Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har noen linker til gode oppdrettere??

Vi tenker på å skaffe ny velp med tiden å men vi vil bruke god tid på å lete så vi vet at vi får det vi ønsker oss.

:)

Skrevet

Du skriver ikke noe om hva du har tenkt å bruke hunden til, men her er noen jeg selv kunne tenkt meg å kjøpe hos: Memento, Licitha, Narjana, Skogvik, Bare-Bra. Alle disse leverer rasetypiske, pene, friske hunder med god arbeidslyst. På retreiverklubben.no finner du liste over oppdrettere, med bl.a. hjemmesider. Der fins flere gode oppdrettere, det er bare å velge !

Skrevet

Vi fikk vår av en liten oppdretter, som ikke har noen kull på gang. Men mor er fra Narjana, og det kan anbefales sterkt. Flinke folk som setter sin ære i å frembringe god labbiser. Men skal du ha en jaktlabbis, så må du kanskje finne noen andre. Kommer jo også litt an på hvor du bor. Narjana holder til i Akershus, og da blir det kanskje begrenset med besøk før valpen kommer til dere.

Men som tidligere nevnt, så har NRK fine sider, hvor du kan gå inn på valpelisten (for å se hvem som har kull nå og hvem som planlegger) og kanskje finne en oppdretter.

Vi brukte 9 måneder fra vi bestemte oss for labbis, før vi hadde frøkna i hus (reine graviditeten :P ).

Dette fordi vi ville ha en oppdretter i nærheten, slik at veien hjem ikke ble så lang, vi ville ha en oppdretter som alltid hadde døren åpen og som vi hadde god kjemi med. Kan anbefale vår på det varmeste, men tror det ikke blir noen fler kull der på en stund.

Men ta god tid, send mail/ring til de som er interessante og sjekk hvem du føler er riktig for deg. OG be om å få se begge foreldre, så vet du litt om hva du kan vente deg, størrelse og utseende messig.

masse lykke til med labbis, verdens fineste hunder (men nå er vel jeg litt subjektiv da :P )

Legger ved linken til NRK:

http://www.retrieverklubben.no/

Skrevet

Oppdretteren til hunden min skal kanskje ha kull denne våren. Holder til i Troms. Anbefaler han på det sterkeste. Kullet vil da være lichitahund x bare-bra hund :) Samme mor som min hund, og det er et kull jeg har jækla lyst på valp etter selv også. Parringen har enda ikke skjedd, men send meg en PM ved interesse. Jeg kan være behjelpelig med transport til Hammerfest, til og med.

Skrevet

Åh. Har sett noen flotte labbiser på lp-konker før sesongavslutninga. De er fra samme kennel, men har ikke peiling på hvor de er fra. Janson? De er ikke av den letteste typen da.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...