Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei soniser, er en stund siden sist jeg var her inne.. Nå har det seg sånn at vi har en seks uker gammel valp her som fremdeles ikke har navn, og jeg håper dere kan hjelpe meg. Bare sånn at den ikke blir kalt valpen resten av sitt liv. :P

Det er en svart buhundvalp, og mamma vil helst at det skal være noe norsk. Det må også være lett å uttale og rope, gjerne noe enkelt, men jeg vil også at det skal være litt unikt. Selv synes jeg bl.a. Ekko er fint, men foreldrene er ikke helt enige.. Håper dere fremdeles har masse fantasi og gode forslag. :P Blir veldig glad for all hjelp! :)

Skrevet

Er det hannhund eller tispe?


Ekko
Komma
Minus
Plus
Tirill
Lykke
Sprett
Storm
Frost
Midnatt
Varg
Alv
Kora
Frøya/Frøydis
Dis
Odin
Tor
Bjørk
Tora
Pronto

Skrevet

Minni var fint, men kanskje litt for søtt. Jeg liker bedre noe vakkert enn noe søtt hvis du skjønner ;)

Hildring var også fint, men kanskje litt vanskelig å bruke. Det hadde vært veldig fint på en hest for eksempel :)

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Nå sa du akkurat at du ikke likte menneskenavn, men jeg angret veldig at jeg ikke kalte buhunden jeg hadde for Lydia. Det skal i alle fall den Lapske vallhunden jeg en gang skal ha hete.

Skrevet
Nå sa du akkurat at du ikke likte menneskenavn, men jeg angret veldig at jeg ikke kalte buhunden jeg hadde for Lydia. Det skal i alle fall den Lapske vallhunden jeg en gang skal ha hete.

:teehe: Passer veldig bra på en sånn skvallerhund! :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg så du ikke likte menneskenavn, men jeg må bare si det lell, jeg ville kalt den Bjørg :) Ella er også fint.

Bjørk

Vilja/Vilje

Stjerna

Mynte

Morro

Fryd

Salsa

Hjerte

Melis

Saga

Skrevet

Alltid vært litt svak for Fauna jeg... flora og fauna liksom :P

Ellers kanskje:

Lilja

Inka

Vega

Gaia

Iris

Yrja

Tiili - betyr lille blomst :wub:

Kom ikke på noen fler nå jeg... :)

Lykke til med navnvalg

Skrevet

Jeg syns Tirill var utrolig fint jeg :)

Hvis ikke syns jeg Frøya er et passe navn til en Buhund :yes:

Og det var det jeg hadde å bidra med :rofl:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...