Gå til innhold
Hundesonen.no

Rosa bjørkis sele størrelse 1


Recommended Posts

Jeg hadde den til Nora. Var for stor.

Bilde av fargen her
w1wigp.jpg

Nå har den minste av vorstehtispene den, og den er perfekt for henne. Hun er 21 kg, og ca. 61cm høy. Elsker fargen! :)

Edit: Tror den blir for stor for kelpietispe, Monica. De er vel litt mindre enn Nora igjen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men Choco har jo mini hode i forhold til han.

Men men selen er blitt Kelpie sele- så da så (også kler Choco egentlig ikke rosa heller ;) )

Jeg ville ha prøvd den altså før du kjøper, rett og slett fordi jeg tror den blir kort i ryggen? Greit nok at Aussie ikke kanskje er like lange som Collies i ryggen, men den er for kort til korthårs valpen på 6 mnd (som har en litt kort rygg itillegg :P ) så du bør nok prøve :) ! Jeg har ei tispe som er innenfor "målene" til størrelse en, men som ikke får den på seg whatsoever :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men Choco har jo mini hode i forhold til han.

Men men selen er blitt Kelpie sele- så da så (også kler Choco egentlig ikke rosa heller ;) )

Og Jatzy er jo enda mer fyrstikk i huet en Choco tror jeg...

Men om den ikke passer i kroppen så spiller det ingen rolle hvor stor hode Jatzy har.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er en til til salgs ;) om du ser i kjøp og salg :)

Ja, men den er jo guuul og ikke så kuuuul ;)

Jeg ville ha prøvd den altså før du kjøper, rett og slett fordi jeg tror den blir kort i ryggen? Greit nok at Aussie ikke kanskje er like lange som Collies i ryggen, men den er for kort til korthårs valpen på 6 mnd (som har en litt kort rygg itillegg :P ) så du bør nok prøve :) ! Jeg har ei tispe som er innenfor "målene" til størrelse en, men som ikke får den på seg whatsoever :P

Choco må ha minst 42 cm for å få den over hodet og hun er ca 50 cm lang- fra mellom skulderblad til halerot.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Niks, hadde den størrelsen til Harly men den har blitt for liten. Og str passer til Blaze og Talli :)
Blaze passet inn i nr 2 sele veldig bra.

Ah! Trodde kelpietispene var mindre enn Nora, men mulig jeg tar helt feil :) :)

Ja, men den er jo guuul og ikke så kuuuul ;)

Choco må ha minst 42 cm for å få den over hodet og hun er ca 50 cm lang- fra mellom skulderblad til halerot.

Selen er ikke gul, om du snakker om Non Stop selen jeg selger(ca samme størrelse). Den er bare i en farge, svart(kombiselen er rød), men størrelseskoden er gul.

Edit: Så det lå ute enda en Bjorkis, så var vel den du mente :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han er snart tre år, men har mye ungdom i seg enda merker jeg. Takk for godt svar! Jeg har tenkt at vi burde gå på et kurs sammen ja. Som du nevner så er det noe med å bli kjent med treningen sammen.
    • @BusannKan kanskje si litt om det. De krever jo litt børsting og pelsstell, men er ganske selvrensende. Det blir fort litt støvsuging også.
    • Hvor gammel er han? At en hund "kan" en ting betyr ikke at den kan det i alle situasjoner. Alt må læres inn og vedlikeholdes, og generaliseres, det vil si, lære at det kan/skal gjøres under ulike forhold og på ulike steder. Jeg vil anbefale å finne et grunnkurs dere kan gå for å bli enda bedre kjent, og lære om hundetrening sammen. Start med å repetere kommandoene inne, hjemme, og belønn med godbit eller lek når han gjør det riktig. Prøv igjen utenfor huset, i hagen, innkjørselen e.l. Det er fortsatt kjente omgivelser, og kanskje mindre forstyrrelser? Når dere er på tur i kjente områder kan du gjerne stoppe på et rolig, uforstyrret sted og gå gjennom kommandoene igjen, alltid med belønning. Slik kan han gradvis lære at "kommandoene gjelder og lønner seg her også".  Gradvis, over flere dager og uker, kan du repetere kommandoene på ulike steder, med økt vanskelighetsgrad. Men husk også å gå tilbake å repetere på steder hvor det er enkelt for ham å følge kommandoene. Jo mer ukjent stedet er, jo mer lukter, lyder, folk og andre dyr det er, jo vanskeligere er det for ham å fokusere på deg og følge med. Dette må læres inn gradvis, og tar tid.  Det er selvfølgelig også superviktig at han ikke går løs når du ikke er helt sikker på at han kommer på innkalling. Bruk langline, og la ham eventuelt løpe løs på inngjerdede områder. I langline kan du jobbe likedan som med de andre kommandoene, men jeg vil anbefale å bruke enda bedre belønning, gjerne en "eksklusiv" belønning som han får kun på innkalling. Og ja, han vil merke at han har lina på og høre bedre etter da, men treningen vil like vel sitte i når du etterhvert tar av lina.  Lykke til!
    • Hei! Jeg har en valp (3-4 uker) hvor nesa er rosa med svarte kanter, men på den rosa delen har den litt svarte prikker. Er dette kun at pigmentet ikke er ferdig utviklet, eller vil nesa bli svart og rosa som voksen? Valpen er gyllen/lysbrun og har ingen hvite deler i pelsen sin. 
    • Jeg har nylig overtatt eierskap av en hund jeg har passet endel før. Den kan standard kommandoer som «sitt, ligg, kom, osv». Hjemme lystrer han stort sett, men med en gang jeg tar på ham turselen/når vi er på tur er det som han lukker ørene. Han lystrer innimellom, men ikke på samme måte som hjemme. Jeg har prøvd med positiv feedback og snacks for å trene når vi er ute også. Har sjekket selen om den er vond, og latt ham gå med den inne for å sjekke om han oppfører seg annerledes hjemme med den på, men da lystrer han som vanlig og oppfører seg som normalt.    Det virker for meg som det utelukkende er turen/tanken på tur som gjør at han ikke lystrer. Han er ikke superbegeistret for selen, men elsker å gå tur og virker som han kunne gått tur hele dagen om han fikk lov.   Lang spørsmål, men jeg lurer på om noen har vært i samme situasjon eller har noen gode tips?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...