Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har to tisper :P

Har også to whippet kull for tiden, med en valp i hvert kull som kan selges - hvis du er interessert :)

Tusen takk :D Du hadde ikke trengt å gi henne bort da, jeg har jo penger! Bare ikke 500 000 :lol:

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

  • 2 weeks later...
Skrevet

Du vet det er eksamenstid, når du plutselig begynner å spille furry-paws et år siden sist.. NÅ angrer jeg på at jeg ga bort alle bikkjene, utstyret og pengene :cry:

  • Like 1
Skrevet

Det finnes jo ikke drever :( hva skal jeg skaffe meg da tro?

Du kan jo om du er høy nok level gå på breed suggestions i chat tabben og stemme for Drever i det minste - Kanskje den blir lagt til en gang.

Nå er beste tispa mi bare 3 levler bak mora si og hun er 89 Dager gammel nå! Kjempe spennende, men tror ikke hun når særlig høyere enn level 85

Skrevet

Nå som jeg endelig har satt meg litt inn spillet (sånn skikkelig :lol:) begynner det å gå litt oppover for meg ihvertfall! Elite-bruker har jeg også blitt :D Men jeg er selvsagt laaangt unna alle disse høye tallene, som lvl 60 (meste jeg har er 47, snart pensjonert), 1,300+++ MP osv :lol: MEN, det er jo en start! Har selvsagt noen hunder med høy MP, men ikke noen egenavlet - enda. Også har jeg i hovedsak to populære raser (GSD + BC). Begynte også får morroskyld med Beauceron, spennende å se hvor det tar på vei hen :lol:

Sånn ellers har jeg nøøørdet Gene Genie-spillet, og endelig klart 100! Nå må jeg bare klare å holde fokuset helt til 1000 da :sleep::lol: Har heller ikke så mye penger å vifte med, så kjekt å kunne tjene på det også :) Også nærmer man seg lvl. 20 da! Enda et stykke igjen tho.

Skrevet

Du kan jo om du er høy nok level gå på breed suggestions i chat tabben og stemme for Drever i det minste - Kanskje den blir lagt til en gang.

Nå er beste tispa mi bare 3 levler bak mora si og hun er 89 Dager gammel nå! Kjempe spennende, men tror ikke hun når særlig høyere enn level 85

Jeg laga bruker i sta, så er fortsatt på lever 1 :P men takk for tipset, da kan jeg gjøre det senere :)

Skrevet

Flere som sliter med at det ikke er nok konkurranser idag? Har nok skjedd samme greie som for ikke så lenge siden. At scriptet ikke har kjørt for å lage de automatiske showene. Kjedelig :(

Skrevet

Flere som sliter med at det ikke er nok konkurranser idag? Har nok skjedd samme greie som for ikke så lenge siden. At scriptet ikke har kjørt for å lage de automatiske showene. Kjedelig :(

Jeg får ikke konkurrert med noen av hundene mine i det hele tatt for tiden og mister masse levler på de samme hundene :( Skikkelig irriterende for de er bra og skulle ha levlet høyt. Dritt er det. Red: Jeg skrev til dem,håper de svarer. For dette er jo blodig alvor :D

Skrevet

Dere som har hatt problemer med konkurransene: Jeg fikk svar og anbefaling om å låse hundene og ikke låse opp før problemet er løst (når nå det er :/ )

Skrevet

Du vet det er eksamenstid, når du plutselig begynner å spille furry-paws et år siden sist.. NÅ angrer jeg på at jeg ga bort alle bikkjene, utstyret og pengene :cry:

Hehe, si ifra om du trenger litt penger :P

Jeg laga bruker i sta, så er fortsatt på lever 1 :P men takk for tipset, da kan jeg gjøre det senere :)

Hva er bruker id din?

For meg funket ikke scriptet for en hund i går tror jeg, ventet til slutten av dagen og da gikk det. Ellers har jeg vært heldig og ikke hatt noen problemer.

Skrevet

OM noen vil ha kelpie valper så har jeg endel kull nå, men de blir voksen i morgen. Så om det er noen valper som dere er intressert i så gi beskjed så legger jeg de for salg. I morgen er det for sent :)

Skrevet

OM noen vil ha kelpie valper så har jeg endel kull nå, men de blir voksen i morgen. Så om det er noen valper som dere er intressert i så gi beskjed så legger jeg de for salg. I morgen er det for sent :)

Hva er ID'en din? :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...