Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har bestilt derfra to ganger, kjapp service og kjapp levering. Kan ikke huske å ha sett noen misfornøyde kunder av han på andre forum heller, han leverer jo en del til puddelfolk, f.eks :)

Skrevet

Kjøpt amalie trimmebord og andis klippemaskin fra ham som driver HUNDiHUSET. Jeg er strålende fornøyd med service, levering og pris. Så jeg kommer bare til å handle sånt derfra fremover. Helt fenomenalt at jeg kan hente det selv og slippe frakt og at han alltid har gode priser på de tingene som andre tar blodpriser for. Han har f.eks. virkelig gitt hund1 skikkelig konkurranse. Sist jeg snakket med ham var han i gang med nettbutikk. :)

Skrevet

Han har vært helt fantastisk når jeg har bestilt :) Kjøpt sakser og blåser av han. Jeg sendte mail fordi jeg lurte på hvilken blåser han hadde som fungerte best på mine hunder og jeg fikk god hjelp. Ga beskjed om at jeg kom tilbake til han når jeg fikk lønn. Da sendte han blåseren til meg med beskjed om å betale når det passet meg :) Har aldri tatt mer enn noen få dager før jeg har fått varene. Eneste som kan være litt negativt et at portoen er veldig høy noen ganger.

Skrevet
Takk - fint å høre :) Syntes svarene på mail var litt spesielle, men ordnet seg fint til slutt altså :)

Han er veldig sånn "på dagligtale" med kundene sine føler jeg. Det merker jeg når han svarer på eposter og slikt. Men han ordner opp, treffer meg egentlig når som helst for henting av varer og tilrettelegger gjerne så jeg kan hente akkurat når det passer for meg. Så tross alt er det veldig behagelig å handle med hundihuset :)

Skrevet

Jeg har også kjøpt hjulunderstell av han og han var veldig ærlig med fordeler og ulemper med den jeg skulle ha. Reiste "hjem" til han (parkering ved siden av) og han kom med bilen sin og parkerte ved siden av meg, så utrolig enkel og billig "frakt", ja.

Han har kjempebra priser på det han selger og han har mye av det "fornuftige" utstyret man trenger ikke alt mulig annet dill-dall. MEN jeg tror man må passe på litt, plutselig er prisene halvert i forhold til forrige annonsering.. Mulig det er når han har få igjen av noe, eller kanskje noe som ikke selger så godt?

Mulig for røverkjøp, altså - men kjempekjedelig å kjøpe en uke eller to for tidlig..

Han annonserer kun på Finn og egen side på Facebook (og der får man myyye info og han/de er flinke til å svare hvis man spør om ting). Skal visst også få opp en hjemmeside snart, ja.

Har kjempelyst på valpegården han selger, jeg.. og valpekassen... og... og...

Susanne

Skrevet

Jeg har også veldig god erfaring med Hundihuset, men som SusanneL sier å varierer tidevis prisene veldig. Når Erik har tilbud på skjær til klippemaskin er det som regel såpass billig at det lønner seg å kjøpe nye skjær enn å sende de gamle til sliping faktisk.. Så en kan gjøre noen veldig gode kupp om en følger med på facebook siden og på finn. :)

Skrevet

Har kjøpt blåser og saks av han..God service og et kjempe pluss at jeg bare kan plukke opp varene hos han..Han er også en del billigere enn andre :D:D

Skrevet

Jeg har kjøpt klippemaskin og diverse kammer fra Erik og jeg er så fornøyd som det går an å bli tror jeg! Billig, hyggelig og enkle leveringsmåter. Jeg hentet pakken selv hos han. Han har selv cockere og viste meg på sine hunder hvordan kammene brukes på best mulig måte. Anbefales!

  • 2 years later...
Skrevet

LItt sent svar men, skulle komme og se på et flybur og avtalte tidspunkt. Jeg ringte på veien og fikk bare beskjed om at det passset dårlig om vi kunne ta det en annen dag, han skulle ringe meg opp igjen. Virket som han ble brydd. Hørte aldri noe mer. Dårlig service syntes nå jeg.

Kanskje det var et egangstilfelle:)

Skrevet

Jeg har akkurat bestilt barbermaskin til hund og fin pris ja. Men jeg irriterer meg også litt over måten han skriver mailer på. I tillegg ventet han til klippemaskin var betalt og bestilt før han sa ifra at jeg måtte vente over en uke før han sender den, til tross for at vi har mailet frem og tilbake en del.

Skrevet

Jeg kjøpte nettopp utstillingstelt derfra. Og jeg er glad for at jeg leste denne tråden først, for da visste jeg på forhånd at han var litt spesiell Det var grei service, han møtte meg til og med på togstasjonen! Men kommunikasjonen oss i mellom, tja tja, det var noen rare svar der underveis

Skrevet

Han er litt spessielt ja. Tror han har MYE kunder, mye å gjøre å huske på. Tror han driver alene også så han glømmer ofte men leverer alltid og virker skikkelig på det viset. Gode priser også.

  • Like 1
Skrevet

Han er litt spessielt ja. Tror han har MYE kunder, mye å gjøre å huske på. Tror han driver alene også så han glømmer ofte men leverer alltid og virker skikkelig på det viset. Gode priser også.

Samme erfaring.

Handlet endel fra han forøvrig, og aldri har han brutt noen avtaler og alltid har handler gått bra. Tatt klager til etteretning og fått erstaning med engang.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...