Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei og hopp

Marianne og jeg lurte på om flere ville være med på påsketreff :ahappy:

Vi hadde jo ett ifjor og det var jo også suksess!

Vi tenkte skjærtorsdag på retrieverklubben i Sørkedalen kl 12.

Yr melder foreløpig sol og 4 grader.

Kanskje vi skal ta og grille og kose oss?

Plassen er iallefall måkt så man får fint trent osv :)

Veibeskrivelse:

Du kjører Sørkedalsveien innover i Sørkedalen fra Bogstad - forbi Bogstad Gård, deretter gjennom et par-tre svinger, når veien retter seg ut er det første innkjøring til høyre inn på en stor parkeringsplass hvor du også ser hytta. Et kart finner du her.

Går også buss 41 Sørkedalen går forbi og har busstopp rett ved :)

  • Like 2
Skrevet

Håper flere kan og vil, det hadde vært koselig. Og med sol og greie temperaturer er det også fint å ta litt bilder av krapylene våre :)

Skrevet

Åååh... Kan vi ikke ha det nå på lørdag i stedet da? Så kan jeg også være med. :innocent: Jeg drar nordover til regnvær og dritt, jeg burde jo få være med litt på trivelig påskekos før det. :whistle:

Skrevet
Åååh... Kan vi ikke ha det nå på lørdag i stedet da? Så kan jeg også være med. :innocent: Jeg drar nordover til regnvær og dritt, jeg burde jo få være med litt på trivelig påskekos før det. :whistle:

Lørdag er arrangøren(e) i Drammen nemlig. Så da må dere isåfall ordne det selv :P

Skrevet
Har jeg gått glipp av noe?

jeg tror marianne tenker feil helg :aww:

Men jeg er uansett i england til lørdag så da gidder ikke jeg arrangere noe ;) så da fant jeg og marianne ut at torsdag var en fin dag :)

Skrevet
Har jeg gått glipp av noe?

jeg tror marianne tenker feil helg :aww:

Men jeg er uansett i england til lørdag så da gidder ikke jeg arrangere noe ;) så da fant jeg og marianne ut at torsdag var en fin dag :)

Aha. Jaja det er jo fritt frem med to treff da :)
Skrevet
jeg tror marianne tenker feil helg :aww:

Men jeg er uansett i england til lørdag så da gidder ikke jeg arrangere noe ;) så da fant jeg og marianne ut at torsdag var en fin dag :)

Ja jeg så ikke at Ingvild mente NÅ til lørdag, jeg trodde hun mente i påsken :P

Skrevet

Tar med meg Arya tenker jeg. Vennligst ignorer dustehund oppførsel, hun har nemlig ikke lært noen verdens ting utenom å sitte bamse og se fin ut på utstilling (første er hun ikke særlig flink til, siste har hun klart ganske bra når det gjelder :lol: ) ei heller hvordan oppføre seg blandt folk og fe :aww: Også tenker jeg Jaran blir med og sover søtt i vognen sin. (Hvis han gjør som mammaen vil)

  • Like 1
Skrevet
Kanskje vi tar turen? En voksen dvergpinscher, og en whippet-valp.

Er planen å gå en tur først? Eller bare sånn "frislipp"? :)

Vi hadde et frislipp i jula, er overhodet ikke normalt :P

jeg tenkte å trene, og være sosial :)

ofte er det noen som slipper noen sammen på jordet på andre siden, noen går tur osv.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...