Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har litt utstyr jeg ikke har behov for og velger derfor å selge det :)

581699_10151498159858910_1638781055_n.jp

549789_10151498159888910_231590853_n.jpg

viking dogs treningsvest str. Small, så og si ubrukt, selges for 350,-
Den har store lommer foran og bak, og ring bak som man kan henge fast div. i.

311103_10151498159818910_2085593937_n.jp

Furminator til liten katt eller hund, korthåret. Uåpnet, aldri brukt. 350,-

733841_10151498159908910_1297962442_n.jp

Furminator til medium hund, korthåret. Uåpnet og aldri brukt. 450,-

Burtralle_Tholo_51254fd6d9ffd.jpg

Tholo Burtralle, lik den på bildet. Justerbar så den kan passe de fleste bur, grei størrelse på hjulene, kommer frem på det meste underlag. Selges for 1200,-

Kjøper betaler porto, eller så kan det hentes i Lillestrøm eller på Marienlyst, kan også leveres på NKK Kristiansand til helgen. Burtrallen sendes ikke pr. post. Prisene kan diskuteres.

Send pm eller mail [email protected]

Skrevet

Jeg vil ha furminator medium! Kan møte deg på Lillestrøm et eller annet sted, cash-betaling?

Skrevet
Jeg vil ha furminator medium! Kan møte deg på Lillestrøm et eller annet sted, cash-betaling?

Yes, det kan vi ordne, send meg pm så avtaler vi sted og tid :)

Skrevet
Fungerer Furminator på kort, ganske hard pels uten underull? Altså er den effektiv mot bare dekkhår også?

Det er jeg ikke rett person å svare på dessverre, men kanskje noen andre vet?

I teorien så er det en underullsbørste..

Skrevet

Av min erfaring er furminatoren mest effektiv på underulla. Labradoren min har en ekstrem to-lags pels og når hun røyter faller føst all underulla av, og så dekkhårene. Dekkhårene må jeg nappe ut for hånd, hjelper ikke med furminator. Kan hende den som er tilpassa langhårede hunder gjør det, har ikke prøvd den, men den for korthåra er altså mest magisk ifht underull :P Den tar LITT dekkhår altså, men jeg ville kanskje ikke brukt 500 kr på noe som tar LITT dekkhår :lol:

Skrevet
Fungerer Furminator på kort, ganske hard pels uten underull? Altså er den effektiv mot bare dekkhår også?

Kjøp deg gummikarde for hest, det er beste børsten som finnes til kortpels med og uten underull :) Koster 15.- for liten på Hooks, den store er for myk synes jeg. Ikke kjøp plast, den er ofte for hard på huden, det må være gummi.

Skrevet
Fungerer Furminator på kort, ganske hard pels uten underull? Altså er den effektiv mot bare dekkhår også?

Funker ikke på Casper iallefall, som har kort, hard pels uten underull.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg er veldig keen på den vesten. Er den liten/stor i str?

Jeg jobber på Marienlyst (dagtid) og på Hellerudsletta (kvedstid) så jeg kan hente selv :)

Skrevet
Jeg er veldig keen på den vesten. Er den liten/stor i str?

Jeg jobber på Marienlyst (dagtid) og på Hellerudsletta (kvedstid) så jeg kan hente selv :)

Denne har jeg ikke sett, jeg kan godt ta den med på marienlyst så kan du få prøve den, jeg vil vel si den er stor i størrelse,

for jeg er ikke egentlig en typisk small selv :P

Sender deg en pm.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...