Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg liker ikke å ringe, eller hater det må jeg si :-P en liten fobi!! hehe...

liker best mail! Askim er sååå langt unna at det blir langt gitt :-P hvis jeg ikke kan kombinere med noe da på henting eventuelt.

  • Svar 108
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mener eg betalte 600,- for frakt til Bergen.

Mine er installert! Hadde jeg ikke visst at det ikke var tilfellet hadde jeg vært sikker på han hadde bygget de inni bilen for de sitter jo som om de hører til her!

Her er bildet av buret jeg har: Baksiden med "nødutgang: Det er jo ikke direkte lett, men jeg klarer fint å få ut buret alene om jeg må det

Guest Belgerpia
Skrevet

Ja, det er bare en mann som lager burene - han heter Leif Antonsen og han bruker å svare ganske fort altså så har du ikke fått svar så ring eller send en ny melding.

Guest lijenta
Skrevet

Ps det er jo lørdags kvel ikke regn med svar før til mandag. Det kan jo hende han ahr tatt fri san innimellom

Skrevet
Mener eg betalte 600,- for frakt til Bergen.

ÅH!! LIKTE det svaret :D :D Skal trossalt ha frakt til Molde jeg!!

Hvor mange menn må jeg ha med meg for å hente ut buret? Får de plass til buret i "post i butikk" da? Ser for meg butikkansatt prøve å løfte gedigen pakke over disken? *ler*

Skrevet
ÅH!! LIKTE det svaret :D :D Skal trossalt ha frakt til Molde jeg!!

Hvor mange menn må jeg ha med meg for å hente ut buret? Får de plass til buret i "post i butikk" da? Ser for meg butikkansatt prøve å løfte gedigen pakke over disken? *ler*

De bruker kanskje Bring transport så mulig du må opp på post-terminalen å hente.

Skrevet
De bruker kanskje Bring transport så mulig du må opp på post-terminalen å hente.

Hvor mange menn må jeg ha med meg for å hente pakken? hahaha!!! :angel:

  • Like 1
Skrevet
Hmm.......

Bredde nede 119

Bredde oppe: 107

Høyde med ben: 99

Burhøyde: 80

Dybde nede: 110

Dybde oppe: 100

På høyde er det vel omtrent makset i forhold til å få det inn om man vil ha ben, dog burde nok bena ideelt sett vært 3 cm høyere for å få brukt plassen under. Bena kan imidlertid tas av og da får man lasteplass på toppen.

Takk! :)

Det ser ut som at vi har samme bil. Jeg er nødt til å ha litt plass der hvor skyvedøren er, da jeg passer andre sine hunder ofte. Jeg mener å huske at Noah har ganske stor plass i det buret (du la vel ut et bilde?), så da har jeg noe å gå ut i fra :)

Hvor høy er han? Og klarer han å stå greit i det evt. ?

følte meg akutt blond :-P men nå er ny mail sendt via kontaktskjema!!

*Ler* :P

Mener eg betalte 600,- for frakt til Bergen.

Det var ikke gale :D Jeg så for meg at jeg kanskje burde reise over å hente det :P

Skrevet
Får bare smøre meg med tålmodighet :-) se om de svarer til uka! trønderburet, schmidt og en til svarte på dagen.

ble litt mer positiv til kela når jeg ser at de kan ha tett vegg nederst :-) Går det an å få metallplate under tror dere? metallplate som er tettet sammen men tette vegger slik at det er litt vanntett også :-)

Det er det jeg har. Metallplate som er tettet sammen med veggene, slik at det er vanntett :P

Skrevet
ÅH!! LIKTE det svaret :D :D Skal trossalt ha frakt til Molde jeg!!

Hvor mange menn må jeg ha med meg for å hente ut buret? Får de plass til buret i "post i butikk" da? Ser for meg butikkansatt prøve å løfte gedigen pakke over disken? *ler*

Fikk det levert på døren :) Kela-mannen har avtale med en mann som kjører rundt med en liten lastebil.

Skrevet

jeg fikk svar :-D

" hei og takk for forespørsel, desverre så har jeg ikke målene på din nissan sunny 94 mod, da bilen er så gammel er det umulig å finne maken hos bilforhandler, enten må ndu komme en tur til meg ( hvis du ikke bor for langt unna, ? ?, eller du må lage en skisse av bur du ønsker."

hahaha, jeg har sååå gammel bil ja! Tips til hvordan jeg skal måle?

