Gå til innhold
Hundesonen.no

World Dog Show i Budapest 16-19. mai


Recommended Posts

Skrevet

Hvem skal? Jeg har booket hotellrom til meg, Pim og Anders ikke så langt unna hotellet. Vi drar ned den 15. og hjem igjen den 19., og er bare på utstillingen èn dag, så tar vi resten som en liten ferie :)

Nå skal jeg melde på Pim i junior, men må jeg sende inn stamtavlen hennes til den Ungarske kennelklubben først?

Skrevet

Har jo egentlig veldig lyst - men vet ikke om jeg gidder å ta meg råd til å gjøre det...

Laaangt å kjøre, men det hadde vært veldig moro besøke Budapest, da.

Susanne

Skrevet

Vi var for sene å bestille flybilletter.

Selv om vi skulle være der noen dager både før og etter, så fant vi ingen ledige hundebilletter.. :hmm:

Sånn går det når man er treig å bestille.

Men for all del, det blir vårtur uansett, med flere utstillinger.

Så vi overlever nok.

Men skulle gjerne ha vært der.

Skrevet

Jeg kunne gjerne tenkt meg til WDS-13, men etter å ha vært på europavinner der uten hund for noen år siden så frister det ikke å ta med hund dit. Synd, for vi har gode dommere..

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg skal!! :D:D

Reiser med en championhanne og valpene mine debuterer i juniorklasse der :shocked::|:drool:

Skal også hjelpe til å stille mops :D

Vi skal kjøre nedover og bo på hotell sammen med mange kjente!!

Jeg gleder meg veldig :drool:

  • Like 3
Skrevet
Jeg skal!! :D:D

Reiser med en championhanne og valpene mine debuterer i juniorklasse der :shocked::|:drool:

Skal også hjelpe til å stille mops :D

Vi skal kjøre nedover og bo på hotell sammen med mange kjente!!

Jeg gleder meg veldig :drool:

Hurra!!! On the road!! Gleder meg!!

Jeg skal bare ha med championen min, men skal som Acrobatix også hjelpe til å stille mops. :)

Skrevet

"Hei alle utstillere :-)

Vi er en gjeng som har leid en LUXUSBUSS til verdens utstillingen i mai. Bussen er ombygget slik at den skal være trygg og sikker for hundene, vi er pr.i dag 17stk. men håper på 20-30 stk. for å få en behagelig pris. ca. kr.3000-4000.- pr.pers. som dekker buss, 2 sjåfører, ferjer og bussen vil transportere utstillerne mellom hotel og utstilling stedet alle dager, slik at hunder i alle grupper kan delta på utstillingen.
Vi bruker hotel BestWestern som billig og godtar hunder, hotel pris ca. kr.1200.- pr.pers 4 dager.Bussen starter 13 mai fra Vikersund via Drammen, Oslo, Moss, Rygge og Fredrikstad og videre over Svinesund.Returen går 19 mai etter finalene.
Flere opplysninger ved og kontakte på fb Bård Skalstad eller Tone Somme"

Skrevet
"Hei alle utstillere :-)

Vi er en gjeng som har leid en LUXUSBUSS til verdens utstillingen i mai. Bussen er ombygget slik at den skal være trygg og sikker for hundene, vi er pr.i dag 17stk. men håper på 20-30 stk. for å få en behagelig pris. ca. kr.3000-4000.- pr.pers. som dekker buss, 2 sjåfører, ferjer og bussen vil transportere utstillerne mellom hotel og utstilling stedet alle dager, slik at hunder i alle grupper kan delta på utstillingen.

Vi bruker hotel BestWestern som billig og godtar hunder, hotel pris ca. kr.1200.- pr.pers 4 dager.Bussen starter 13 mai fra Vikersund via Drammen, Oslo, Moss, Rygge og Fredrikstad og videre over Svinesund.Returen går 19 mai etter finalene.

Flere opplysninger ved og kontakte på fb Bård Skalstad eller Tone Somme"

¨¨¨¨ååååååååååååååh

dustette kelpie spesial :P Doffen er påmeldt men jeg får ikke reist.

  • 3 weeks later...
Skrevet

6 basenjitisper i juniorklassen på CACIB-showet og 8 juniortisper på WDS :| Han som dømmer basenji på CACIB-showet ga Pim storcertet i helgen, men fem andre tisper er mye konkurranse...

  • Like 3
Skrevet
Hvem skal? Jeg har booket hotellrom til meg, Pim og Anders ikke så langt unna hotellet. Vi drar ned den 15. og hjem igjen den 19., og er bare på utstillingen èn dag, så tar vi resten som en liten ferie :)

Sorry for OT men der er enda godt at hotellrommet ikke er så langt unna hotellet, hvis ikke blir det litt slitsomt med å gå langt til frokost :P
  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg skaaaal...!!! :D

Gleder meg enormt mye til å få oppleve ett slikt arr, og gleder meg veldig til å still junioren min der!

Reiser ned med fly (så mørkt ut en stund, men etter noen timer fikk jeg til slutt plass til hunden!), overnatter i stor leilighet sammen med oppdretteren til Hayley, med egen hage som hundene kan springe i :D

Lille har så mye som 23 junior-tisper i klassen, ca 35 totalt... =) Så, der er det ingen forhåpninger eller forventninger, annet enn ett ønske om en hund som på tross av trassalder klarer å oppføre seg, og en excellent på kjøpet hadde vært flott med en dommer som kommer fra rasens hjemland.. ;)

  • Like 2
Skrevet

2 av 10 puppy akitaer er søsken av min, også er det noen flere slektninger av Tanuki som skal. Skal bli spennende å se hvordan kullsøsknene gjør det. Selv er han naken nå, så vi venter til i Juni med første utstillinga. Totalt 134 akitaer påmeldt.

Av 86 shibaer, så skal Kuma konkurrere mot 10 andre championer. Han er også klin naken, men blir å stille siden vi allerede er påmeldt :P

  • Like 2
Skrevet

Etter mye om og men blir det tur likevel, dog uten hund.
Men gleder meg enormt likevell, skal overnatte hos oppdretter til Anya fra 16 til 21, så blir der en stund. Og det er påmeldt rekordmange mudier, hele 124(jepp 124! hundeogtjugefire!) mudier!!! :bananas: det er jo helt rått!

  • Like 9
Skrevet

170 Siberian Huskier, ikke så mange som det normalt er (over 200, i Paris var det over 300).

Lurer veldig på hvordan det blir neste år, for der kommer antagelig enten en haug finske hunder, eller så blir påmeldingen rekordlav (pga dommerne).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...