Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Startet dagen som jeg alltid gjør, med noen kopper kaffe.

20130301_070037413x550_zpsc56cb95b.jpg

07.40 spiste jeg frokost.

20130302_074744413x550_zps190a3f50.jpg

Og 08.30 var jeg på morgentur med Ozzy og Fredrik.

IMG_1341413x550_zps816aaaf6.jpg

Ozzy søter seg ute rett før jeg tusler til jobb.

20130227_084610413x550_zps541701af.jpg

Vel fremme på jobb hadde jeg ca en million varer å legge inn, så det var egentlig bare å starte med det.

20130301_101724413x550_zpsef9e555c.jpg

Så fikk jeg litt mer å gjøre.

20130301_104412442x550_zps582878e4.jpg

Og den ene leken jeg skulle legge inn var ødelagt.

20130301_134508413x550_zps52744803.jpg

Jeg sjekker hvordan den syke pippipen har det

20130301_162727413x550_zps0accd7ca.jpg

Før jeg rundt 14.30 tilbringer litt tid i sola med Mr.Lee.

20130301_144236413x550_zps97815bdb.jpg

Så kom en kunde med en lampe til akvarie som ikke fungerer. Kunden fikk en ny lampe og var fornøyd med det.

20130301_160944413x550_zpsd9bbfc3d.jpg

Så startet jeg med en RC-bestilling, men det ble med dette da det plutselig kom masse kunder.

20130301_134447413x550_zpsd4fefefc.jpg

18.30 var jeg hjemme og Ozzy og Fredrik fikk litt V&H. Fredrik syntes han fikk litt lite, så da tok han Ozzy sitt også. :(

IMG_1391550x413_zpsb7a75817.jpg

Vi så på Craigslist.

20130301_194629413x550_zpsd264938d.jpg

Så satt jeg på forum og så på Pretty Little Liars mens jeg spiste Daim-godis. :D

20130301_214254413x550_zps2b396dff.jpg

Kveldstur med OzzyPozzy

20130301_224239413x550_zps0f0e3de9.jpg

23.30 var det i seng siden det er jobblørdag.

20130301_225408550x413_zps2e51bbbb.jpg

Ganske så kjedelig og normal dag egentlig :P

  • Like 5
Skrevet

ÅÅå så koselig det bildet med Ozzy og Fredrik er! Blir han med på hele turen? De ser jo virkelig ut som det radarparet :wub: Og stakkars lille undulaten da, hvordan går det med den?

Casper og Ozzy har like matskåler og, bare at Casper sine er jo gigantiske da :D De er så kule synes jeg ^^

Skrevet
Så fantastisk søte de er sammen :wub:

Jaaa, de er herlige :wub:

ÅÅå så koselig det bildet med Ozzy og Fredrik er! Blir han med på hele turen? De ser jo virkelig ut som det radarparet :wub: Og stakkars lille undulaten da, hvordan går det med den?

Casper og Ozzy har like matskåler og, bare at Casper sine er jo gigantiske da :D De er så kule synes jeg ^^

Ja, Fredrik blir med på hele turen :) Han får ikke bli med om vi skal på langtur da, redd for at han skal bli skremt og bli borte. Men morgenturen er han alltid med på, og ettermiddagsturen hvis den ikke er for lang :D

Undulaten hadde det bedre i dag :)

Og ja, liker de matskålene :)

Ozzy og Fredrik virker herlige ilag :heart:

Det er de :D:wub:

Ozzy + Fredrik = Sant! :wub: Er de skikkelig gode venner?

Ja, de er virkelig det :D:wub: Bestevenner!

Så herlig at katta blir med på tur :lol: Ser ut som de er bestiser! Og den syke undulaten var veldig fin da, blir den frisk igjen?

Ja, de er bestiser! :D

Undulaten blir frisk igjen ja. :) Bare ikke helt i form, så han bor på do med varmelampe og UV-lys. :) Var i bedre form i dag, trenger nok bare noen dager på seg.

Fine dagen! Fine koppen! Og fineste Ozzy og Fredrik! :wub:

Hos oss går vi også tur med bikkja og katta :P

Det er koselig det, å ha med pus :D

Skrevet
Undulaten blir frisk igjen ja. :) Bare ikke helt i form, så han bor på do med varmelampe og UV-lys. :) Var i bedre form i dag, trenger nok bare noen dager på seg.

Så bra! Den hadde fine farger :)

Skrevet

Syns det er så herlig å se hvor fint Ozzy og Fredrik har det sammen! :wub:

Håper den syke tippen blir frisk :)

Også minner Fredrik meg sånn om Timmi pusen som jeg hadde! :heart:

Skrevet
Syns det er så herlig å se hvor fint Ozzy og Fredrik har det sammen! :wub:

Håper den syke tippen blir frisk :)

Også minner Fredrik meg sånn om Timmi pusen som jeg hadde! :heart:

Den syke pippen blir nok frisk :)

De er søte ja :D

Fin fredag :) Hadde jobbelørdag jeg også, alltid gøy å bruke ni timer av lørdagen på jobb :P

Hehe, jobba bare 5 timer i går jeg :D :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...