Kan jeg bruke målene Trønderburet sendte meg?? :-P og hvordan måler jeg skråningen ved baksetet osv?

Guest Snusmumrikk
Skrevet
Takk! :)

Det ser ut som at vi har samme bil. Jeg er nødt til å ha litt plass der hvor skyvedøren er, da jeg passer andre sine hunder ofte. Jeg mener å huske at Noah har ganske stor plass i det buret (du la vel ut et bilde?), så da har jeg noe å gå ut i fra :)

Hvor høy er han? Og klarer han å stå greit i det evt. ?

Lette fram målene på buret jeg har jeg. Det er

B: 119

L: 90

H: 75

Ekko er grovmålt til ca 68 cm skulderhøyde, så han kan fint stå, men ikke med hode opp. Skulle jeg bestilt nytt bur, så hadde jeg nok lagt på noen cm i høyden, men det er ikke nødvendig. Bortsett fra det har han god plass i de burene :) Så jeg vil tippe de jentene dine får fin plass i bur på den størrelsen.

Guest Belgerpia
Skrevet
Takk! :)

Det ser ut som at vi har samme bil. Jeg er nødt til å ha litt plass der hvor skyvedøren er, da jeg passer andre sine hunder ofte. Jeg mener å huske at Noah har ganske stor plass i det buret (du la vel ut et bilde?), så da har jeg noe å gå ut i fra :)

Hvor høy er han? Og klarer han å stå greit i det evt. ?

Noah har GOD plass i det buret. Når jeg har med andres hunder så putter jeg mine to i samme buret og det er allikevel god plass, jeg tipper at du kan få plass til begge dine jenter i ett bur av den størrelsen om de funker sammen sånn.

Mitt bur fyller jo hele plassen :)

552039_3178521276992_1226369096_n.jpg

376203_3178520036961_817854208_n.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet
Mail: [email protected]

Hvor lang tid kommer litt an på når han lakker også. Han lakker ikke et og et bur, men samler de opp. Så denne gangen tok det vel en uke for oss for å få buret bare.

En uke hørtes raskt ut ja :) Jeg har heldigvis ihvertfall noen måneder på meg så da er det ihvertfall ikke noe stress.

Det er mye bedre å ringe "Kela-mannen." Han er en tlf-mann. :)

Takk, da får jeg ta en telefon :)

Takk madamen! Da var bur bestilt, telefon gikk kjempegreit :)

