikke prøvd meg på noe selv, det nærmeste jeg kommer er isbitene med div. snacks inni om sommeren, hundene elsker det! Moro, avkjølende og smakfult :D

Skrevet

-2 små glass med most babymat med kjøtt eller lever
-8 ss melkepulver (Viking tørrmelk)
-12 ss hvetekim
-4 ss hvetemel
-litt vann


Kna godt sammen. Rull til en pølse som kuttes i små biter. Trill bitene til kuler og legg på matpapir. Trykk kulene flat med en gaffel.
Stek 10-15 min ved 180 grader, eller til de er lysebrune.

Avkjøl.

Jeg bruker mer hv.mel enn oppskriften sier. Har laget dette mange ganger. Og er man flink til å oppbevare de luftig så holder de seg tørr og sprø.

  • Like 2
Skrevet

Godbiter

1 pk. kyllingkjøttdeig, 1 porsjonspk. ris (kokes etter anvisning på pakken), rikelig med hvitløkspulver(kan sløyfes), 1 egg. Bland alt sammen og smør utover på bakepapir. Stekes i varmluft på ca. 125 grader i 3-4 timer (alt etter hvor tørr du vil ha godbitene). Tas ut, skjæres opp i passende biter. Inn i ovnen på ettertørking da de kan bli litt våte under.

Supert å putte i fryseren og ta opp etter behov

Ps- jeg måtte ned på ca 90 grader på min ovn, da første forsøk ble knekkebrød :P

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Så denne på nettet, jeg tenkte jeg skulle prøve...

Kok ris (2 dl) i over 40 minutter (ris til hunder må være utkokte). Sett ovnen på 70 grader.

to kyllingefilet skæres i biter og kokes i to-tre minutter (evt med en bouillonterning). Blendes sammen med det kokte ris.

Smør massen ut på en bakeplate og tørk det i ovnen i 2-3 timer (helst gjennomtørket).

Når det stivner, kan man "skjære" ut passe biter.

Oppbevares i mindre porsjoner i frys...

Skrevet

vomcakez: vogh + maizena, rulles i små kuler, stekes til tørre

bananamania: banan skåret i skiver og luftørket (ovnstørket på lav varme funker sikkert også)

bacon banana bonanza: mos banan + maizena + små biter bacon, rull små kuler, stekes til tørre

chikin bacon: kok kjøtt, skjær med fibrene i passelige biter (de krymper), stek til tørre.

ostestjerner: 50/50 ost/mel + kjøttkraft + litt olje, små biter, stekes til gyldne (herfra)

ellers kjenner jeg meg ganske pro når jeg lager disse.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...