Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Ojjj! Det der var helt syyykt :o Hvordan i svarte får du bikja til å gå på hendene?? :P
Whoopsis sin Opsis her inne kan gå på "hendene" :P

Ellers får jeg bare si at jeg har mye å lære, her var det mye kult! Dany også :D

Skrevet

Issi går på frem ben og bakbena. Jeg så en sånn greie på hvordan de lærte inn at de hoppet opp på føtta dine. Skal se om jeg finner den igjen.

Skrevet

Men hallo?? Ikke stå på "henda", det kan dem (ikke å gå da, men stå). Men å hoppe opp og balansere på undersiden av føttene mine når jeg ligger på ryggen. Hvordan skal jeg lære inn det? Jeg må kanskje ha med en medhjelper? Takk AnetteH, hadde vært helg genialt om du fant det. Det er ganske mange hunder på youtube som kan det, så det bør ikke være SÅ vanskelig (selv om det kanskje er litt vanskeligere med en 22kg lang BC :P)

  • Like 1
Skrevet

Jeg vet en teknikk jeg har sett var at du lærte de å stå med fram labbene på beina dine mens du lå. Kan jo shape de opp dit, deretter fikk de litt lengre frem på beina og de fleste mer klikker Gale og pleasing hunder prøver å komme etter med bakbena. I tillegg til at du starter med bena lavere om man klarer å holde de der.

Men det virker nesten lettere å trene det inn på en medhjelper for å flytte det over til deg :-P Evnt medhjelper trener de opp på dine ben. Men skal se etter de filmen jeg har sett det på.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...