Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bare nysgjerrig på hva sonenfolk mener om dette. Er det oppspinn og hjernen som lager til ting man opplever eller er det virkelig noe mellom himmel og jord? Har du opplevd noe du ikke kan forklare? Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Skrevet

Tja, har min lille teori om dette, men den er lang og vanskelig å forklare. Men har selv hatt en ut av kroppen opplevelse, men det skjedde når jeg slet med søvnparalyse så mulig det er en annen forklaring på det, men det var ihvertfall spesielt. Hadde også andre litt ekle opplevelser i samme sammenheng.

Skrevet

Jeg tror at det finnes mer mellom himmel og jord enn det som er vitenskapelig bevist pr i dag, men akkurat hva det er er vanskeligere og si. Jeg sliter med og tro på spøkelser/gjenferd, men samtidig så tror jeg nok på det til og holde meg unna spiritisme osv, fordi jeg hadde dødd viss det hadde skjedd noe.

så jeg tror ikke blindt, men er åpen for muligheten :)

Guest Gråtass
Skrevet

Det er langt mer mellom himmel og jord enn hva vi vet sa min mormor, og jeg tror hun hadde veldig rett. Jeg tror på fint lite, jeg er en realist, jeg tror på det jeg selv har sett og opplevd. Og i utgangspunktet tror jeg noen mennesker er mer mottagelige for energier og signaler enn andre. Jeg har nok selv innovervendte antenner for jeg oppfatter lite av det som skjer, men jeg har selv sett min døde hund ved to anledninger, uten at jeg tror på spøkelser av den grunn..

Skrevet

Spøkelser? Nope. Og jeg er helt enig i at det finnes mer mellom himmel og jord enn det vi vet (enda), å mene noe annet ville vært innmari rart?

Skrevet

Ja, det vet jeg det er.

Og selv om jeg også er realist nok til å innse at "død er død" så er jeg overbevist om at det er "noe" som blir igjen når folk dør, som man av og til kjenne/føle langt inn i sjelen. Og den følelsen har jeg opplevd noen få ganger, så jeg er ikke det minste tvil om at jeg har hatt selskap.

Men spøkelser? Sånne med laken, for å skremme, kjettinger og buu-huu - nei, ikke i det hele tatt! Men ånder/følelser (eller hva man skal kalle det) finnes helt klart. Noen steder er jo bare "skumle" uten noen som helst årsak, andre steder er bare varme og positive. Det har vel alle kjent noen gang?

Litt morsomt, men rett etter foreldra' bygde huset jeg nå bor i (1982/83) så vi filmen Poltergeist. Husker at vi (barna) spurte foreldrene inngående om de var heeeelt sikre på at det ikke var noen gammel gravplass under huset! LOL

Men grunnmuren står på fjell - så de var rimelig sikre, ja...

Susanne

  • Like 3
Skrevet
Men ånder/følelser (eller hva man skal kalle det) finnes helt klart. Noen steder er jo bare "skumle" uten noen som helst årsak, andre steder er bare varme og positive. Det har vel alle kjent noen gang?

Absolutt. Jeg bare knytter det ikke til det faktum at mennesker har dødd gjennom historien. Om du skjønner?

Skrevet
Det er langt mer mellom himmel og jord enn hva vi vet sa min mormor, og jeg tror hun hadde veldig rett. Jeg tror på fint lite, jeg er en realist, jeg tror på det jeg selv har sett og opplevd. Og i utgangspunktet tror jeg noen mennesker er mer mottagelige for energier og signaler enn andre. Jeg har nok selv innovervendte antenner for jeg oppfatter lite av det som skjer, men jeg har selv sett min døde hund ved to anledninger, uten at jeg tror på spøkelser av den grunn..

Fortell!

Min sunne fornuft sier jo at sånt no ikke finnes, men før så trodde jo folk at jorda var flat også? Kanskje vi oppdager ting som overrasker oss? Hmm. :P

Min opplevelse med "sånt no" var da jeg satt alene hjemme hos mamma og så på tv, med katta på fanget. Brått hører jeg tunge skritt fra ovenetasjen. Jeg VET at det ikke var noe jeg innbilte meg, for katta reagerte og så opp på taket før meg.. Turde ikke gå opp der etterpå nei .. Hvor kan det komme fra?

