Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lyst til å ha ett minst 2 meter høyt gjerde i deler av hagen til at hundene kan leke og løpe fritt. Jeg må også ha en port med en ekstra bra lås. Er redd for at noen skal lukke opp døra og å plage hundene ol. Gjerdet bør være billigst mulig. Noen som har linker til nettsider som selger gjerder? Jeg må måle opp hagen så må ha mange deler sånn at målene passer siden at det skal være størst mulig plass. Jeg er ikke handyman så må ha enkleste mulighet å sette opp gjerdet siden jeg har ti tommeltotter :P

Hvilket gjerde bruker dere til hundene deres? Gjerne noen bilder? Hvordan setter man egentlig opp ett gjerde?

Skrevet

Husk at det er regler for hvor høyt et gjerde eller en levegg skal være. Du må søke dersom du ønsker gjerde høyere enn 1.20.


EDIT: Om gjerdet er mot vei kan det vel være høyere. Men sjekk selv, jeg husker ikke nøyaktige høyder i hodet :)

Skrevet
Husk at det er regler for hvor høyt et gjerde eller en levegg skal være. Du må søke dersom du ønsker gjerde høyere enn 1.20.

Spørs jo helt hvor man bor hen det.. Ingen her hadde brydd seg Lm jeg satt opp et 2meters høyt gjerde rundt huset..

Sent from my GT-I9100

Skrevet

Det har du nok rett i, er man så heldige å ikke har noen naboer så er det jo greit. :)

Jeg kan ikke de nøyaktige reglene, eller høydene som er tillatt, ville bare tipse ts om at det fantes regler, er nok ikke alle som er klar over det. Kan være forskjellige regler innenfor de forskjellige kommunene også.

Å satse på at man ikke blir oppdaget, eller eventuelt satser på at man får godkjenning etter man har bygget kan i verste fall koste dyrt.

Skrevet
Jeg tror reglene er det samme over alt, men det får man vel bare undersøke selv.

Jeg kan ikke de nøyaktige reglene, eller høydene som er tillatt, ville bare tipse ts om at det fantes regler, er nok ikke alle som er klar over det.

Å satse på at man ikke blir oppdaget, eller eventuelt satser på at man får godkjenning etter man har bygget kan i verste fall koste dyrt.

Forskjellen på reglene er vel om det er tettbebygd eller ikke.. Ikke nødvendigvis geografisk..

Der jeg kommer fra trenger man ikke noen søknad om å sette opp 2 meters høye gjerder, utenom noen få unntak..

Sent from my GT-I9100

Skrevet

Nå redigerte jeg min post før du svarte, bare sånn at det er sakt.
Du har nok helt rett i det du skriver, jeg ville hovedsaklig tipse ts om at det finnes regler for maksimal høyde på gjerdet, og at dette må undersøkes før bygging.

  • Like 2
Guest Snusmumrikk
Skrevet
gjelder dette også gjennomsiktig gjerde? Med en slags ståltråd? Eller kun med planker? 1.50 meter er det jo lett å hoppe over.

Ja, men det er forskjellige regler forskjellige steder, så skjekk med kommunen du bor i før du setter opp. Noen steder er det 1,60 og noen steder 1,80 som er maks høyde på gjerder. Finnes sikkert steder det ikke er begrensninger for det også.

Skrevet

Ja det lurer jeg også på. Jeg har 1 m høyt vanlig stakittgjerde eller hva det kalles. Det holder forsåvidt hundene fra å hoppe over, men det er jo mer flaks enn noe annet.

29497_399973677104_3119044_n.jpg

Kan jeg kjøpe slik grønn myk gjerdenetting og stifte fast på toppen av det vanlige gjerdet? Da uten å søke noe sted? Hva heter slik netting jeg tenker på? Help anyone.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...