Gå til innhold
Hundesonen.no

På tur til 1800 tallet (bilder)


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Idag, tross en seeen kveld igår, dro vi ut på tur med friskt sinn (?). Jeg og Hera, Scorpioen, Elisabeth og Buster dro til en borg. Her er noen bilder derifra. Det blåste endel så det var ikke alltid like greit å stå stødig oppå toppen der..

På tur opp til borgen. Hunden lør frem og tilbake langs den bratte kanten.

skansen.jpg

Hera løper inn inngangen til borgen.

skansen5.jpg

Inngangen til borgen

skansen6.jpg

Buster inni hulen

skansen3.jpg

Jeg stod å vaiet i vinden og holdt Hera fast så hun ikke skulle gå utenfor. Hvem står der nede mon tro?

skansen8.jpg

Ekkel vind!! Fysj!

skansen7.jpg

Elisabeth sitter på noe mystisk.. En innpakket kanon. Satt godt der ja :wink:

skansen4.jpg

Hera sitter å poiserer på toppen.

skansen2.jpg

Så får scorpioen slenge ut flere hvis han har noen brukbare. ;)

Skrevet

Var en koselig tur selv om det var bitende kaldt og en fryktelig sur vind. Kommer flere bilder iløpet av kvelden kanskje ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...