Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Reiser til Madeira om en uke. Noe en må se eller gjøre når man er der? Resturanter, butikker eller andre ting man burde oppleve? :)

Skrevet

Skal du bo i Funchal? Jeg har vært der en gang, men bodde i et lite sted et stykke unna, så jeg har ikke så mange tips i selve Funchal. Stort sett synes jeg vi fikk helt ok mat overalt, og god mat mange steder. Anbefaler å reise litt rundt, øya har mye å by på. Ta gjerne guidede rundturer, det er en del steder man får best utbytte av ved å vite en del om dem. Levadavandring (om så en liten snutt) er obligatorisk.

Edit: og hvis jeg skal tilbake noen gang, vil jeg prioritere et besøk til Porto Santo som skal være ganske annerledes enn madeira, men veldig fint og med en del av de samme kvalitetene. Jeg ville dog kanskje ikke prioritert det på en ukes tur, vil anbefale å se en del av Madeira først.

Skrevet

Da har jeg ikke så mange konkrete tips dessverre, vi bodde mye lenger unna og var bare i Funchal en gang. Men det var en veldig trivelig by med smale gater, fin arktitektur og en god del butikker. Gamlebyen var spesielt fin. La til en edit i det første innlegget forresten.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Fortell gjerne hvordan det var der og legg ut noen bilder :) Jeg skulle egentlig dit i fjor, men så ble det så dyrt og hotellene som var i ok prisklasse lå veldig langt unna Funchal.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...