Gå til innhold
Hundesonen.no

Sippechallenge!


Castella
 Share

Recommended Posts

Flesteparten av dere har sikkert sett disse klippene før, jeg har selv sett dem sikker 30 ganger men griner like fullt som en foss hver gang...virkelig hulker liksom :P

En liten challenge fra meg.... Hvem klarer å se disse to klippene uten å felle tårer?

:cry: :icon_cry:

NR 2:

Endret av SoppenCamilla
Endret Caps Lock-overskriften.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg måtte holde meg godt på den første ja, den andre har jeg sett før.

Men DENNE!! Åhhh. Nei, umulig.

http://www.indigo.org/rainbowbridge_ver2.html

Jeg gråter ikke av den lenger, jeg blir sittende og smile og får en god følelse inni meg, og håper at det er slik, tenk om vi kan se igjen de vi har sagt farvel til. Den rører meg, det har alltid Rainbow Bridge gjort, men, gråter ikke av den lenger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sipper til den der Christian the lion - det må jeg bare ærlig innrømme, selv om jeg har sett den flere ganger. Ellers skal det litt til, men det betyr ikke at enkelte videoer rører likevel, selv om jeg ikke sitter og griner liksom.

Vel, jeg har en som gjør vondt hver gang da, og det er denne. Tårene renner ikke akkurat lenger, men den er grusomt fæl, finn frem dorullen og se selv:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siden jeg er i sippehumør omdagen så tør jeg ikke akkurat nå siden jeg straks skal legge meg å SOVE :P

Men i morgen skal jeg se :)

Jeg tror jeg har blitt mer sippete på mine eldre dager, jeg gråt ikke av noe før. Ikke en gang da pappa døde. Men nå kan jeg grine av reklame :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg måtte holde meg godt på den første ja, den andre har jeg sett før.

Men DENNE!! Åhhh. Nei, umulig.

http://www.indigo.org/rainbowbridge_ver2.html

Jeg sipper til den der Christian the lion - det må jeg bare ærlig innrømme, selv om jeg har sett den flere ganger. Ellers skal det litt til, men det betyr ikke at enkelte videoer rører likevel, selv om jeg ikke sitter og griner liksom.

Vel, jeg har en som gjør vondt hver gang da, og det er denne. Tårene renner ikke akkurat lenger, men den er grusomt fæl, finn frem dorullen og se selv:

Sipper litt på begge to. Den rainbow bridge er sånn god-sipping for jeg synes det er en vakker tanke.

Akkurat dette klippet griner jeg av hver gang, jeg kopierte linken 26 sekunder uti filmen og tårene triller allerede :P

http://youtu.be/7vYW3yQzV1c

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Marley and Me griner jeg av også. Jeg så den like etter jeg måtte avlive gamlehunden min, så tårene bare rant. Søstera mi grein også, vi satt der i hver vår stål og gråt og gråt :P

Jeg har også blitt veldig lettrørt etterhvert som jeg har blitt eldre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sipper litt på begge to. Den rainbow bridge er sånn god-sipping for jeg synes det er en vakker tanke.

Det som er greien for min del, med den jeg la ut, er at jeg har sett filmen som "hører til". Og den der pitbullsaken på slutten ser ikke bare trist ut, den får sprøyten - og det er hjerteskjærende! Men jeg er soft når det kommer til sånt da, jeg tåler i grunnen ikke å se snutter med hunder og trist musikk, særlig ikke hunder som ligner på mine :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...