Gå til innhold
Hundesonen.no

Villmarksmessen 2013, Valpeshow!


Kaja
 Share

Recommended Posts

Bare å melde på, de mangler valper og tar gjerne imot flere :) Hun ba meg bare om å si at det kunne være greit om du skrev rase ned på påmeldingen :)

Kan du høre om hvilken mail påmeldingen skal til? Det står to forskjellige mailer der, nemmelig. En med K og en uten K :P

hmm, høre om forverten vil ligge i hardtrening så kommer kanskje Kaktus også, om de åpner for "jaktbasenji" :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har lyst til å ta meg en tur :)

Kjedelig at ikke drenten får delta på valpeshow da, isåfall skulle jeg deltatt! :hmm:

Edit: Eller kan det være at jeg kan stille Nora hvis jeg spør pent? Hun er jo fuglehund, og vi trenger trening :D

Endret av IreneN
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kult! Da har jeg også meldt på! Blir kult å møte Kaktus også! (Men er han 4 mnd da?)

Og Raptus! Yay! Jeg kan sikkert ta litt bilder :)

Nei det er han ikke *klaske panne* :P

Fått "godkjent" påmelding, trene litt denne uka da så Raptus (som fortiden lever VELDIG opp til navnet sitt) klarer å stå stille mer enn et aldri så minisekund.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Æsj. Jeg har bare ei på 15 mnd og ei på 3.5 mnd da jeg... Vil være med!

Ta med den minste da :) Er lov med valper ned til 3.5mnd :D Går an å melde seg på imorgen :)

Også tenkte jeg å poste denne til dere som skal delta:

Vi ønsker å gjøre oppmerksom på at det kan bli lange køer for å komme inn på messen. De som skal delta på valpeshow som starter kl.11:00, bør være ute i meget god tid. Betaling og henting av katalognr(startnr) gjøres i den store ringen, Hundearenaen, Hall E. Vennligst ta med kr 100,- (pr valp) i kontanter. Husk vaksinasjonsattest og vannkopp. Velkommen :-)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når bør vi være der da Siri? Vi tenkte å være der 10.

Tror det bør gå bra. Dem som sto i kø idag rundt åpningstid kl 10 sto i kø ca halvtime, men tror det er litt færre folk der på søndager.

Det var innmari lang kø når jeg dukket opp idag ca kl 12, så mulig flest folk kommer rundt da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...