Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet
Jålepuddelfolk *phøy*

*fnis*

Selv brukshunder liker at ting matcher. :aww:

Men hos meg går det som oftest i grå boller og seng, selv om en er ganske stilig med hvitt i alt! :P

Skrevet

Aner ikke hva du er god for på det økonomiske, men her kan du få tak på 24HH maller:

http://www.furry-paws.com/casso/topic/6/25588

Nei, nå har jeg jo kjøpt bikkjer vilt og hemningsløst noen dager, så nå er vi litt short on cash :P Men greit å vite, det tar vel noen dager, så har jeg råd til en sånn en :aww:

Jålepuddelfolk *phøy*

*fnis*

*blåser tyggisbobler og tvinner hår* Skjønner ikke hva du mener, er ikke jålete bare fordi at ting skal ha litt stil, lissåm.. Herregud a, gjør ikke noe at ting ser litt ålreit ut vel? :P

Skrevet

Nå har jeg torturert stakkars tulip med tre kontoer og make kallenavn (hoppet så mye frem og tilbake at jeg ble forvirret selv :P ), men nå lærte jeg ihvertfall at jeg kan bytte navn lol. Og da har de virtuelle hundene fått masse nytt stæsj, så nå tenker jeg det blir så bra så :D

  • Like 2
Skrevet

Tulip: Om du vil ha forandret ting i posten sin, så kan du lage en helt nye en, og så sletter jeg den gamle. Ingen redigeringsmuligheter for meg heller, bare slette...

Skrevet
Tulip: Om du vil ha forandret ting i posten sin, så kan du lage en helt nye en, og så sletter jeg den gamle. Ingen redigeringsmuligheter for meg heller, bare slette...

Okidoki! Enn så lenge går det bra, men når jeg får inn mer varer får vi fikse :)

Skrevet
Hvordan gjør jeg det da? Må jeg opp i level? :P

Har du gått gjennom hele toturialen? Der får du penger og mulighet til å oppgradere til 12 hunder :)

  • Like 1
Skrevet
Har du gått gjennom hele toturialen? Der får du penger og mulighet til å oppgradere til 12 hunder :)

Ja, det har jeg :) Men vet ikke hvordan jeg oppgraderer :P

Skrevet
Ja, det har jeg :) Men vet ikke hvordan jeg oppgraderer :P

Gå inn på kennel, manage, også trykker du på det bildet av kennelen, da skal du få opp valgmulighet om å oppgradere om du har gjort tutorialtingene. Må ha penger nok da :)

Skrevet
Gå inn på kennel, manage, også trykker du på det bildet av kennelen, da skal du få opp valgmulighet om å oppgradere om du har gjort tutorialtingene. Må ha penger nok da :)

Done. Hvordan får jeg meg en hund til da? :P

Skrevet
Done. Hvordan får jeg meg en hund til da? :P

Purchase dog under "market". Da kan du velge om du vil kjøpe en usett (velger kjønn, rase og adult/puppy), det koster 5000, eller om du vil kjøpe en du kan sjekke stats og helse på fra andre folk der inne. Da vet du hva du får ihvertfall, da kan du få fra 100 til titusenvis av furry paws-penger :)

Skrevet
Teita! hva heter du i spillet :P

På puddelprofilen heter jeg MzBehave :P

Så har jeg en nesten rein terv-kennel der jeg heter fantone, og en med ymse belgere og noen kinesere der jeg heter 2ne ;)

Skrevet
På puddelprofilen heter jeg MzBehave :P

Så har jeg en nesten rein terv-kennel der jeg heter fantone, og en med ymse belgere og noen kinesere der jeg heter 2ne ;)

Finner ikke Mzbehave jeg :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...