Gå til innhold
Hundesonen.no

Villmarksmessen 2013, Valpeshow!


Kaja
 Share

Recommended Posts

Bare å melde på, de mangler valper og tar gjerne imot flere :) Hun ba meg bare om å si at det kunne være greit om du skrev rase ned på påmeldingen :)

Kan du høre om hvilken mail påmeldingen skal til? Det står to forskjellige mailer der, nemmelig. En med K og en uten K :P

hmm, høre om forverten vil ligge i hardtrening så kommer kanskje Kaktus også, om de åpner for "jaktbasenji" :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har lyst til å ta meg en tur :)

Kjedelig at ikke drenten får delta på valpeshow da, isåfall skulle jeg deltatt! :hmm:

Edit: Eller kan det være at jeg kan stille Nora hvis jeg spør pent? Hun er jo fuglehund, og vi trenger trening :D

Endret av IreneN
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kult! Da har jeg også meldt på! Blir kult å møte Kaktus også! (Men er han 4 mnd da?)

Og Raptus! Yay! Jeg kan sikkert ta litt bilder :)

Nei det er han ikke *klaske panne* :P

Fått "godkjent" påmelding, trene litt denne uka da så Raptus (som fortiden lever VELDIG opp til navnet sitt) klarer å stå stille mer enn et aldri så minisekund.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Æsj. Jeg har bare ei på 15 mnd og ei på 3.5 mnd da jeg... Vil være med!

Ta med den minste da :) Er lov med valper ned til 3.5mnd :D Går an å melde seg på imorgen :)

Også tenkte jeg å poste denne til dere som skal delta:

Vi ønsker å gjøre oppmerksom på at det kan bli lange køer for å komme inn på messen. De som skal delta på valpeshow som starter kl.11:00, bør være ute i meget god tid. Betaling og henting av katalognr(startnr) gjøres i den store ringen, Hundearenaen, Hall E. Vennligst ta med kr 100,- (pr valp) i kontanter. Husk vaksinasjonsattest og vannkopp. Velkommen :-)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når bør vi være der da Siri? Vi tenkte å være der 10.

Tror det bør gå bra. Dem som sto i kø idag rundt åpningstid kl 10 sto i kø ca halvtime, men tror det er litt færre folk der på søndager.

Det var innmari lang kø når jeg dukket opp idag ca kl 12, så mulig flest folk kommer rundt da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...