Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har et ganske spesialsydd- Kela bur. 4 delt bur, som kan deles i to (eller to doble som kan klipses sammen) for at hver halvdel skal kunne bæres inn i bobilen. betalte 3500 for hele opplegget. Råbillig, synes jeg:) Eneste minuset er at det veier mye (selv oppdelt) Men det er jo en tanke for dere som skal ha doble bur; du kan altså få dem som to enkle som kan klipses sammen. Veldig kjekt!

  • Svar 108
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mener eg betalte 600,- for frakt til Bergen.

Mine er installert! Hadde jeg ikke visst at det ikke var tilfellet hadde jeg vært sikker på han hadde bygget de inni bilen for de sitter jo som om de hører til her!

Her er bildet av buret jeg har: Baksiden med "nødutgang: Det er jo ikke direkte lett, men jeg klarer fint å få ut buret alene om jeg må det

Skrevet
Jeg har et ganske spesialsydd- Kela bur. 4 delt bur, som kan deles i to (eller to doble som kan klipses sammen) for at hver halvdel skal kunne bæres inn i bobilen. betalte 3500 for hele opplegget. Råbillig, synes jeg:) Eneste minuset er at det veier mye (selv oppdelt) Men det er jo en tanke for dere som skal ha doble bur; du kan altså få dem som to enkle som kan klipses sammen. Veldig kjekt!

Jeg er på let etter noe tilsvarende, har et stort kelabur fra før men trenger ett til, og da er det fint å høre at Kela leverer "modulbur" folk er fornøyde med! :-)

Skrevet

Kan ikke si at variocage er noen lettvekter heller. Det kreves to for å få det ut og inn og det er noe som bare gjøres om vi absolutt må :-P

Herkules burene er mye lettere for de klarte jo jeg å løfte.

Men heldigvis løfter jeg sjeldent på mine bur :-P

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg har hatt og har Kela bur, han lager på mål OG det er fullt mulig å få bur med tette vegger nederst, dvs. en støvkant rundt hele. Det jeg har nå har ikke det, men det er spesiallaget til pizzabil og er DIGERT - klin umulig for en stakkar å handtere alene, men det er stødig og står rolig og skrangler ikke. Jeg kjøpte mitt bur brukt og bunnen er av tre og den er like fin. Liker Kela burene.

Buret jeg har nå har vært "omplassert" flere ganger og er like fint.

Får jeg ny bil en eller annen gang så blir det nytt bur fra Kela, ene og alene fordi jeg synes alle andre "ferdigbur" er altfor små - jeg sliter skikkelig når jeg ser schæfere og belgere og rottiser bretta sammen i f.eks. variocage - har enda ikke sett ett slikt bur som er stort nok til hunden.

Skrevet
Jeg sendte mail tidligere i dag for å få prisantydning og burmål til min bil :) Men har ikke fått svar enda hvertfall :twitch:

Jeg tok kontakt med [email protected]

http://www.hundebur.com/

Jeg kunne tenkt meg tett vegg nederst på sidene og bak nemlig :) For å forhindre smuss!

Gjerne bilde Elisabeth00!

Det finnes jo en egen tråd med bilder av bilburløsninger, du kan ta en titt på den?

http://hundesonen.no/forum/topic/58555-vis-meg-din-loesning-med-hundebur-i-bilen/

Guest Belgerpia
Skrevet

Har du målene på buret ditt? :)

Hmm.......

Bredde nede 119

Bredde oppe: 107

Høyde med ben: 99

Burhøyde: 80

Dybde nede: 110

Dybde oppe: 100

På høyde er det vel omtrent makset i forhold til å få det inn om man vil ha ben, dog burde nok bena ideelt sett vært 3 cm høyere for å få brukt plassen under. Bena kan imidlertid tas av og da får man lasteplass på toppen.

Skrevet

Får bare smøre meg med tålmodighet :-) se om de svarer til uka! trønderburet, schmidt og en til svarte på dagen.

ble litt mer positiv til kela når jeg ser at de kan ha tett vegg nederst :-) Går det an å få metallplate under tror dere? metallplate som er tettet sammen men tette vegger slik at det er litt vanntett også :-)

Guest Snusmumrikk
Skrevet
Får bare smøre meg med tålmodighet :-) se om de svarer til uka! trønderburet, schmidt og en til svarte på dagen.

ble litt mer positiv til kela når jeg ser at de kan ha tett vegg nederst :-) Går det an å få metallplate under tror dere? metallplate som er tettet sammen men tette vegger slik at det er litt vanntett også :-)

Det gjør det :) Jeg spurte om det også på mail og fikk dette svaret ang pris:

Hei, pristilegg for galvanisert stålplate i bunn kr 200.

Jeg har tatt kontakt med kela to ganger på mail. Første gangen fikk jeg ikke svar i det hele tatt, og andre gangen fikk jeg svar samme dag og dagen etter på oppfølgingsspørsmål. Så om du ikke har fått svar, så ville jeg prøvd igjen eller ringt. Mulig de ikke har fått mailen, for jeg oppfatta de som kjappe og flinke når det gjelder kundebehandling og svar på spm.

Skrevet

tusen takk :-D da får jeg sende mailen på nytt til dem. de bor langt unna. men de har vell tilgang på målene de også slik som trønderburet? :-)

Skrevet

Er det mulig å reise til de for å få skreddersydd løsning for sin bil? Jeg er avhengig av en litt snodig løsning for å få inn "flest mulig" bur, og det blir nok litt snåle vinkler og slikt for å utnytte plassen best mulig, men er inget geni da det kommer til utregning og slikt.

Skrevet
Er det mulig å reise til de for å få skreddersydd løsning for sin bil? Jeg er avhengig av en litt snodig løsning for å få inn "flest mulig" bur, og det blir nok litt snåle vinkler og slikt for å utnytte plassen best mulig, men er inget geni da det kommer til utregning og slikt.

Ja, er nemlig det jeg skal. og vet mikkel reiser dit for å fikse ting :) er jo lettere å se bilen

Slush: jeg tror epost er bedre for som sagt har ikke kontakt skjema fungert for meg :P

Skrevet
Ja, er nemlig det jeg skal. og vet mikkel reiser dit for å fikse ting :) er jo lettere å se bilen

Slush: jeg tror epost er bedre for som sagt har ikke kontakt skjema fungert for meg :P

Hvor holder de til? Hilsen hun som ikke finner noen som helst info akkurat nå.

Skrevet

Jeg tror at det er èn person som lager Kela-burene, og det er en mann litt opp i årene. Han er ikke lett å få tak på alltid, men hvis man ringer er det lettere å få noe svar. Vi bestilte 2 dobbeltbur, hvor det ene skulle ha skråvegg i det ene hjørnet med dør som kan dras oppover, og ikke slår utover. Vi sendte bare en tegning til han på mail med hvordan vi kunne tenkt oss å ha det, og det var ikke noe problem :) Det betalte vi 4500 for. og det er 4 store bur hvor det er plass til 1 leonberger + en kooiker i ett ;) I tillegg har vi ett kelabur til som vi kjøpte av ett vennepar av oss. På det er det utagbar skillevegg.

minsket2-64_zpsfe0c974d.jpg

minsket1-70_zps645e455d.jpg

minsket-82_zps4d421991.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...