Gå til innhold
Hundesonen.no

Banner-hjelpen


borderen
 Share

Recommended Posts

For noen år siden var det super populært å lage bannere her på hundesonen! Jeg har ikke funnet et eneste tregneprogram jeg får til å bruke på macen, så nå trenger jeg litt hjelp.

Jeg trenger et banner for å ha øverst på denne siden (skammer meg over det jeg klarte å få til med word og screen shot!).

Tekst: Teiens Hundekunnskap

http://teiens.com (med liten skrift er eller annet sted på banneret)

Jeg venter på å få en logo som ei tegner for meg, men vet ikke helt når den kommer og må ha et presentabelt banner i mellomtiden. Det kan være rent og enkelt slik at det står i stil med resten av siden.

Jeg trenger også et banner i samme stil til signaturen her inne (300 x 60 pixel)

Noen bilder som går an å bruke (prøvde å legge de i spoiler, men fikk det ikke til?):

IMG_0423.jpg

IMG_2559.jpg

IMG_9091.jpg

IMG_9055.jpg

trening145.jpg

rIMG_3846.jpg

IMG_1226.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må si jeg liker den banneren du har jeg. Eneste jeg ville gjort er å speilvende bildet sånn at du får teksten over vannet, da kutter den ikke over Kiter. Pluss at det ser ut som om han hopper inn i den.

Også ville jeg skrevet Teiens i kursiv krølleskrift og hundekunnskap i ala sånn skrift som du har nå. (litt omvendt av denne enkle banneren jeg laget for følgende nettside http://www.fellesutstillingen.com/)

Dette er altså bare tanker på hvordan jeg ville hatt det, men det er liksom slik stil jeg liker over det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må si jeg liker den banneren du har jeg. Eneste jeg ville gjort er å speilvende bildet sånn at du får teksten over vannet, da kutter den ikke over Kiter. Pluss at det ser ut som om han hopper inn i den.

Også ville jeg skrevet Teiens i kursiv krølleskrift og hundekunnskap i ala sånn skrift som du har nå. (litt omvendt av denne enkle banneren jeg laget for følgende nettside http://www.fellesutstillingen.com/)

Dette er altså bare tanker på hvordan jeg ville hatt det, men det er liksom slik stil jeg liker over det.

Jeg liker ikke å speilvende bilder... For meg blir hundene ugjenkjennelige og da vil jeg aldri komme til å like bildet.

Takk Anette. Størrelsen er forsåvidt valgfri, men sånn ca 100x1000 pixler går an.

Tenkte mer på et banner der man klipper ut hunden(e) og legger de til på en eller annen bakgrunn og lager en tekst som kommer tydelig frem. Sånn som f.eks. her

Kan få laget det selv altså, men da må jeg hjem for å skaffe en pc med tegneprogram, så det kan ta noen dager.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg liker ikke å speilvende bilder... For meg blir hundene ugjenkjennelige og da vil jeg aldri komme til å like bildet.

Takk Anette. Størrelsen er forsåvidt valgfri, men sånn ca 100x1000 pixler går an.

Tenkte mer på et banner der man klipper ut hunden(e) og legger de til på en eller annen bakgrunn og lager en tekst som kommer tydelig frem. Sånn som f.eks. her

Kan få laget det selv altså, men da må jeg hjem for å skaffe en pc med tegneprogram, så det kan ta noen dager.

Den ser jeg ja, og er vel egentlig litt enig :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Frontfestet sele? Store prisforskjeller på de som er laget spesifikt for frontfeste, og på like funksjonelle, vanlige justerbare seler på Felleskjøpet og Dogman (billigst på Plantasjen), som ikke er spesifisert som frontfestede, men har en ring en kan klipse båndet i foran.  Jeg har to stk sånne fra Trixie (M/L og L/XL) for billigsalg med brevpost, men de er ikke like justerbare i alle retninger som den fra Dogman, som antakelig tillater deg å feste båndet på ryggen og gå turer som vanlig, om du åpner den godt i halsen og korter kraftig inn under buken    Edit: Denne. En ser knapt metallringen foran på dette bildet, men den er der. Tre ulike størrelser, som ligger hver for seg i menyen: https://plantasjen.no/no/p/h-sele-iris-svart-20mm-svart-517766
    • Presser en vanlig slik H-sele for mye på luftrøret? https://dyresjappa.no/produkt/hundesele-regulerbar-svart/ Isåfall ville jeg sett etter en step-in sele ala dette, bare pass på at den ligger lavt nok foran:https://www.musti.no/basic-first-step-in-sele-svart Ellers ville jeg brukt halsbånd med grime en del for å begrense trekkingen, rett og slett.  
    • Hei! Jeg har kommet borti en ny utfordring. Min egenavlede Aussie på 7mnd hoster/harker/høres ut som den har astma når den trekker i sele. Dette har pågått i hele sommer og jeg har prøvd å finne en sele som minimerer problemet, men enda ikke lyktes.   Valpen er undersøkt av veterinær for to uker siden hvor vet tror den kan ha hatt kennelhoste og at luftrøret fremdeles er irritert. Almenntilstanden er god og har vært hele vegen. Vi skal la vær å gå tur (kun aktivisering i hagen, på rally-treninger osv) på tre uker for å se om det hjelper at luftrøret får ro. Nå har det gått to uker til uten bedring (fremdeles harking når jeg holder på luftrøret) så jeg ser for meg at vi må inn igjen for røntgen osv. Denne hostingen/harkingen kommer kun når man legger press på luftrøret, aldri ellers. Dessverre er dette en hund som er ivrig på tur og trekker en del. Men det høres jo ikke bra ut.. hvis noen har erfaring med det samme så skriv gjerne litt om det også!   Jeg ser ikke for meg at vi finner ut av/får løst dette problemet med det første, og spør derfor dere om noen vet om en spesialsele som er utviklet for å unngå press på luftrøret? Evt om noen spesialsyr?
    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
    • En skulle tro det ville være nødvendig at hunden påførte en faktisk skade langt verre enn et blåmerke for å bli begjært avlivet. Det burde holde med en bot til hundeeier for å ikke ha kontroll på den.  Spesielt når det kommer til "bitt" er det for lav terskel. Et "bitt" er jo ikke et bitt. En hund kan klype med kontrollert styrke som et avstandsskapende signal uten å å påføre skader. Det tilsvarer å dytte bort en innpåsliten person som ikke respekterer verbal kommunikasjon om intimsoner. Hunden har ikke hender og bruker munnen istedenfor. Midlertidige fordypninger i huden og eventuelt bloduttredelser ved skjøre blodkar etter ett sånt klyp er ikke for skade å regne i mine øyne. Hvor skjøre har folk blitt? Noen tiår med kontorarbeid og folk synes et udramatisk blåmerke er en skade? Rifter i klær fra å ha hoppet opp for å hilse? Bot og erstatning.  Å avlive en hund for sånne småting er som å gi mennesker 21 år for en bitchslap. Hunder er en så integrert del av kulturen vår at hunders kroppsspråk og adferd er naturlig å legge inn i læreplanen i grunnskolen, så tidlig som mulig. Hvorfor lærer ikke barn hundens språk og adferd på skolen? ..så har de det med seg i voksenlivet og slipper være hysterisk redde.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...