Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
"Skviseklare" kviser.

Vond lukt

Snusing, spesielt når det renner

Hår som er fullt av kliss

:barfy:

  • Svar 88
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morsom historie. Ei nær vennine av meg var på dealeren med en fyr over lengre tid. Når de endelig skulle ta det store steget hadde han på seg en sliten supermann -truse av typen sønnen min kunne

I tillegg til det som er nevnt: At han ikke liker hunder....

Det er klønete Men altså, om personen kjeder deg før dere når senga, så får dere gjøre det i sofaen før personen rekker å kjede deg. Jeg er en problemløser

Skrevet
Hmm.. Dårlig selvtillit, dårlig humor og at de er kørka.

Selvtillit er jeg enig i.

Sant,da fryser jeg på ryggen av helt feil grunn.... :|:x

Men Toril da, i anledninger hvor man skal kle seg litt pent er jo dress bare stilig! :D hehe

(men dress på skolen og jobb og sånn (med mindre du skal i møte med mr. eller mrs.viktigper) så er det ikke stilig)

Skrevet

Hmm lista kan bli lang..

Dårlig kroppshygiene, dårlig munnhygiene, overvekt, usunnlivstil (gradiosa er æsj!!), latskap, giddes laushet, apekropp, ustelte negler, fotsopp, vorter, -dårlig selvtillit er definitivt turn off!

Skrevet
Hmm lista kan bli lang..

Dårlig kroppshygiene, dårlig munnhygiene, overvekt, usunnlivstil (gradiosa er æsj!!), latskap, giddes laushet, apekropp, ustelte negler, fotsopp, vorter, -dårlig selvtillit er definitivt turn off!

signerer

Det der er jeg så fed up av etter tidligere samboerskap. Aldri mer!!

:P

Skrevet
1. Lange tå-negler

2. Vond lukt

Langt hår! Altså veldig langt. Og særlig når det ikke er nyvaska heller!

Og dreads!!! Har fått det fullt av flass i ansiktet en halv konsert, å fyttiiiiiiii :|

Spise buser!!

Dårlig munnhygiene er også langt oppe.

Ingen humor eller selvironi.

Skrevet

- Dårlig lukt/hygiene

- Snusing eller folk som oser av røyk

- sagging

- ......også synes jeg ikke menn med laaangt hår, kanskje kombinert med laaaangt skjegg er noe fint. Menn skal ikke ha laaaaangt hår synes jeg.

Guest Michellus
Skrevet

Dårlig hygiene

Lange tånegler

Bollesveis :lol: A la typen jeg har ikke klippa meg på skikkelig lenge og sveisen min ser helt rar ut

Sterk røyklukt

Bakesnus.. Blæh!

Skrevet
Hårvekst! Altså, av typen "Oooi... Ok, du har sort hårvekst på skuldrene du ja... Huh? Hva forno? Har du sånn hår over hele ryggen du ja.. Flott! ...."

Jeg liker mannfolk best med den hårveksten de har i en alder av 14, bare jeg får et ordentlig behåret bryst og velstelt skjegg, gjerne av typen tredagers.

Og langt skjegg. Den eneste som kler ustelt skjegg er julenissen, og det ER en grunn til at vi bare ser han en gang i året...

Og føtter.. Å herregud, manneføtter. Grøss og neitakk!*riste på hodet* Nei til føtter! Eller. Gi meg gjerne en pen mannefot, om den finnes altså. Jeg skulle likt å sett en. Eller, nødvendigvis to.

Og mannfolk som lirer av seg ting alà "Det jeg kan gjøre med deg er ting bare jeg kan, og minst 2,6 mill. ganger bedre enn hva du noen gang har oppleve.. *blunkeblunke*" . Vel, hvis du er begavet med et slikt talent ut av en annen verden, meld deg på Norske Talenter eller noe, ikke bare stå der å skryt..

Åh, jeg tror du er min helt <3 Jeg har en ting mot menn som er dumme. Om jeg bare har møtt fyren litt, og vi snakker over nett eller sms, og han har dysleksi, det er skikkelig turn off. Jeg er fæl altså...

  • Like 1
Skrevet

Turn on er like enkelt.

Velstelte jenter som har attityd men er feminine i tillegg. Men ikke bærtete (der har vi enda en turn-off). God humor, tar seg ikke selvhøytidlig og får meg til å le. Og pene ører. :icon_redface:


Edit: Og som jeg skrev tidligere. IQ er sexy. :P De bør ha over gjennomsnittet på det, og være litt opptatt av noe mer enn at det er dumt med krig og fred og politikk og sånt. :P

Guest Michellus
Skrevet

Turn on..

Skjegg :wub: Litt sånn 3-5 dagers. YUM :drool:

Biceps. Ikke spør hvorfor :lol: Vi snakker ikke sånn megabiceps her altså, men gutter med litt store armer smelter jeg for :wub:

Velstelt hår på hodet

Litt kroppshår. Ingen varulv altså, men litt er deilig.

Rett og slett samboeren min :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...