Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Varer ikke jula helt til påske da:)  8)

Hehe, joah... men allikevel, life goes on ;-)

Skrevet
De gamle smilyene er finere' date=' tilbake med dem![/quote']

Ja, Espen gi oss smilyene våre tilbake. :mrgreen:

Skrevet

..jeg synes nisselua kan kastes nå - men vi har da noen få geniale alternativer - som bananen Banana Banana

Når det gjelder bannerne synes jeg egentlig de er litt vel dominerende her på hundesonen. Ikke noen fanesak, skjønner jo at folk vil vise frem sine elsklinger, men personlig synes jeg kanskje det blir mer "rotete" i diskusjonene, og tregere å laste sidene for folk med lavere båndbredde.

Selv har jeg såpass kjapp tilkobling at jeg ikke merker noe til dette, så jeg er bare glad for å ha funnet dette forumet jeg! :(/

Skrevet
De gamle smilyene er finere' date=' tilbake med dem![/quote']

det er de samme smilyene bare med nisselue :(

Skrevet
..jeg synes nisselua kan kastes nå - men vi har da noen få geniale alternativer - som bananen Banana Banana :(/

ja...bananene *sukke henført*

Banana Banana Banana Banana Banana

Skrevet

Jeg savner smilyene som var før nissesmilyene jeg. De som var som disse: :(:P:P :? =D> [-X Savner spesielt den "lol" smilyen som var før, figuren hadde jo totalt latterkrampe, den var bare konge!

Skrevet
Jeg savner smilyene som var før nissesmilyene jeg. De som var som disse: :(:P:P :? =D> [-X Savner spesielt den "lol" smilyen som var før' date= figuren hadde jo totalt latterkrampe, den var bare konge!

Enig! Jeg likte også den gamle : D bedre enn denne :P men det er jo nissesmiley enda... Egentlig synes jeg vi kunne hatt både den gamle og den nye lol, for de er jo helt forskjellige.. Den vi har nå er litt mer sånn humre, mens den andre er lol :P Hehe.. Og så må vi ha tilbake den med tunga!

Skrevet
Har fjernet nisse ikonene og lagt inn noen helt nye :(

Husk og trykk f5 for og få de frem 8)

De var fine :evil: :P Banana :P [fun]

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...