Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Veldig innholdsrik EFIT med andre ord.

Når klokka bikket tolv var jeg på fest, tok ingen bilder der, men fant to bilder som jeg hadde tatt når jeg kom hjem. Tatt rundt 02.55 og 03.30. Så tror det er med en gang jeg kom hjem, og rett før jeg la meg.

Ting tyder på at pus har taklet nyttårsaften fint. (Legg merke til det matchende sengetøyet :lol: )

20121230_204925375x500_zps9e308562.jpg

Veit ikke helt hvorfor jeg tok dette, men det ble nå tatt så:

20130101_155943375x500_zpsa552a98c.jpg

Vi våknet så tidlig som 15.00. Med hodevondt og en kropp som hatet meg for i går. Satte på Signs mens jeg lå i sofaen og syntes synd på meg selv.

20130101_160911375x500_zps5790d511.jpg

Så ble jeg sulten, og jeg ville ha biff. Så samboeren lagde biff til meg. Når han nesten var ferdig fant jeg ut at jeg ville ha nudler. Så da lagde samboeren nudler også. :)

20130101_162354500x375_zpsd98e0f8a.jpg

Så skulle jeg være flink å ta oppvasken siden gubben lagde mat. Men jeg følte meg så syk at det utsatte jeg.

20130101_195620500x375_zps48c7c719.jpg

Så kom Ozzy, søster kjørte han hit for meg. :)

20130101_181311375x500_zps295929b0.jpg

Og jeg følte meg litt gæren, så jeg spiste fredagsmix på en tirsdag.

20130101_195753375x500_zps8e1afb52.jpg

Ozzy og Fredrik er søte sånn i 20.30-tiden.

20130101_2118470375x500_zps3e730fa5.jpg

Jeg satt på sonen, canis og spilte farmville 2.

20130101_192124375x500_zpsf9606a04.jpg

Jeg har dusja og Ozzy lurer på hvorfor jeg gidder å forstyrre han mens han sov på utsiden av bad-døra. Makan!

20130101_214718500x375_zps8bbe8884.jpg

Så fikk jeg lyst på is. Så jeg spiste is. Med teskje, siden jeg ikke gadd å vaske opp og det ikke var noen reine spiseskjeer....

20130101_214919500x375_zps1f0ff5cb.jpg

Kveldstur før det var natta.

20130101_225616375x500_zps719d6acd.jpg

(Må bare nevne at jeg normalt ikke spiser biff til frokost, potetgull til middag og is til kvelds :lol: )

  • Like 6
Skrevet
Is er jo best med teskje! Søte dyr :) Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

Jeg er uenig, is er best med spiseskje! Da får du i deg mer av gangen :lol:

:lol:

Jeg føler med deg! Likte bilde nr 2 :aww:

Hoho, ja. :P

:D

I love this efit! :flowers:

:D

Bilde to var definitivt det beste :) Også er jeg imponert over at du turde å spise fredagspotetgull på en tirsdag :o My new hero!

Ja, jeg var litt vågal egentlig. Fredagspotetgull på en tirsdag, omg..... :o

Haha, herlig efit! :D

:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...