Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tur idag! Med Mana, tanten og mamman, samt whippetene Anastasia og Benjamin! :)

Fint vær og god temperatur! Deilig.. Og når Mana ligger opp ned i sofaen med labbene i været etter tur er det et godt tegn på at hun har kooost seg! :wub:

Søt!

IMG_6328_zps418ceee1.jpg

Gal...

IMG_6331_zps94dd88f0.jpg

IMG_6332_zps3ab56796.jpg

IMG_6347_zpse725ed6a.jpg

IMG_6381_zps79651066.jpg

IMG_6384_zpsc5df10c0.jpg

IMG_6388_zps216efd17.jpg

IMG_6395_zpsab05e7db.jpg

IMG_6404_zps36213d74.jpg

IMG_6421_zpscb8f3911.jpg

IMG_6425_zps5cddd137.jpg

Tar du bilde nåååå?

IMG_6442_zpsc4f4d48f.jpg

SØT

IMG_6472_zps2930241e.jpg

*dele opp*

  • Like 4
Skrevet
ååå, så fine bilder du fikk :D Kjempe koslig at vi fikk være med på tur :D

Kan jeg låne bildene av mine pinnedyr? :)

Hihi det var kooooselig! Må flere ganger altså! Jeg har alltid tid til å klø en whippet eller to på rumpa! :wub::lol: Jeg kan sende bildene til deg. Send meg epostadressen din på PM :)

  • Like 1
Skrevet
Hihi det var kooooselig! Må flere ganger altså! Jeg har alltid tid til å klø en whippet eller to på rumpa! :wub::lol: Jeg kan sende bildene til deg. Send meg epostadressen din på PM :)

hihi, da blir de nok veldig glade :D det skal jeg gjøre :)

Skrevet
Fantastiske bilder, som vanlig!!

Mana er så nydelig, men hun er seriøst også den SNÅLESTE huskyen jeg har sett. Alle de uttrykka! :D

Haha! Det sier de alle :lol: Lurer på hvorfor :whistle:

Skrevet

Ååååå så nydelige bilder.. nydelige pinnedyr også (jeg er svak for pinnedyr jeg..) særlig det første bildet der med pinne i munnen og greier.

Og jeg er enig - tror Mana er den snåleste huskyen jeg har sett! Hun er simpelthen tegneserie-figur hun - det bildet der hun løper foran mor og tante OMG - går det an å se sånn ut :lol: !

  • Like 1
Skrevet
Ååååå så nydelige bilder.. nydelige pinnedyr også (jeg er svak for pinnedyr jeg..) særlig det første bildet der med pinne i munnen og greier.

Og jeg er enig - tror Mana er den snåleste huskyen jeg har sett! Hun er simpelthen tegneserie-figur hun - det bildet der hun løper foran mor og tante OMG - går det an å se sånn ut :lol: !

:lol:

Og ja, pinnedyr er søte de! Og disse to da, som er så smååå og så koooosete! :wub: Fikk lyst på selv jo..

Skrevet
IMG_6381_zps79651066.jpg

Fy søren, NÅ ble jeg helt forelsket, altså. For en ufattelig vakker, sjarmerende og verdig dame! DET ansiktsuttrykket! Og sittestillingen... :wub: Himmel altså.

Veldig flotte bilder. Jeg er helt forelsket i Mana, hun er så flott!

Skrevet

Så fine bilder :D Jeg blir helt satt ut av de blå øynene til Mana hver gang, men så må jeg le også, makan til snåle ansiktsuttrykk :lol:

Slektningene hennes var fine de og, og alle tre huskyene løper løse? Så gøy å se! Det gir meg håp om at min fremtidige drømmehusky også kan løpe løs :D

Skrevet

Fine bilder! Ble huskyene litt mye for whippsene? :P

Veldig langbeint, Mana :) Tror du hun bygger seg enda litt mer ut? Mor og tante er jo litt mer tett i kroppen.

Skrevet
Så fine bilder :D Jeg blir helt satt ut av de blå øynene til Mana hver gang, men så må jeg le også, makan til snåle ansiktsuttrykk :lol:

Slektningene hennes var fine de og, og alle tre huskyene løper løse? Så gøy å se! Det gir meg håp om at min fremtidige drømmehusky også kan løpe løs :D

Hehe, ja de er alle flinke til å holde seg ved oss, og lydige. Ingen av de stikker sin egen vei heldigvis, så det er håp! :P Mana er jo som en helt vanlig golden retriever med litt dårlig innkalling da, ihvertfall når vi er med andre hunder :P , men det blir stadig bedre og bedre.

Fine bilder! Ble huskyene litt mye for whippsene? :P

Veldig langbeint, Mana :) Tror du hun bygger seg enda litt mer ut? Mor og tante er jo litt mer tett i kroppen.

Hehehe, nja litt. De turte ikke gjøre så mye ut av seg, men han ene sprang med de faktisk, hihi! Så tøff og søt :P Mana behandlet de overraskende bra må jeg si! :D Ulvene var mer morsomme å løpe med :P

Og Mana bygger seg nok litt mer ut etterhvert, men hun ser ekstra tynn ut med de lange beina tror jeg. Men jeg håper jo å bygge mer muskler på henne nå når våren kommer :) Tanta er veldig bredbygd, så hun ser feit ut ved siden av, haha! Mora er og ganske slank, men lavere igjen.

Skrevet

whipsene er generelt mer sære på hvem de leker med, de vil ikke leke med fremmede hunder så mye, og så har Anastasia blitt skremt av en huskysak da ho var lita, så ho har begynt å få bygga opp selvtilliten igjen rundt dem, men ikke såpass at ho vil leke så mye :P

Skrevet

Skjønner de godt jeg :P 3 stoooore og langbeinte saker som FLYR frem og tilbake med tenna på tørk.. Hadde ikke turt å nærme meg de jeg heller :lol:

Men jeg synes de var flinke da, og ikke så pinglete ^^

  • Like 1
Skrevet
IMG_6381_zps79651066.jpg

Tar du bilde nåååå?

IMG_6442_zpsc4f4d48f.jpg

Himmel for en herlig slekt hun har!! Mor er jo bare vakker der hun sitter og tante med sin supermodel pose da *ler* Finingene. Har kikket på faren også, og Mana er definitivt lik han.

  • Like 1
Skrevet

Jøss, verden er liten. Jeg var ikke klar over at Denali var Manas tante! Herlige bilder som alltid! :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...