Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en renault scenic. Med hatthylle.

Har ett bur, kjøpt på europris. Det brukes til bil og som soveplass inne. Hun er foreløpig i bur om natta og på dagtid når jeg ikke er hjemme.

Så:

Hvis jeg skal ha bur i bilen, bak selvsakt, så må hatthylla av. (greit nok)

Europrisburet er sikkert ikke bra nok. Men hva er bra nok? Hvilket bur?

Har en papillon på 3,5 kilo, så hun trenger ikke store burplassen :ahappy:

Vurderer å få et "bilbur", men da må det stå i bilen. Og ikke være så stort. Og ikke klappbur.

Har kjøpt bilsele til korte turer. (er ikke særlig på lange bilturer)

Finnes det bra, sikre bur til de små? Som går ann å feste godt nok bak?

Ja, dere skjønner at jeg er litt rådvill :ahappy:

Skrevet

Det minste buret til Hercules kan også passe. Ellers får du jo en del spesiallagede bur etter eget ønske.

Ellers, med en såppas liten hund ville jeg også vurdert de minste atlas- eller varikennel-burene og stroppet det fast.

Skrevet

Takker for svar :)

Da har jeg noe å gå etter.

Buret jeg har fra europris er stort, for stort til bilkjøring for den lille tøtta :ahappy:

Jeg har sett disse "bil" setene. Noen ganger så kan de passe. Et alternativ hvis bagasjen skal lastes til topp.

Madam min : Hunden her er særs lite i bur på dagtid. Men om natta så stoler jeg ikke på hva hun kan finne på :P

Bur debatten er en annen sak, hvis det er det du mener :ahappy:

Skrevet
http://www.ipet.no/product.html/transportbur-skipper-1-3?category_id=27

Da kan egentlig dette holde?

Eller blir det for "mykt"?

Det finnes en video et sted ang dette buret. Nå husker jeg ikke hvor den er, jeg har ikke linken noe mer. Men i en kollisjon går buret i stykker.

Kjøpt et skikkelig bur til bilen. Kela, Variocage, Aluconsult el.l. Er uhellet ute, så regner jeg med at du har lyst at hunden din skal være inni bilen til du får entet den ut igjen, og ikke løpe rundt på egenhånd, stikke av eller bli påkjørt.

Husk at alle bur skal stroppes fast. Også når de står mot et sete. Seterygger er ikke beregnet til å ta i mot vekta av hund + bur (som blir noen kg i en kollisjon), og dermed kan passasjerene dine bli unødvendig skadet også.

Skrevet

Atlas ute av alternativer.

Vet ikke hvordan et stålbur bak skal stroppes fast, men har en mann som jobber med bil og bilutstyr.

Så han får det til.

Klapp bur er ikke godkjent forstår jeg?

Skrevet

Jeg har en renault scenic og fikk laget et trønderbur etter mål. Da får man utnyttet plassen bak mye bedre. Kela lager også etter mål. Det er ringer i gulvet bak som du kan feste lastestropper i, så du får sikret buret.

Sånn ser det ut i min bil:

260153_10150248639511985_3788630_n.jpg

Forøvrig, hvis du bruker kompostgrinder og lager binge så får snuppa bedre plass samtidig som du får skjermet at hun ikke får til å drive hyss på natta :aww:

Skrevet
Nei, fakta, jeg har et Aluconsultbur og det passer til bilen din.

Edit: jeg fikk det lagd til å ha baki en Opel Corsa og rasen er på str med din. Aluconsult er finfine bur, men aberet er at de er innmari dyre.

Men valget er ditt. :ahappy:

Så de på hjemmesiden deres. Bur på ca str, kostet 3600 :shocked:

Skrevet

Line: Det er samme bil som jeg har :) Den løsningen ser perfekt ut.

Har kompostbinge, så det kan jeg bruke. Ser ut til at hun trives i "hula" si. Hun går dit når hun vil være i fred.

Døra står alltid åpen.

Skrevet
Det finnes en video et sted ang dette buret. Nå husker jeg ikke hvor den er, jeg har ikke linken noe mer. Men i en kollisjon går buret i stykker.

Kjøpt et skikkelig bur til bilen. Kela, Variocage, Aluconsult el.l. Er uhellet ute, så regner jeg med at du har lyst at hunden din skal være inni bilen til du får entet den ut igjen, og ikke løpe rundt på egenhånd, stikke av eller bli påkjørt.

Husk at alle bur skal stroppes fast. Også når de står mot et sete. Seterygger er ikke beregnet til å ta i mot vekta av hund + bur (som blir noen kg i en kollisjon), og dermed kan passasjerene dine bli unødvendig skadet også.

Gjelder det også dersom det er totalt kilt fast mellom bagasjeromskant og seter? Tror kanskje Siri må ut å kjøpe stropper jeg... for mitt er som sagt kun kilt fast der, men om setene gir etter så hjelpes meg..(eller evt. passasjer da)

Skrevet
Line: Det er samme bil som jeg har :) Den løsningen ser perfekt ut.

Har kompostbinge, så det kan jeg bruke. Ser ut til at hun trives i "hula" si. Hun går dit når hun vil være i fred.

Døra står alltid åpen.

Bur som er laget etter mål gir bedre utnyttelse av plassen. Hadde firkantbur før, og det tok hele bagasjerommet selv om flatemålet på buret er ca det samme som det jeg har nå.

Da setter du hula inne i bingen om natta, så kan hun velge selv :)

SiriE, man skal alltid stroppe fast bur.

Skrevet
Bur som er laget etter mål gir bedre utnyttelse av plassen. Hadde firkantbur før, og det tok hele bagasjerommet selv om flatemålet på buret er ca det samme som det jeg har nå.

Da setter du hula inne i bingen om natta, så kan hun velge selv :)

SiriE, man skal alltid stroppe fast bur.

Takk for svar, da skal jeg få kjøpt inn gode stropper og feste det ordentlig fast!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...