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Nei, jeg tror ikke på spøkelser. Jeg tror ikke på en form for liv etter døden for noe dyr, mennesker inkludert.

Skrevet

Nei, overhodet ikke. Jeg tror at når man dør stopper nervesignalene i hjernen som konstituerer "sjela" å fyres av og that's it. Det er ikke noe mer. Det er kun biologi.

Jeg er åpen for at "krefter vi ikke kjenner til" eksisterer, men jeg personlig knytter slike "overnaturlige" opplevelser til elektromagnetiske felt, stråling av forskjellig opphav, statisk elektrisitet og slike ting. Tenk hva Tesla fikk til med vekselstrøm og sine forsøk.

Mye av dagens forskning er sponset av bedrifter som ønsker å gjøre business - ergo vil mye forskning prioritere det kommersielt sterke. Det som ikke blir forsket på er jo ikke unaturlig allikevel :) Mye mellom himmel og jord som ikke er fordypet i. Se for eksempel på Tsjernobyl som står der med en betogsarkofag som er hullete som en sveitserost. Ingen gidder å gjøre noe med det for det er ikke noe penger å hente i å reparere skjiten :) Det er kanskje det mest groteske eksempelet jeg har på noe som blir "fortidd" og "oversett" på tross av skrikende realiteter.

Skrevet
Se for eksempel på Tsjernobyl som står der med en betogsarkofag som er hullete som en sveitserost. Ingen gidder å gjøre noe med det for det er ikke noe penger å hente i å reparere skjiten :) Det er kanskje det mest groteske eksempelet jeg har på noe som blir "fortidd" og "oversett" på tross av skrikende realiteter.
Whot?
Skrevet

Jeg trur det er mer mellom himmel og jord enn det man ser og som er dokumentert av vitenskapen, og at de finnes vesner på andre planeter og masse rare ting. :P Eneste jeg håper er at om jorden bli innvadert av utenomjordiske, så er det mens jeg lever, for det vil jeg gjerne oppleve! :D

  • Like 2
Skrevet
Jeg trur det er mer mellom himmel og jord enn det man ser og som er dokumentert av vitenskapen, og at de finnes vesner på andre planeter og masse rare ting. :P Eneste jeg håper er at om jorden bli innvadert av utenomjordiske, så er det mens jeg lever, for det vil jeg gjerne oppleve! :D

Det er fordi du er gal :frantics: du og T... :P

  • Like 1
Skrevet
Jeg trur det er mer mellom himmel og jord enn det man ser og som er dokumentert av vitenskapen, og at de finnes vesner på andre planeter og masse rare ting. :P Eneste jeg håper er at om jorden bli innvadert av utenomjordiske, så er det mens jeg lever, for det vil jeg gjerne oppleve! :D

Men tror du på spøkelser? Dette kan jo like gjerne være et ja som et nei. :)

Skrevet (endret)

Jeg vet ikke hva som defineres som spøkelser jeg.

Her i huset gikk det igjen, såpass at jeg ikke turte å gå i andre etasje de første tre årene. Naboen hadde husrens hos seg etter endel underlige hendelser, å etter de fikk renset sitt hus, begynte jeg å sove i 2.etasje, nå har jeg soverom der.

Å etter å ha vært på Lisa Williams Show, fikk jeg enda mer tro på at det finnes "ånder" eller whatever.

Edit: For the record, så er ikke jeg en særlig lettskremt person, jeg var aldri REDD i 2.etasje, men jeg følte en intens trang til å komme meg vekk så fort jeg passerte badet (første rom i 2.etasje) - jeg følte rett å slett at jeg ikke fikk puste. Nå har jeg akkurat ligget 40 min i badekaret på samme badet, uten å tenke meg om :) Så at det var noe, helt klart, å det følte jeg LENGE før naboen nevnte aktivitet i sitt hus. Men hva det var aner jeg ikke.

Endret av RTL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...