Skrevet

Fikk høre om lakkinga deres idag ja når jeg ringte. Så neste runde er om ca 2 uker. Imponert over kunnskapen hans, han kunne målene på bilen min i hodet! Da håper jeg bare han har rett i at en bredde på 55cm passer fint :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Et tidsskjema fylles vanligvis med utgangspunkt i tiden per hund, og ja, ofte rundes tiden litt opp for å ha litt slingringsmonn. For kvalitetsklasse er det vanlig med ca. 3 minutter per hund, men for valper kan man bruke litt kortere tid, for eksempel 2–2,5 minutter. Konkurranseklasse påvirker ikke nødvendigvis tidsskjemaet direkte, men man bør sørge for at tidspunktene ikke overlapper hvis hundene skal vises i samme ring. Jeg ville satt opp tidsskjemaet slik at første hund starter kl. 09:00, og deretter legger til tiden per hund, runder opp til nærmeste 5-minutters intervall for enkelhet og oversikt. Eksempel: Golden retriever valp 3 hunder → 09:00–09:06, Golden retriever 14 hunder → 09:06–09:48, Labrador valp 2 → 09:48–09:52, og så videre. På denne måten får du et oversiktlig skjema hvor hver gruppe får sin tid, og du unngår at tidene blir for eksakte og uoversiktlige. 
    • Ja — det virker ikke som om pop‑up telt for utstilling er helt borte fra markedet, men utvalget har kanskje blitt mindre hos enkelte butikker, og noen farger/modeller kan være utsolgt akkurat nå. Hos norske nettbutikker kan du fortsatt finne utstillingstelt og pop‑up‑varianter som er ment for hund og konkurranser. For eksempel har petetelt i turkis stående som pop‑up‑modell hos enkelte leverandører, og det finnes også modeller i ulike størrelser og farger til hundeutstillinger. Noen steder har hatt telt som Dark Gray Green Pop‑up Camping Tent For Pets som passer som bærbart ly for hunder, og det er fortsatt mulig å finne pop‑up‑design både som mindre hundetelt og litt større varianter. Det kan være at Hundensbutikk har solgt ut de fargene du nevnte (rosa, lilla, turkis, grå og grønn), men andre butikker som VetZoo, Musti eller Hund i Norge fortsatt har pop‑up‑telt på lager — noen ganger i turkis og andre farger. Mitt tips er å sjekke flere nettbutikker og eventuelt sette deg på venteliste eller kontakte butikkene for å høre om de får inn flere farger og modeller etter hvert. Store utstillingstelt finnes også i større størrelser og mer robuste varianter hvis du trenger det til lange dager ute.
    • kan du finne fine plus‑size jakker, blazere og skjørt/kjoler hos norske og internasjonale butikker som Zizzi, Zalando, Ellos og bonprix, som har et bredt utvalg klær i store størrelser til formelle anledninger
    • Hvis hunden din er sjelden og konkurrerer alene i sin rase, kan den fortsatt få CK (certifikatkvalitet). Når den får CK, kan den også delta i konkurranser om videre titler som cert, CACIB og BIR, selv om den ikke har direkte konkurranse i sin rase. Det betyr at en sjelden hund kan oppnå de samme titlene som mer vanlige raser, men det kan oppleves annerledes. For vanlige raser som golden retriever er konkurransen ofte hardere, fordi flere hunder av høy kvalitet konkurrerer samtidig. Å vinne BIR eller cert i en stor rase kan derfor anses som mer imponerende, siden hunden har slått flere sterke konkurrenter. Men for dommeren kan det også være interessant og utfordrende å vurdere en sjelden rase, spesielt hvis de ikke ser rasen ofte. Til syvende og sist må kvaliteten på hunden vurderes ut fra rasestandarden, uavhengig av hvor mange konkurrenter den har. Så ja, både sjeldne og vanlige raser kan oppnå de samme titlene, men opplevelsen og utfordringen kan føles forskjellig.
    • Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Den er praktisk og lett å feste på hesteryggen eller på utstyr. Den passer til både nybegynnere og erfarne ryttere. Holdere med borrelås gir rask montering og demontering, noe som sparer tid på konkurranser. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Dette settet inkluderer flere fester og holder nummeret godt på plass under aktiv konkurranse. Det er spesielt populært blant ryttere som deltar i utendørs arrangementer med flere hinder. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Denne modellen er lett, slitesterk og tåler fuktighet og vind. Den gir også god synlighet av nummeret under hele konkurransen. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. Det gjør det enkelt for barn og juniorer å delta i konkurranser uten å bruke store og tunge holdere. Alle disse alternativene er laget for å sikre at nummeret sitter stabilt, uansett aktivitet. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra ші для створення картинок internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Magnetiske holdere er spesielt praktiske for ryttere som ønsker å spare tid under påkledning og montering. De kan brukes både på hesteryggen og på klær, og de gir en ren og enkel løsning. Noen ryttere kombinerer borrelås og magnetiske holdere for ekstra sikkerhet. Når du velger holder, bør du tenke på hvor ofte du konkurrerer og i hvilke disipliner. For eksempel kan cross‑country kreve mer slitesterke holdere enn dressur eller sprang. Det er også viktig å se på størrelsen på nummerlappen og at holderen passer til denne. Flere butikker tilbyr ulike farger og materialer, slik at du kan velge det som passer ші для створення картинок best for deg og hesten. Husk at komfort for hesten alltid bør prioriteres — ingen holder skal gnage eller sitte for stramt. Å investere i en god nummerlappholder gjør konkurransedagen enklere og mer oversiktlig. Både nybegynnere og erfarne ryttere kan dra nytte av disse praktiske løsningene. Ved å kombinere riktig holder med riktig nummerlapp, får du både funksjon og et ryddig utseende på konkurransebanen. Det finnes også spesielle holdere tilpasset ulike hesteraser og størrelser, slik at alt sitter perfekt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...