Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da planene ble litt endret med tanke på hund, står jeg igjen med helt nye, ubrukte pelsstellsprodukter, som jeg ikke kommer til å få bruk for. :huh:

Jeg kunne tenkt meg halv pris for produktene, men kom gjerne med bud. :ahappy:

Alle produktene er helt nye, og i original forpakning.

Mason Pearson, pocket bristle & nylon.

375 ,-

20130207_192343_zps994097a4.jpg

KW børste

140 ,-

20130207_192411_zps96a7ed6b.jpg

Trixie effileringssaks

132

20130207_192420_zps8b88c509.jpg

Trixie kam

50 ,-

20130207_192429_zps7675a004.jpg

HPP kam

55 ,-

20130207_192400_zps53872da9.jpg

Skrevet

Ok :)

Den er sånn, er den som heter: Mason Pearson - Pocket Bristle & Nylon. Ligger masse bilder på google også.

Den er kanskje solgt da, men kan gi beskjed i morgen dersom hun ombestemmer seg?

mason_pearson_pocket.jpg

Skrevet
Ok :)

Den er sånn, er den som heter: Mason Pearson - Pocket Bristle & Nylon. Ligger masse bilder på google også.

Den er kanskje solgt da, men kan gi beskjed i morgen dersom hun ombestemmer seg?

mason_pearson_pocket.jpg

oki :) trodde jeg var kjapp nok ute jeg! :P

Skrevet
Jeg tar gjerne effileringssaksen, hvis den ikke er solgt?
Du kan få den ja :)

oki :) trodde jeg var kjapp nok ute jeg! :P
Hehe, var en utenom forumet her. Hun skulle ha den. Men KW børsten er din om du vil ha den :)

Dere kan bare ta kontakt på PM så kan vi avtale hvor vi skal møtes. Jeg bor på lambertseter. Er i byn av og til, og området rundt storo to ganger i uken.

---------------------------------------

Da er disse tingene igjen:

Trixie kam

50 ,-

20130207_192429_zps7675a004.jpg

HPP kam

55 ,-

20130207_192400_zps53872da9.jpg

Skrevet
Hehe, var en utenom forumet her. Hun skulle ha den. Men KW børsten er din om du vil ha den :)

hmm,jeg har en nesten lik så da dropper jeg. tenkte når jeg først skulle ha mason tingen også :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...